Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bogini Losu | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Bogini Losu (The Goddess of Destiny) to finalna misja kampanii fabularnej w They Are Billions. Przyjdzie Ci tu zmierzyć się z każdym typem wrogów, tysiącami zarażonych rozrzuconych po całej mapie, jak i z największą dotychczas hordą. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Bogini Losu w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Wyżyny (The Highlands)

Cele misji:

 1. Osiągnij populację na poziomie 3,000.
 2. Wyeliminuj wszystkich zarażonych.
 3. Zniszcz wszystkie piekielne osady
 4. Przetrwaj wszystkie hordy zarażonych.

Przebieg misji

Warto na początku misji wykorzystać Zwiadowczynie do oczyszczania pobliskich terenów. - Bogini Losu | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Warto na początku misji wykorzystać Zwiadowczynie do oczyszczania pobliskich terenów.
 1. Gdy rozpocznie się misja, ustaw kilka Namiotów (Tent), Chatek Myśliwego (Hunter Cottage), pojedynczą Chatkę Rybaka (Fisherman Cottage) i, gdy otrzymasz 300 złota, Tartak (Sawmill). Wykorzystaj pozostałe złoto do wzniesienia kolejnych Namiotów.
 2. Jeśli masz odblokowaną technologię, która oferują darmową Balistę na początku misji, warto ustawić ją przy moście ulokowanym na zachód od miejsca startowego - ochroni to kolonie przed wrogami, którzy będą stamtąd nadciągać.
 3. Ekspansję rozpocznij na południowy zachód - tam znajdziesz złoże kamieni, gdzie ustawić należy Kamieniołom.
 4. Oczyszczając pobliskie tereny, warto wykorzystać Zwiadowczynie (Ranger). Wrogów na mapie jest cała masa, a kilka wystrzałów Żołnierzy (Soldier) czy Snajperów bardzo szybko ściągnie na kolonię gigantyczną falę zarażonych, z którą sobie nie poradzisz. Oczyszczaj mapę powoli, by nie ściągnąć na siebie zbyt dużej uwagi.
 5. Zwróć uwagę na ikonki ulokowane przy krawędziach mapy - to lokalizacje Zainfekowanych Olbrzymów (Infected Giant) i Mutantów. Warto z rozwagą prowadzić ekspansję, by nie ściągnąć na siebie ich uwagi - gdyż zakończy się to szybką porażką.
 6. Zrekrutuj kilka grup po 10-15 Żołnierzy, wspomaganych kilkoma Snajperami i wykorzystaj ich do stopniowego oczyszczania mapy. Gdy w pobliżu będzie Olbrzym albo Mutant do wybicia, zbierz całą armię i udaj się, by go zgładzić - 40-50 osobowa armia powinna pokonać tego wroga bez ponoszenia dotkliwych strat.
 7. Gdy uda Ci się oczyścić całą mapę z wrogów, przyjdzie pora na poszerzenie granic i otoczenie całej kolonii murem. Umocnienia stawiaj takie, jak w poprzednich misjach - wykorzystaj działka Osa (Wasp), Egzekutory (Executor), kamienne wieże i zasieki / drut kolczasty.
 8. Pierwsze duże fale zaczną pojawiać się w okolicach 60-70 dnia. Po tym kolonia atakowana będzie dosłownie co kilka dni, przez konkretną grupę wrogów - Harpie, Trucicieli, Olbrzymy czy Mutanty. Warto więc patrzeć na mapę, z której strony nadciągnie fala i wysłać tam większość swoich wojsk, by odeprzeć atak.
 9. Finalna fala to starcie z kilkudziesięciotysięczną armią zarażonych, która atakować będzie ze wszystkich stron. Na szczęście misja ta daje sporo czasu na przygotowania i obrona przed nią nie powinna sprawić żadnych trudności - po szczegóły odnośnie budowy umocnień zajrzyj do wcześniejszych rozdziałów, jak chociażby "Misja Wyżyny".

Porady

Wrogowie atakować będą ze wszystkich kierunków, jednak będziesz mieć tutaj sporo czasu na ustawienie umocnień. - Bogini Losu | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wrogowie atakować będą ze wszystkich kierunków, jednak będziesz mieć tutaj sporo czasu na ustawienie umocnień.

Na koniec kilka porad związanych z misją Bogini Losu:

 1. Gdy rozpocznie się misja, zauważysz, iż gra wyraźnie "zamula" - dzieje się to przez olbrzymią ilość wrogów na mapie. Nie będziesz w stanie nic z tym zrobić do momentu wybicia przynajmniej części wrogów.
 2. Nie rekrutuj Zwiadowczyń (Ranger) - wrogów jest tutaj zbyt dużo, by były one skuteczne w walce, zajmować będą tylko cenne miejsce. Wyjątkiem jest początek misji - tutaj warto nająć kilka dodatkowych jednostek tego typu, by po cichu oczyszczać mapę.
 3. Wieże Egzekutor bądź jednostki Tytan są tutaj szalenie skuteczne - wrogów atakować będzie Cię cała masa, a oba te obiekty świetnie radzą sobie z masą słabych jednostek. Dodatkowo Tytani świetnie nadają się do oczyszczania mapy z wrogów - wystarczy wysłać 2-3 tego typu jednostki, by poradziły sobie z większością zarażonych.