Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pustkowie Olbrzymów | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Pustkowie Olbrzymów (The Wasteland of the Giants) to jedna z trudniejszych misji w grze They Are Billions. Tutaj ponownie przyjdzie ci zmierzyć się z Zainfekowanymi Olbrzymami (Infected Giant), z tym, że będzie ich cała masa, a nie tylko jeden, jak to miało miejsce w jednej z pierwszych misji kampanii. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Zakazany Las w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Gniazdo Harpii (The Nest of the Harpy).

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 2000.
 2. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 3. Zniszcz wszystkie piekielne osady.
 4. Przetrwaj ataki wszystkich hord.

Przebieg misji

Na początku misji staraj się oszczędzać tereny zielone pod zabudowę Farm. - Pustkowie Olbrzymów | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Na początku misji staraj się oszczędzać tereny zielone pod zabudowę Farm.
 1. Misję rozpocznij od rozbudowy. Wznieś kilka Namiotów (Tent), 2-3 Chaty Myśliwego (Hunter Cottage), a gdy otrzymasz 300 złota wybuduj Tartak (Sawmill). Namioty warto wznosić pod głównym budynkiem, oszczędzając tereny zielone ulokowane nad nim.
 2. Ekspansję rozpocznij na południowy wschód - tam znajdziesz złoże kamieni, gdzie wybudować należy Kamieniołom (Quarry).
 3. Do oczyszczania terenów wokół kolonii wykorzystaj Zwiadowczynie (Ranger) - jest tutaj cała masa wrogów, która rzuci się na kolonie, gdy Żołnierze czy Snajper zaczną strzelać.
 4. Pierwsza horda zarażonych to kilkudziesięciu biegaczy. Nadciągnie ona z północno-zachodniego rogu mapy, będziesz mieć więc czas na przegrupowanie wojsk.
 5. W pierwszej kolejności skup się na ekspansji na północ - w południowej części znajdziesz kilkunastu olbrzymów, z którymi nie będziesz sobie w stanie poradzić na tym etapie.
 6. Gdy zajmiesz północną część mapy, wybuduj dwurzędowy mur z kamienia przez całą południową stronę, by odgrodzić się od olbrzymów. Ustaw za nim wieże, a na nich Snajperów.
 7. Gdy będziesz mieć przynajmniej kawałek muru obstawionego 20-30 Snajperami, wykorzystaj Zwiadowczynię, by wabić olbrzymów pojedynczo pod mur, gdzie rozprawią się z nim Twoje oddziały. Powtarzaj cały proces do momentu, aż wszystkie olbrzymy zostaną wybite.
 8. Finałowa horda to atak kilkunastu olbrzymów, które nadciągną z północnego zachodu, z zachodu i ze wschodu - z południa nie przybędzie żaden wróg. Ustaw przy tamtych stronach dwurzędowe mury i wieże, na których będzie po 50-60 Snajperów na stronę. To powinno wystarczyć, by obronić się przed olbrzymami.

Porady

Tego typu umocnienie pozwoli Ci bez problemu pokonać olbrzymy. - Pustkowie Olbrzymów | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Tego typu umocnienie pozwoli Ci bez problemu pokonać olbrzymy.

Na koniec garść porad związanych z misją Pustkowie Olbrzymów, mianowicie:

 1. Od samego początku misji staraj się nie rozciągać kolonii za bardzo na południe. Możesz tym prosto sprowokować atak olbrzyma, z którym nie poradzisz sobie bez odpowiedniej armii i murów obronnych.
 2. Finałowa horda nie nadciągnie z południowej strony - warto jednak rozciągnąć tam przynajmniej pojedynczy mur, by chronić się przed atakami mniejszych grup biegaczy.
 3. Snajperzy najlepiej się tutaj sprawdzają - zadają olbrzymom największe obrażenia, a ustawieni na kamiennych wieżach są w stanie strzelać z olbrzymiego dystansu, więc dosięgną wroga nawet, jeśli ustawisz za murem 3 rzędy wież.