Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Manor Lords - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Manor Lords - poradnik do gry

Manor Lords - poradnik do gry

SlavCity Manor Lords poradnik to najlepsze porady do rozwoju osady, ulepszania budynków, zarządzania pracownikami. Opisujemy Royal Tax, zadanie The King Demands, zapis gry, wymagania sprzętowe, długość gry, wersje językowe sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2022

Poniższy poradnik wprowadzający do Manor Lords jest zbiorem przydatnych informacji o tej grzej i jej demie. Dowiecie się jaką funkcję pełni Royal Tax i Tax Collector oraz jak to się odnosi do zadania The King Demands, w jaki sposób można ulepszyć budynek i czy w tej produkcji da się zapisać stan gry.

Informacje zebrane w tym poradniku wprowadzającym do Manor Lords zostały pozyskane na podstawie dema udostępnionego w ramach Steam Next Fest 2022. Są one aktualne na dzień 5 października 2022 r.

Manor Lords: Zawartość poradnika

W dziale FAQ znajdziecie odpowiedzi na pytania dotyczące podstaw rozgrywki. Odnajdziecie tu odpowiedzi na pytania, takie jak - czy można zapisać grę, czym jest królewski podatek (Royal Tax, The King Demands, Tax collectror) oraz w jaki sposób można ulepszyć budynki.

W sekcji Aneks zebraliśmy dla Was podstawowe informacje na temat Manor Lords. Znajdziecie tutaj strony poświęcone wymaganiom sprzętowym, wersji językowej, sterowaniu i długości gry.

Manor Lords: Szybkie porady na start

 1. Budujcie pola - jest to najpewniejszy i najwydajniejszy sposób na pozyskanie jedzenia (i nie tylko). Na początku z pewnością będziecie musieli się oprzeć na zbieractwie, ale w miarę możliwości jak najszybciej zacznijcie uprawiać ziemię.
 2. Zapewnijcie jedzenie i opał - aby przetrwać mieszkańcy potrzebują mieć zagwarantowane podstawowe warunki. Jeżeli nie uda Wam się ich zapewnić, to zaczną umierać. Dlatego uważnie obserwujcie Wasze magazyny. Gra dostarcza informacji na ile miesięcy starczy Wam zapasów.
 3. Stawiajcie burgage plot - są to działki mieszczańskie (dom + ogród), im więcej ich postawicie, tym chętniej będą się do Was wprowadzać nowi mieszkańcy, a osada będzie się rozwijać.
 4. Rotujcie pracownikami - na początku na pewno nie będziecie mieć wystarczająco wolnych rąk do pracy, aby obsadzić wszystkie potrzebne stanowiska. Dlatego też zamykajcie niepotrzebne w danej chwili budynki i przenoście robotników w inne miejsca.
 5. Zezwalajcie na pracę bezczynnych pracowników (enable idle lobourers) - pamiętajcie, że budynki, które coś produkują mają również opcję pozwalającą na to, aby pracowali w nich ludzie niemający w danej chwili nic do roboty. Nie jest to tak efektywne, jak stały pracownik, ale lepsze to, niż nic.

Manor Lords: FAQ

W tej części poradnika do Manor Lords znajdziecie odpowiedzi na nurtujące graczy pytania. Z tej sekcji dowiecie się wszystkiego o zapisie, ulepszaniu budynków oraz o płaceniu podatków.

 1. Poborca podatkowy (Tax collector) i podatek dla króla (Royal Tax) - czym są? - ta strona da Wam potrzebne informacje dotyczące zadania The King Demands oraz podatku, jaki trzeba płacić królowi.
 2. Budynki - jak ulepszać? - dzięki tej sekcji naszego poradnika dowiecie się jak ulepszać budynki w demie (szczególnie burgage plot) oraz które konstrukcie można usprawnić.
 3. Zapis gry - czy jest? - ta strona poruszy kwestię zapisów w demie gry Manor Lords.

Manor Lords: Polska wersja gry

Domyślnie produkcja Manor Lords ma otrzymać polską wersję interfejsu. Jednak demo jej nie posiada. Więcej o tym dowiecie się na osobnej stronie - Wersje językowe.

Manor Lords: Długość gry

Dostępna dla graczy wersja demo pozwala jedynie na okrojoną możliwość rozgrywki, bez wielu mechanik i budynków. Jednak pomimo tego, Manor Lords może starczyć na kilka godzin zabawy. Szerzej omówiliśmy temat w sekcji poradnika - Długość gry.

Manor Lords: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdziecie minimalne wymagania sprzętowe PC:

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i7-10510U
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce MX250
 5. Dysk twardy: 16 GB

Więcej o nich dowiecie się na stronie Wymagania sprzętowe PC.

Autor Poradnika

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej


Informacje o Manor Lords - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 6 października 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.