Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dolina Śmierci (The Valley of Death) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Po dwóch (Oaza i Samotny Las) dość spokojnych misjach w kampanii fabularnej They Are Billions przyszedł czas na misję Dolina Śmierci (The Valley of Death). Podczas tej misji nie czeka cię obrona przed hordami zarażonych, jednak jej poziom trudności jest prawdopodobnie najwyższy spośród dotychczas ukończonych. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Dolina Śmierci w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Nizina (The Lowlands)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1500.
 2. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 3. Zniszcz wszystkie piekielne osady.
 4. Specjalne właściwości mapy: Odległy horyzont (Far Horizon - widoczność jednostek zwiększona o 10%) i Bardzo aktywni zarażeni (Very active infected - uwaga zarażonych zwiększona o 30%).

Przebieg misji

Zalecanym jest, by budować Namioty na terenach piaszczystych, oszczędzając tereny zielone. - Dolina Śmierci (The Valley of Death) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Zalecanym jest, by budować Namioty na terenach piaszczystych, oszczędzając tereny zielone.
 1. Misja ta jest dość specyficzna z uwagi na specjalne właściwości mapy - wrogowie będą mieć o 30% zwiększoną uwagę, przez co bardzo agresywnie reagować będą na jakikolwiek hałas. Warto mieć to ciągle na uwadze.
 2. Budowę rozpocznij standardowo, jednak staraj się unikać stawiania budowli na terenach zielonych - te przydadzą się pod budowę Farm. Ustaw 3 Namioty (Tent) na piaszczystej ziemi na zachód od miejsca startowego, a następnie ustaw przy drzewach 2 Chatki Myśliwego (Hunter Cottage). Dobuduj kilka Namiotów, a gdy uzbierasz 300 złota ustaw Tartak.
 3. Wyślij jednostki do oczyszczania pobliskich terenów. W miarę możliwości staraj się korzystać ze Zwiadowczyń (Ranger) - te nie przyciągną uwagi wrogów, w przeciwieństwie do Żołnierzy (Soldier) czy Snajperów.
 4. Ekspansję rozpocznij najpierw na północ, gdzie znajdziesz złoże kamieni pod Kamieniołom (Quarry). Następnie rozciągnij bazę na zachód, gdzie ulokowane jest żelazo.
 5. Gdy ustawisz Kamieniołom przy złożach żelaza, warto otoczyć kolonię murem - wrogowie nie będą zbyt często Cię atakować, warto jednak zabezpieczyć się na wypadek ściągnięcia zbyt dużej uwagi.
 6. Rozbudowuj stopniowo kolonię i rozpocznij szkolenie Żołnierzy i Snajperów, w proporcji mniej więcej 3:1. Gdy będziesz mieć oddział składający się z 15-20 jednostek, rozpocznij bardziej agresywne oczyszczanie mapy.
 7. Zwróć uwagę na 2 żółte flagi na mapie - są to lokalizacje piekielnych osad (Village of Doom), które trzeba tutaj zniszczyć. Warto podjąć się tego zadania, gdy Twoja armia liczyć będzie 30-40 jednostek. Po zniszczeniu osad wystarczy wybić znajdujących się na mapie wrogów, by ukończyć misję.

Porady

Tereny wokół kolonii oczyszczać należy ostrożnie, by nie ściągnąć uwagi zbyt wielu zarażonych. - Dolina Śmierci (The Valley of Death) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Tereny wokół kolonii oczyszczać należy ostrożnie, by nie ściągnąć uwagi zbyt wielu zarażonych.

Na koniec warto wspomnieć o kilku poradach, które sprawią, iż ukończenie misji Dolina Śmierci będzie znacznie prostsze. Mianowicie:

 1. Staraj się nie budować nic na zielonych terenach ulokowanych na wschód od miejsca startowego - warto wykorzystać je pod budowę Farm, które ułatwią pierwsze dni gry.
 2. Podczas oczyszczania pobliskich terenów warto korzystać ze Zwiadowczyń, przynajmniej do momentu rekrutacji ~10 Zołnierzy. Jeden nieodpowiedni strzał Żołnierza czy Snajpera może ściągnąć na kolonię grupę nawet 50 wrogów, z którymi nie poradzisz sobie w pierwszych dniach.
 3. Po lekkiej ekspansji warto wybudować mur dookoła kolonii - pozwoli Ci to przetrwać atak wrogów, jeśli Twoje jednostki zrobią zbyt dużo hałasu i ściągną na bazę uwagę zbyt dużej ilości zarażonych.
 4. Nie warto podejmować się zadania niszczenia piekielnych osad, jeśli Twoja armia nie liczy przynamniej ~30 jednostek. Po zaatakowaniu osady wyleci z niej kilkuset wrogów - lepiej mieć odpowiednie siły, by wybić je zanim zdążą dobiec do kolonii.
 5. Nie ma tutaj żadnego ograniczenia czasowego - nie warto się więc spieszyć.