Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Poradnik dla początkujących They Are Billions, solucja, poradnik

Co zrobić po odpaleniu pierwszy raz They Are Billions? Na pewno nie musisz panikować, że zniszczy cię horda zombie. Ta strona zawiera wiele podstawowych porad, które ułatwią ci pierwsze starcie z tą grą.

 1. Na początek coś co nie do końca może ci się spodobać. Proponujemy rozpocząć grę od najniższego poziomu trudności. Chodzi po prostu o to, żebyś zdobył doświadczenie i oswoił się z mechaniką gry. Przy atakach choćby trochę silniejszej hordy twoje pierwsze mury mogą nie przeżyć.
 2. Używaj pauzy, zwłaszcza podczas budowania. Dzięki temu możesz spokojnie rozplanować swoją kolonię, a gdy postawisz budynek w niewłaściwym miejscu, możesz bez straty surowców cofnąć swoją decyzję. Nie będą cię pośpieszać pukający do twoich murów zombie. Musisz tylko pamiętać, że w trakcie pauzy nie zdobywasz żadnych surowców.
 3. Wieża Tesli (Tesla Tower). Te wieże służą do rozbudowy twojego terenu. Stawiaj je na granicach koloni. Stawianie ich blisko murów obronnych ma sens, jeśli chcesz budować wielosegmentową linię obrony, złożonej z kilku warstw murów, wieżyczek i pułapek.
 4. Skup się na jednej stronie. Budujesz namioty na południu? Ustaw tam podwójne mury, wieże strażnicze, żołnierzy, łuczników. Zadbaj, aby ta strona była idealnie ochroniona i dopiero wtedy zajmuj się inną stroną. Jeśli będziesz rozbudowywać każdą ze stron może ci zabraknąć surowców.
 5. Gdy otoczysz już swoją kolonię murami i wieżami obronnymi, i zdecydujesz o ekspansji na nowe tereny, nie burz poprzednich murów. Da Ci to w pewien sposób dodatkową możliwość obrony, na wypadek przedarcia się zombie przez pierwszą linię obrony.
 6. Oszczędzaj weteranów. Jednostki, które osiągnęły poziom weterana, zadają większe obrażenia i strzelają dwa razy szybciej. Jednostki zdobywają doświadczenie za każde zabicie zombie, jednak wbijanie poziomu weterana jest dość czasochłonne.
 7. Przy każdym murze postaw co najmniej 2 balisty (Great Ballista). Strzelają one same do twoich wrogów. Mają duży zasięg, zadają duże obrażenia i potrafią jednym strzałem zabić kilku zombie.
 8. Jeden podwójny mur, drugi podwójny mur... Nie ograniczaj się do jednego muru. Rób je co parę budowli. Zwiększysz tym swoją szansę na przetrwanie kolonii.
 9. Staraj się budować nowe budynki blisko siebie, pamiętając o zostawianiu małego przesmyku między budynkami, aby jednostki wojskowe mogły się też między nimi poruszać.
 10. Staraj się nie przesadzać z ekspansją. Jest ona opłacalna tylko w momencie, gdy znajdziesz pokaźne złoża surowców, tereny trawiaste pod nowe farmy lub tzw. choke points - kluczowy punkt strategiczny np. wąska przestrzeń między skałami. Taka taktyka pozwala na łatwiejszą obronę i lepsze gospodarowanie surowcami przy budowie umocnień.
 11. Stare budowle można zastąpić nowymi (np. farmy->zaawansowane farmy)(farm->Advanced farm). Przez co zużywa się mniej terenu, jednak koszt utrzymania zwiększa się dwukrotnie. Gdy masz dużo wolnego terenu, czasem warto nie ulepszać istniejących budowli. Zasada ta nie obowiązuje wieżyczek.
 12. Nie atakuj małych grup umarlaków na początku gry, które nie zagrażają twojej koloni. Zwiększy to ich agresje. Dopóki nie planujesz ekspansji, wytycz ścieżki patrolowe dla swoich jednostek wojskowych.
 13. Jeśli przepuścisz choćby jednego zombie do wnętrza kolonii zakończy się gra.
 14. Surowce są nieograniczone. Wystarczy, że znajdziesz np. jedno złoże kamienia. Będzie ci ono służyć przez cały czas trwania kolonii.
 15. Magazyn (Warehouse) zwiększa pojemność magazynów o 50 jednostek, pojemność przechowywanego złota o 2000 oraz produkcję Twoich farm i kopalń o 20%. Dobrze usytuowany jest w stanie poważnie zwiększyć produkcję surowców.
 16. Na samym początku skup się na zapewnieniu kolonii bezpieczeństwa poprzez wytyczenie ścieżek patrolowych dla jednostek wojskowych. W momencie podjęcia decyzji o ekspansji, powinieneś zrekrutować nowe łuczniczki. Nie musisz budować murów, dopóki nie pojawi się pierwsza fala.
 17. Jeśli wiesz, że nie zostało ci wiele dni do końca gry nie twórz nowych technologii. Zrób wszystko, żeby twoja kolonia nie zginęła przed końcem.
 18. Często podczas gry w stronę twojej kolonii będą szły pojedyncze, zabłąkane zombie, które możesz przeoczyć, jeśli nie ustawiłeś odpowiednio swojej obrony. Możesz podświetlać ich za pomocą klawisza Alt, dzięki czemu, pojawi się ich pasek życia.
 19. Obserwuj, w które miejsca uderzają fale kolejnych hord zombie. Pomoże Ci to przygotować odpowiednią obronę na kolejne fale.