Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zarys fabuły Wiedźmin 3: Dziki Gon | Informacje wstępne Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Zarys fabuły Wiedźmin 3: Dziki Gon

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery dotyczące fabuły gry, jej poprzedniczek lub książek, na podstawie których powstała seria

Niestety, na tę chwilę znamy tylko ogólniki, jeśli chodzi o fabułę Wiedźmina 3 - wiemy, na jakich fundamentach oparta zostanie historia, lecz konkrety w postaci głównych "aktorów" czy zadań do wykonania dla Geralta (z nielicznymi wyjątkami) pozostają niewiadomą.

Jakim problemom stawi zatem czoła Biały Wilk w zwieńczeniu trylogii? Jak pamiętamy, Wiedźmin 2 zakończył się pozostawieniem jednego wielkiego bałaganu w Północnych Królestwach, wywołanego przez takie czynniki, jak aktywna działalność zabójców królów, zakrojone na szeroką skalę intrygi czarodziejek, ciche zakusy Cesarstwa Nilfgaardu czy małostkowe niesnaski między pozostałymi przy życiu monarchami. Lecz tym razem polityczny harmider nie będzie należał do największych problemów Geralta.

Niby akcja Wiedźmina 3 toczy się niedługo po wydarzeniach z poprzedniczki, lecz Geralt wygląda tak, jakby przybył mu jeszcze dobry krzyżyk na karku. - Zarys fabuły Wiedźmin 3: Dziki Gon | Informacje wstępne - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Niby akcja Wiedźmina 3 toczy się niedługo po wydarzeniach z poprzedniczki, lecz Geralt wygląda tak, jakby przybył mu jeszcze dobry krzyżyk na karku.

W trzeciej części bohater, już sterany i jak gdyby postarzały, wróci bowiem do korzeni - dosiądzie konia i ruszy w świat, by tułać się od osiedla do osiedla, najmując się do zabijania potworów i próbując nie dać się nająć do zabijania czegokolwiek innego. Jednak nie będzie to podróż bez celu. Przed zwieńczeniem Zabójców Królów wiedźmin w pełni odzyskał pamięć i uświadomił sobie w końcu, że nie jest jedyną osobą, która była uważana za martwą po pogromie nieludzi w Rivii sprzed ponad pięciu lat (opisanych w ostatnim tomie sagi Andrzeja Sapkowskiego). Jednocześnie dowiedział się, że jego ukochana Yennefer (bo o niej mowa) trafiła pod "opiekę" cesarza Nilfgaardu, Emhyra var Emreisa.

Dlatego podstawowym celem Geralta powinno być dotarcie na południe, gdzie imperium na swoją stolicę, i odnalezienie czarodziejki (jakkolwiek nie należy spodziewać się, by poszukiwania Yennefer miały trwać przez całą grę). Jednak zadanie nie będzie takie proste, jak może się wydawać, bowiem w momencie rozpoczęcia zabawy Nilfgaard zatrzyma swoje armie nad rzeką Jarugą, szykując się do kolejnej napaści na Północne Królestwa.

W jaki sposób czynnik ten wpłynie na zamiary Białego Wilka, jeszcze nie wiemy - dość jednak, że bohaterowi przyjdzie zwiedzić nie tylko pas ogarniętej wojną "Ziemi Niczyjej" wzdłuż Jarugi, ale także zlokalizowaną na północy Redanię (z wolnym miastem Novigradem na czele) oraz Wyspy Skellige, położone kawałek od zachodniego wybrzeża kontynentu. Czy Geralt będzie szukał w tych miejscach pomocy w przedostaniu się na południe? A może odnalezienie Yennefer nie będzie jedynym priorytetem wiedźmina?

Czyżby do Geralta miała wreszcie dołączyć Ciri? Tak sugeruje chociażby ten obrazek, umieszczony na okładce numeru magazynu Game Informer, w którym zapowiedziano Wiedźmina 3. - Zarys fabuły Wiedźmin 3: Dziki Gon | Informacje wstępne - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Czyżby do Geralta miała wreszcie dołączyć Ciri? Tak sugeruje chociażby ten obrazek, umieszczony na okładce numeru magazynu Game Informer, w którym zapowiedziano Wiedźmina 3.

Na ujawnienie takich informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nie wiemy też, czy tajemniczą białowłosą postacią, która pojawiła się u boku bohatera na jednym z obrazków, nie jest aby Ciri - "dziecko niespodzianka" i bodaj czy nie najważniejsza (nawet przed Yennefer) osoba w życiu Białego Wilka. Gdyby tak było, scenariusz produkcji otrzymałby w końcu jedno z najistotniejszych, dotychczas pomijane milczeniem, spoiwo między książkami a grami. Co więcej, tym samym głównym wątkiem w Wiedźminie 3 mogłoby okazać się dokończenie spraw, które pozostawił siedmioksiąg Andrzeja Sapkowskiego, i ostateczna rozprawa z Dzikim Gonem. Mowa tu o przemierzającym nieboskłon orszaku widmowych jeźdźców - będącym w istocie odbiciem rasy elfów z równoległego wymiaru - którzy z różnych względów polują na Ciri, a Geralta i Yennefer najwyraźniej wykorzystali, by dotrzeć do dziewczyny.

Na koniec warto wspomnieć o reszcie starych znajomych, którzy powinni pojawić się w grze. Na pewno możemy liczyć na barda Jaskra, krasnoluda Zoltana Chivaya i czarodziejkę Triss Merigold (postawioną w potencjalnie ciekawej sytuacji, biorąc pod uwagę koncentrację bohatera na poszukiwaniach swojej poprzedniej miłości). Więcej niż prawdopodobni są również pozostali wiedźmini z Kaer Morhen (a przynajmniej stary Vesemir, którego umieszczono nawet w pierwszym kinowym zwiastunie Tomasza Bagińskiego). Niestety, inne postacie - jak Vernon Roche, Iorweth, Letho, Shani czy Alvin - pozostają na tę chwilę niewiadomą.

Kolejny zamaskowany kompan Geralta - jednak tym razem oddanie mu głosu Vesemira z pierwszego Wiedźmina nie pozostawia wątpliwości co do tego, z kim mamy do czynienia. - Zarys fabuły Wiedźmin 3: Dziki Gon | Informacje wstępne - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Kolejny zamaskowany kompan Geralta - jednak tym razem oddanie mu głosu Vesemira z pierwszego Wiedźmina nie pozostawia wątpliwości co do tego, z kim mamy do czynienia.

Dla osób, które nie grały w poprzednie części ani nie czytały książek Sapkowskiego, bez wątpienia powyższy tekst jest w pewnym stopniu enigmatyczny lub niezrozumiały. Lecz nie obawiajcie się - aby cieszyć się Wiedźminem 3, znajomość wcześniejszych dzieł z tego uniwersum nie będzie w żadnym stopniu konieczna. Choć miłośnicy uniwersum wykreowanego przez "AS-a" mogą oczekiwać (tradycyjnie już) obfitości nawiązań i smaczków, pozostałym graczom wszelkie zagadki świata przedstawionego wyjaśni dziennik z załączonym leksykonem. Co więcej, twórcy zapowiedzieli, że wyjaśnienia lub przypomnienia odnośnie przebiegu wydarzeń możemy oczekiwać nawet w sytuacji, gdy zrobimy sobie dłuższą przerwę w zabawie.

To tyle, jeśli chodzi o naszą bieżącą wiedzę odnośnie zarysu fabuły w Wiedźminie 3. Jeśli studio CD Projekt RED ujawni nowe informacje, postaramy się uwzględniać je na tej stronie na bieżąco.