Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gniazdo Harpii (The Nest of the Harpy) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Gniazdo Harpii (The Nest of the Harpy) to kolejna misja kampanii fabularnej w grze They Are Billions. Po raz pierwszy podczas kampanii przyjdzie Ci zmierzyć się z Harpiami, ekstremalnie szybkimi przeciwnikami o unikalnej zdolności przedzierania się przez mur. Podczas tej misji trzeb będzie wybić kilkaset tego typu przeciwników. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Gniazdo Harpii w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake).

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1600.
 2. Zniszcz wszystkich zarażonych.
 3. Zniszcz wszystkie piekielne osady.
 4. Ograniczenie: misję należy wykonać w ciągu 70 dni.

Przebieg misji

Początkowa rozbudowa niczym nie różni się od poprzednich misji. - Gniazdo Harpii (The Nest of the Harpy) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Początkowa rozbudowa niczym nie różni się od poprzednich misji.
 1. Na początku zwróć uwagę na olbrzymią grupę wrogów zlokalizowanych w prawym górnym rogu mapy - to Harpie (Harpy), do których wrócimy.
 2. Misję rozpocznij standardowo - ustaw 3 Namioty (Tent), a następnie poczekaj na przypływ złota i zbuduj 2 Chatki Myśliwego (Hunter Cottage), za resztę złota wznosząc kolejne Namioty. Uzbieraj 300 złota na Tartak (Sawmill) i dobuduj jeszcze kilka Namiotów.
 3. W międzyczasie wyślij wojska na zwiad, by odkryć okolicę. Uważaj, by nie zapuszczać się zbytnio w głąb - wrogowie są tutaj znacznie bardziej agresywni niż podczas poprzednich misji, trafisz też na nowego przeciwnika.
 4. Podczas tej misji napotkasz po raz pierwszy (w kampanii fabularnej) nowego przeciwnika Harpie (Harpy). Są to najszybsze jednostki w grze, zadające olbrzymie obrażenia - Zwiadowczyni (Ranger) zostanie zabita w ułamku sekundy, jeśli Harpia się do niej dostanie. Z tego też powodu nie należy odkrywać zbyt dużego terenu dookoła bazy, gdyż będą tam czyhać te stwory. Należy pamiętać o tym, że Harpie mogą przeskoczyć przez mur.
Do mniej więcej środka mapy nie napotkasz żadnych Harpii. - Gniazdo Harpii (The Nest of the Harpy) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Do mniej więcej środka mapy nie napotkasz żadnych Harpii.
 1. Ekspansję rozpocznij na północ - tam znajdziesz złoże kamieni, na którym ustawić należy Kamieniołom (Quarry). Żelazo z kolei znajdziesz na zachód od kamieni.
 2. Wybuduj Kamieniołomy na złożach żelaza i kamieni, a następnie otocz murem bazę ze wschodu i zachodu - uniemożliwisz dzięki temu wejście wrogom i rozpoczęcie zarażania budowli.
 3. Warto w miarę wcześnie oczyścić wschodnią część mapy - znajdziesz tam sporo terenów pod zabudowę, a wrogów do wybicia nie ma tam zbyt wiele.
 4. Systematycznie rozbudowuj swoją kolonię, rozciągając bazę w kierunku północnym. Po dotarciu do mniej więcej środka mapy, regularnie napotykać będziesz Harpie - do ich likwidacji lepiej nadają się Żołnierze (Ranger), z uwagi na zadawane obrażenia i ich wytrzymałość. 3-4 Żołnierzy zlikwiduje Harpię zanim ta do nich dobiegnie.
 5. Gdy oczyścisz większą część mapy, przygotuj się na finałowe starcie z hordą Harpii ulokowaną w prawym górnym rogu ekranu. Do ich eliminacji potrzeba możliwie dużej armii, składającej się z Żołnierzy i Snajperów. Jeśli goni Cię czas, stwórz armię składającą się z 25-30 Żołnierzy i 30-40 Snajperów - taki skład pozwoli rozprawić Ci się z maszkarami, bez ponoszenia zbyt wygórowanych strat.

Porady

Podczas finałowego starcia z Harpiami, warto skupić się na rekrutacji Snajperów i Żołnierzy. - Gniazdo Harpii (The Nest of the Harpy) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Podczas finałowego starcia z Harpiami, warto skupić się na rekrutacji Snajperów i Żołnierzy.

Na koniec garść porad związanych z misją fabularną Gniazdo Harpii:

 1. Pierwsza horda zarażonych pojawi się 16 dnia - nie masz się jednak czym przejmować, czasu na przygotowanie jest sporo, a sama horda nie będzie zbyt liczna.
 2. Warto skupić się na oczyszczeniu terenów ulokowanych na wschód - jest tam sporo miejsca pod zabudowę, szczególnie Farm i zagospodarowanie tego terenu znacząco ułatwi ukończenie misji.
 3. Nie wysyłaj małych oddziałów (2-3 jednostki) do oczyszczania terenów - od mniej więcej środka mapy wśród wrogów pojawiać będą się Harpie, które tego typu grupę będą w stanie pokonać w pojedynkę, bądź mocno pokiereszować.
 4. Nie rekrutuj Zwiadowczyń (Ranger) podczas tej misji. Nie licząc kilku jednostek, które warto wyszkolić póki dostęp do Żołnierzy jest utrudniony, jednostki te nie powinny być tu rekrutowane z uwagi na obecność Harpii - Zwiadowczynie są beznadziejne w walce z tymi przeciwnikami.
 5. Nie atakuj grupy Harpii w prawym górnym rogu mapy bez odpowiedniej armii - jeśli je sprowokujesz i nie będziesz w stanie sobie z nimi poradzić, mogą rozpocząć inwazję na kolonię i szybko zarazić mnóstwo budynków. Pamiętaj też, iż mury ich nie powstrzymają - mogą one przez nie przeskoczyć.