Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 12 - Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake) to bezapelacyjnie najdłuższa z dotychczasowych misji w kampanii fabularnej They Are Billions. Podczas niej przyjdzie ci przejąć kontrolę nad olbrzymim terenem, a w finałowej walce bronić trzeba będzie się przed falami wrogów nadciągającymi z czterech kierunków. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Zamarznięte Jezioro w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Terytorium Olbrzyma (The Lands of the Giant)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1500.
 2. Zneutralizuj wszystkich zarażonych.
 3. Przetrwaj ataki wszystkich hord.
 4. Zniszcz wszystkie piekielne osady (Villages of Doom)
 5. Ograniczenie: misję należy wykonać w ciągu 80 dni.
 6. Specjalne właściwości mapy: Owocne rybołówstwo (+30% do jedzenia pozyskiwanego z Chatek Rybaka), Powolny teren (-20% do szybkości poruszania się jednostek) i Bardzo zimna pogoda (zapotrzebowanie budynków na energię większe o 30%).

Przebieg misji

Ekspansję rozpocznij w kierunku północno-zachodnim - znajdziesz tam kamienie i dużą piekielną osadę. - Misja 12 - Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Ekspansję rozpocznij w kierunku północno-zachodnim - znajdziesz tam kamienie i dużą piekielną osadę.
 1. Misję rozpocznij standardowo od ustawienia 3 Namiotów (Tent), 2 Chatek Rybaka (Fisherman Cottage) i Tartaku (Sawmill). Nadwyżkę złota wykorzystaj do wzniesienia dodatkowych Namiotów.
 2. W pierwszej kolejności skup się na ekspansji w kierunku północno-zachodnim - znajdziesz tam złoże kamieni, które szybko należy obsadzić Kamieniołomem (QUarry) i rozpocząć wydobywanie tego surowca.
 3. Nie szarżuj za bardzo na zachód, gdyż jest tam dość spora piekielna osada (Village of Doom) - oczyść okolicę z pojedynczych wrogów i rozpocznij ekspansję na wschód - tam znajdziesz pojedyncze zabudowania zarażonych i złoże żelaza.
Wykorzystaj olbrzymie zasoby drewna na tej mapie i prędko otocz bazę murem. - Misja 12 - Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wykorzystaj olbrzymie zasoby drewna na tej mapie i prędko otocz bazę murem.
 1. Warto w miarę wcześnie otoczyć bazę murem. W okolicy kręcić będzie się sporo "biegaczy", szczególnie z uwagi na obecność piekielnych osad - warto ograniczyć ich ruch i możliwość zarażania osadników.
 2. Pierwsza horda zarażonych nadejdzie 15 dnia - atak pojawi się z losowego kierunku, jednak najpewniej z północy, z uwagi na lokalizację Twojej bazy. Warto postawić od tamtej strony podwójny mur i doszkolić kilkanaście dodatkowych jednostek.
Pierwsze złoże żelaza znajdziesz na wschód od miejsca startowego. - Misja 12 - Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Pierwsze złoże żelaza znajdziesz na wschód od miejsca startowego.
 1. Kolejne ataki pojawią się w 30, 45 i finałowo w 61 dniu kampanii. Ostatnia horda pojawi się ze wszystkich stron mapy - zachodu, wschodu, północy i południa.
 2. Wykorzystaj długi czas do finałowej hordy i zajmij całą mapę - będzie to potrzebne, z uwagi na dość ograniczone tereny pod farmy na północy (tych jest sporo przy południowym krańcu mapy).
 3. Przed finałową walką wybuduj umocnienia przy zachodnim, wschodnim, północnym i południowym krańcu mapy - 2 rzędy murów, kilkanaście wież, kilkadziesiąt Żołnierzy (Soldier) i Snajperów, a także 2-3 rzędy Zasieków (Stakes Trap) zrobią robotę.

Porady

2 rzędy murów, wieże obsadzone Snajperami, linia z Os (Wasp) i Zasieki - linia obrony, która bez problemu zatrzyma finałową hordę. - Misja 12 - Zamarznięte Jezioro (The Frozen Lake) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
2 rzędy murów, wieże obsadzone Snajperami, linia z Os (Wasp) i Zasieki - linia obrony, która bez problemu zatrzyma finałową hordę.

Na koniec warto wspomnieć o kilku poradach, które znacząco ułatwią ukończenie misji Zamarznięte Jezioro, mianowicie:

 1. Mapa wprost wypchana jest drzewami - wykorzystaj ten fakt do konstrukcji licznych Chatek Myśliwego (Hunter Cottage) i Tartaków.
 2. Z uwagi na zwiększenie zapotrzebowania na energię na tej mapie, warto zainwestować w kilka Elektrowni (Power Plant), jeśli oczywiście masz do nich dostęp. Dają one znacznie więcej energii niż Wiatrak (Mill), a drewno potrzebne do ich utrzymania jest na mapie w hurtowych ilościach.
 3. Pamiętaj, iż jednostki poruszać będą się tutaj 20% wolniej - miej to na uwadze przed rozpoczęciem obrony przed hordą.
 4. Jeśli brakuje Ci jedzenia, w południowej części mapy znajdziesz sporo terenów pod budowę Farm.