Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gdzie wymieniać monety? | FAQ | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Gdzie wymieniać monety?

1 - Gdzie wymieniać monety? | FAQ | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Vimme Vivaldi stoi niedaleko głównego rynku w Novigradzie - Gdzie wymieniać monety? | FAQ | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Vimme Vivaldi stoi niedaleko głównego rynku w Novigradzie

W grze Wiedźmin 3 dostępne są trzy różne waluty. Nadrzędną i powszechnie obowiązującą walutą są novigardzkie korony (Crown). Oprócz tego Geralt może otrzymywać od postaci niezależnych lub odnajdywać w świecie gry floreny (Floren) oraz oreny (Oren). Z tych rodzajów monet nie możesz jednak początkowo korzystać i są one składowane w inwentarzu wraz ze standardowymi przedmiotami.

Floreny oraz oreny nie są na szczęście bezwartościowe, bo możesz wymieniać je na korony. Bankierem oferującym usługę wymiany walut jest Vimme Vivaldi i przebywa on w Wolnym Mieście Novigrad (Free City of Novigrad). Postać tę odnajdziesz mianowicie w południowo-zachodnim narożniku głównego rynku (Hierarch Square) (M6,5 w naszym atlasie świata), niedaleko domu Triss Merigold.

W trakcie spotkania poproś o dokonanie wymiany walut (możesz też zaciągnąć pożyczkę w koronach) - Gdzie wymieniać monety? | FAQ | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
W trakcie spotkania poproś o dokonanie wymiany walut (możesz też zaciągnąć pożyczkę w koronach)

Po zainicjowaniu rozmowy z Vivaldim możesz go poprosić o dokonanie wymiany walut. Cały ten proces jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu floreny i oreny są bez Twojego udziału pobierane z inwentarza i wymieniane na korony. Dobrze jest regularnie powracać do Vivaldiego i wymieniać złoto, dzięki czemu szczególnie w początkowej fazie gry będziesz mógł ograniczyć problemy z brakiem gotówki.

Uwaga - Vimme Vivaldi oprócz przeprowadzania wymiany walut może także udzielić Geraltowi jednorazowej pożyczki w wysokości 100 koron. Jako że pożyczkę tę finansuje Yennefer możesz uznać ją za bezzwrotną i nie martwić się tym, że na Geralta nasłane zostaną osoby żądające zwrotu złota wraz z odsetkami.