Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stalowa Twierdza | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Stalowa Twierdza (The Steel Fortress) to kolejna misja taktyczna w grze They Are Billions, podczas której sterować będziesz bohaterem wybranym początku kampanii. W przeciwieństwie do misji Więzienie (The Prison), nie będzie tutaj nikogo do uratowania - całą misję trzeba będzie ukończyć w pojedynkę. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Stalowa Twierdza w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Posiadłość Grozy (The Valley of Death)

Cele misji:

 1. Zdobądź obiekt misji: Artefakt misji.
 2. Bohater musi wydostać się z twierdzy żywy.
 3. (dodatkowe) Zdobądź cenne przedmioty dla Imperium (punkty: 330).
 4. (dodatkowe) Zdobądź starożytną technologię (punkty: 600).

Uwaga - w ramach misji taktycznych, dodatkowe przedmioty do zbierania rozlokowane są losowo w momencie rozpoczynania misji. Z tego też powodu w niniejszym rozdziale nie znajdują się informacje dotyczące ich lokalizacji - gdyż ta jest po prostu losowa.

Przebieg misji

Na biegaczy natkniesz się już na samym początku rozgrywki - warto więc uważać. - Stalowa Twierdza | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Na biegaczy natkniesz się już na samym początku rozgrywki - warto więc uważać.
 1. Na początku misji dostępna będzie jedyna wąska ścieżka prowadząca do tytułowej twierdzy. Uważaj jednak, gdyż trafisz tutaj na kilkunastu wrogów, z czego część to biegacze.
 2. Gdy tylko wbiegniesz do pomieszczenia, zbierz Granaty z dwóch znajdujących się tam skrzyń.
 3. W tym pomieszczeniu znajduje się cała masa wrogów. Ich eliminację ułatwić można sobie przy pomocy wybuchowych beczek - tych jest tutaj kilkanaście, a po strzeleniu w nie beczki wybuchną, zabijając wszystkich pobliskich wrogów.
Do artefaktu misji można dostać się bardzo szybko. - Stalowa Twierdza | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Do artefaktu misji można dostać się bardzo szybko.
 1. Artefakt misji znajduje się w małym pomieszczeniu w zachodnim rogu twierdzy - droga do niego jest krótka, jednak przejście zablokowane jest przez licznych wrogów. Wykorzystaj wybuchowe beczki i granaty, by sprawnie ich eliminować.
 2. Po wszystkim zbierz artefakt misji i udaj się w drogę powrotną - zwyczajowo wrócić musisz na miejsce startu misji. Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe Punkty Imperium bądź Nauki, warto zbadać dokładniej mapę - a eliminację wrogów ułatwią kolejne wybuchowe skrzynki.

Porady

Wykorzystaj licznie rozmieszczone beczki, wy sprawnie eliminować wrogów. - Stalowa Twierdza | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wykorzystaj licznie rozmieszczone beczki, wy sprawnie eliminować wrogów.

Na koniec garść porad, które ułatwią ukończenie misji Stalowa Twierdza, mianowicie:

 1. Wykorzystuj wybuchowe beczki, by oszczędzić Granaty na miejsca, w których tych pierwszych nie znajdziesz. Do eliminacji jest tutaj cała chmara wrogów, warto w miarę możliwości oszczędzać granaty.
 2. Planując eliminację wrogów przy pomocy beczki, warto ściągnąć ich w jej pobliże jak najwięcej - w ten sposób jedna beczka jest w stanie wyeliminować nawet 30 zarażonych jednocześnie!
 3. Jest to jedna z misji, które da się ukończyć dosłownie w minutę-dwie. Wystarczy manewrować odpowiednio wokół rozmieszczonych tutaj wszędzie worków z piaskiem (spowalniają wrogów), otworzyć drzwi z artefaktem misji, wyciągnąć ze środa pilnujących go wrogów, a następnie zebrać artefakt i szybko się ulotnić. Jeśli nie zależy Ci na dodatkowych punktach, misję Stalowa Twierdza da się ukończyć bardzo szybko.