Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Oaza (The Oasis) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Oaza (The Oasis) to kolejna misja kampanii They Are Billions, podczas której nie natkniesz się na żadnego wroga aż do momentu ataku finałowej hordy, która w tym wypadku pojawi się 60 dnia, dając Ci sporo czas na przygotowania. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Oaza w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Wąski Szlak (The Narrow Pass)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 2600.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.

Przebieg misji

Rozbudowa nie różni się tutaj niczym od tej z pozostałych map. - Oaza (The Oasis) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Rozbudowa nie różni się tutaj niczym od tej z pozostałych map.
 1. Podczas misji, jak zostało wspomniane we wstępie, nie natkniesz się na ani jednego wroga, z wyjątkiem ataku podczas finałowej hordy - z tego powodu możesz swobodnie się rozbudowywać, nie martwiąc się o umocnienia.
 2. Wykorzystaj jednostki, by odkryć cała mapę - pozwoli Ci to odpowiednio planować rozbudowę.
Odkryj całą mapę - ułatwi to planowanie rozbudowy. - Oaza (The Oasis) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Odkryj całą mapę - ułatwi to planowanie rozbudowy.
 1. Rozbudowę kolonii rozpocznij standardowo - wznieś 3 Namioty (Tent), a następnie Chatkę Rybaka (Fisherman Cottage) i Chatkę Myśliwego (Hunter Cottage), wykorzystując nadwyżkę złota do budowy kilku kolejnych Namiotów. Gdy otrzymasz kolejną partię złota, wznieś Tartak (Sawmil).
 2. Ekspansję rozpocznij na południe - znajdziesz tam złoże kamienia, przy którym należy wznieść Kamieniołom (Quarry). Złoże żelaza z kolei znajdziesz na zachód od miejsca startowego. Kilka dodatkowych złóż rozrzuconych jest po całej mapie.
 3. Warto wznieść tutaj sporo Tartaków - drewno przyda się do budowy licznych umocnień i ulepszania domów. Wykorzystaj dużą ilość terenów zielonych pod budowę Farm.
 4. Rozszerz wpływy na całą mapę - przyda się to do budowy umocnień, a także do wzniesienia odpowiedniej ilości domów, z uwagi na konieczność osiągnięcia populacji na poziomie 2600 jednostek.
Dwurzędowy mur, trochę Zasieków i okazjonalne działka Osa bez problemu zatrzymają atak wrogów. - Oaza (The Oasis) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Dwurzędowy mur, trochę Zasieków i okazjonalne działka Osa bez problemu zatrzymają atak wrogów.
 1. Budowę umocnień warto rozpocząć około 45 dnia. Z uwagi na brak znaczących zwężeń i przeszkód terenowych, warto otoczyć całą kolonię murem - czasu na to, a także na rekrutację jednostek masz tutaj na szczęści bardzo dużo.
 2. Jeśli chodzi o jednostki do obrony, warto skupić się na rekrutacji Żołnierzy (Soldier) i Snajperów, w proporcji mniej więcej 1:1. Jeśli posiadasz wolne środki, warto także wybudować kilka Balist (Ballista), które świetnie wspomogą obronę.

Porady

Podczas finałowej walki wrogowie nadejdą ze wszystkich kierunków. - Oaza (The Oasis) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Podczas finałowej walki wrogowie nadejdą ze wszystkich kierunków.

Na koniec kilka porad związanych z misją Oaza w grze They Are Billions, mianowicie:

 1. Nie warto rekrutować tutaj Zwiadowczyń (Ranger) - ich główną zaletą jest szybkość poruszania się i bezszelestna eliminacja wrogów, obie te cechy będą tutaj jednak bezużyteczne.
 2. Budując umocnienia, wznieś przynajmniej dwurzędowy mur. Przed murem warto ustawić kilka rzędów Zasieków (Stakes Trap) i, jeśli pozwalają Ci środki, umieścić kilka działek Osa (Wasp) w niewielkich odstępach - działka wspomogą obronę i odciągną część uwagi zarażonych od murów.
 3. Jeśli masz taką możliwość i odblokowany dostęp, warto ulepszyć przynajmniej zewnętrzną warstwę muru do Kamiennego Muru (Stone Wall). Posiada on znacznie większą wytrzymałość (niemalże 3-krotną) od muru drewnianego, przez co dłużej wytrzyma naparcie wrogów.
 4. Warto w miarę wcześnie wznieść tutaj budowlę Gospoda (Inn). Prócz oferowania sporej premii do przyrostu ludności i pozyskiwanego złota, pozwoli Ci rekrutować dodatkowe jednostki - Zwiadowczynie, Żołnierzy i Snajperów w randze Weteran, a także jednostki wyższego poziomu, takie jak Thanatos, Lucyfer czy nawet Tytan (Titan). Ich obecność znacząco wzmocni obronę.