Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Więzienie | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Więzienie (The Prison) to kolejna misja taktyczna w grze They Are Billions. Tak jak w przypadku poprzednich etapów, tak i tutaj sterować będziesz wyłącznie bohaterem wybranym na początku rozgrywki. Jednakże, w trakcie misji, do uratowania będzie para jednostek Lucyfer (Lucifier), których obecność znacząco ułatwi dalszych przebieg misji. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Więzienie w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Dolina Śmierci (The Valley of Death)

Cele misji:

 1. Zdobądź obiekt misji: Artefakt misji.
 2. Bohater musi wydostać się z twierdzy żywy.
 3. (dodatkowe) Zdobądź cenne przedmioty dla Imperium (punkty: 260).
 4. (dodatkowe) Zdobądź starożytną technologię (punkty: 520).

Uwaga - w ramach misji taktycznych, dodatkowe przedmioty do zbierania rozlokowane są losowo w momencie rozpoczynania misji. Z tego też powodu w niniejszym rozdziale nie znajdują się informacje dotyczące ich lokalizacji - gdyż ta jest po prostu losowa.

Przebieg misji

Jednostki Lucyfer świetnie radzą sobie z dużymi ilościami słabych wrogów. - Więzienie | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Jednostki Lucyfer świetnie radzą sobie z dużymi ilościami słabych wrogów.
 1. Gdy rozpocznie się misja, zignoruj główne wejście do więzienia - jest ono zablokowane. Zamiast tego zbadaj prawą krawędź mapy - tam, po rozprawieniu się z małą grupką wrogów, znajdziesz Granaty.
 2. Teraz udaj się ścieżką wiodącą wzdłuż lewego krańca mapy. Zbierz skrytą w zaroślach Apteczkę i wbiegnij przez wyrwę w ścianie do więzienia.
 3. Oczyść pomieszczenia więzienne z wrogów i zbierz wszystkie znajdujące się tutaj przedmioty - zdobędziesz dzięki temu sporo Punktów Imperium i Nauki.
 4. Przejdź przez wejście zlokalizowane przy północno-wschodniej części pomieszczenia, a następnie udaj się wzdłuż ścieżki na południowy-wschód. Tam, na końcu ścieżki, znajdziesz wspomnianą dwójkę Lucyferów.
Wyrwa w ścianie prowadząca do celu misji. - Więzienie | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wyrwa w ścianie prowadząca do celu misji.
 1. Udaj się teraz do północnej części budynku - tam znajdziesz wyrwę w ścianie. Przejdź przez nią i skieruj się na zachód. Trafisz na nowo do więzienia, a w kolejnym pomieszczeniu znajdziesz Artefakt misji.
 2. Zbierz artefakt misji i udaj się w drogę powrotną - zwyczajowo wrócić musisz na miejsce startu misji. Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe Punkty Imperium bądź Nauki, warto zbadać dokładniej mapę - w czym znacząco pomogą jednostki Lucyfer.

Porady

Wąskie korytarze w Więzieniu wymagają dodatkowe uwagi. - Więzienie | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wąskie korytarze w Więzieniu wymagają dodatkowe uwagi.

Na koniec garść porad, które ułatwią ukończenie misji Więzienie, mianowicie:

 1. Znajdź i uratuj dwie jednostki Lucyfer - dokładną ścieżkę do tego celu opisaną znajdziesz w poprzednim akapicie. Jednostki te świetnie radzą sobie w zamkniętych pomieszczeniach, pełnych hord zarażonych - czego tutaj z pewnością nie zabraknie.
 2. Warto wykorzystać fakt, iż będziesz mieć do swojej dyspozycji jednostki Lucyfer i zbadać całą mapę. Oczyszczenie jej z zarażonych nie potrwa długo, a pozwoli zdobyć tonę dodatkowych Punktów Imperium i Nauki.
 3. Z uwagi na konstrukcję więzienia - pełno ciasnych korytarzy - trzeba się tutaj cały czas pilnować. Uważaj, by nie zapędzić się w pułapkę i nie zostać otoczonym przez zarażonych - w takiej sytuacji bohater szybko zostanie zabity.