Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja Zakazany Las | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Misja Zakazany Las (The Forbidden Forest) wprowadza nową, najgroźniejszą w grze jednostkę zarażonych - Zainfekowanego Mutanta (Infected Mutant). Tych do wyeliminowania będzie tutaj łącznie 7, a do walki z nimi należy odpowiednio się przygotować. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Zakazany Las w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji El Dorado.

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 2000.
 2. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 3. Zniszcz wszystkie piekielne osady.
 4. Przetrwaj ataki wszystkich hord.

Przebieg misji

Pierwsze dni wyglądają standardowo - rozbudowa budynków, które konieczne będą do dalszej rozwoju. - Misja Zakazany Las | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Pierwsze dni wyglądają standardowo - rozbudowa budynków, które konieczne będą do dalszej rozwoju.
 1. Na początku misji zwróć uwagę na 7 ikonek na mini-mapie - przedstawiają one pozycje wspomnianych we wstępie Zainfekowanych Mutantów. Są to wytrzymali, bardzo szybcy wrogowie, którzy bez problemu będą w stanie przebić się przez grupę nieosłoniętych żołnierzy, bądź niedostatecznie wytrzymałe umocnienia. Cały czas monitoruj ich lokalizację na mapie i staraj się nie prowokować ich do ataku.
 2. Rozbudowę rozpocznij standardowo, ustawiając Namioty (Tent), 2-3 Chatki Myśliwego (Hunter Cottage) i, gdy otrzymasz złoto, Tartak (Sawmill). Namioty warto ustawiać na zaciemnionym pasie ziemi - oszczędzisz dzięki temu sporo terenów zielonych pod budowę Farm. Jeśli z kolei zależy Ci na szybkim ustawieniu fortyfikacji, wybuduj drugi Tartak.
 3. Ekspansję rozpocznij na północny zachód - tam znajdziesz złoże kamieni, gdzie ustawić trzeba Kamieniołom (Quarry). Złoże żelaza znajdziesz kawałek dalej na zachód.
 4. Warto w miarę wcześnie ustawić mury dookoła kolonii - ochroni Cię to przed niespodziewaną grupą zarażonych, a także przed Zainfekowanym Mutantem, jeśli przypadkowo go sprowokujesz.
 5. Pierwsza horda zarażonych nie będzie wielkim wyzwaniem - składać będzie się wyłącznie z mało wytrzymałych "biegaczy", przez co poradzi sobie z nią nawet grupa 10 żołnierzy.
 6. Gdy posiadać będziesz 20-30 Żołnierzy (Soldier) i 10-15 Snajperów, rozpocznij ekspansję na północ, by wyeliminować Zainfekowanych Mutantów. Jeśli nie będziesz mieć po drodze żadnych umocnień, wyślij na pierwszą linię Żołnierzy - będą oni w stanie wytrzymać kilka ciosów wroga. Dobrym pomysłem są także jednostki Lucyfer (Lucifer) - ich spora odporność i szybka regeneracja zdrowia sprawia, iż świetnie przyjmują na siebie obrażenia.
 7. Podczas finałowej hordy, kolonia atakowana będzie z dwóch kierunków - zachodu i ze wschodu. W skład atakujących wchodzić będą wyłącznie Zainfekowani Mutanci - po około 20 jednostek na obie strony.
 8. Do obrony przed finałową hordą warto wykorzystać fortyfikacje kilka razy poruszane już w tym poradniku. Dwa rzędy murów, przed którymi ustawić należy 1-2 rzędy działek Osa (Wasp) i 2-4 rzędy Zasieków (Stakes Trap) bądź Drutu Kolczastego (Wire Fence Trap). Za murem ustaw z kolei wieże, a na nich Snajperów.

Porady

Podczas finałowej hordy, Zainfekowani Mutanci zaatakują kolonię. - Misja Zakazany Las | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Podczas finałowej hordy, Zainfekowani Mutanci zaatakują kolonię.

Na koniec garść porad, których znajomość znacząco ułatwi ukończenie tej misji, mianowicie:

 1. Pamiętaj, by nie prowokować nadmiernej ilości wrogów. Jeśli masz wątpliwości, czy atak na zarażonego nie ściągnie wrogów do kolonii, do eliminacji wroga wykorzystaj Zwiadowczynie (Ranger), by bezszelestnie się go pozbyć.
 2. Finałowa horda składa się wyłącznie z Zainfekowanych Mutantów. Przygotowując się do niej, warto skupić się na rekrutacji Snajperów zamiast Żołnierzy - lepiej sprawdzają się przeciwko temu typowi wroga.
 3. Jednostki Lucyferów świetnie nadają się do walki z Zainfekowanymi Mutantami. Nie zadają im one zbyt wielkich obrażeń, same jednak są w stanie przyjąć na siebie olbrzymią ilość obrażeń, a przyspieszona regeneracja zdrowia pozwoli negować obrażenia od mutantów.