Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Wiedźmin 3 - Mapa Velen i Novigradu
Wiedźmin 3 - Mapa Velen i Novigradu
Powiększ mapę

Mapa Novigradu, Oxenfurtu i okolic | Novigrad, Oxenfurt i okolice | Wiedźmin 3 Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Mapa Novigradu, Oxenfurtu i okolic

Powyżej znajduje się mapa Novigradu, Oxenfurtu oraz okolic. Mapa podzielona została w naszym poradniku na cztery mniejsze części (od M5 do M8) i ich bardziej szczegółowe opisy (zadania oraz atlas świata) odnajdziesz w kolejnych rozdziałach. Mapa pozostałych regionów Velen znajduje się we wcześniejszej części poradnika.

Uwaga - Pod nazwą każdej mapy znajduje się podpowiedź odnośnie sugerowanego poziomu doświadczenia, na którym Geralt powinien znajdować się podczas jej eksploracji. Nie musisz się oczywiście całkowicie sugerować wymienionymi przedziałami, bo Geralt z jednej strony może w łatwy sposób pozaliczać np. większość questów związanych z główną fabułą, a z drugiej strony może natrafić na pojedyncze silne potwory, które będzie mógł pokonać dopiero po awansowaniu na znacznie wyższy poziom doświadczenia.

Informacje na temat poszczególnych obszarów świata:

M5 - Zamurze Novigradu (Farcorners) - Lokacja ta oddziela Wolne Miasto Novigrad (mapa M6) od obszaru otaczającego Karczmę przy Rozstajach (mapa M2). Nie ma tu żadnych większych lokacji, w których mógłbyś na dłużej zatrzymać. Lokacji tej nie bada się jednak błyskawicznie, gdyż Geralt może tu podjąć się między innymi wykonania kilku nieco trudniejszych zleceń wiedźmińskich. Warto pilnować się podczas przemierzania zachodniej części tego obszaru świata gry. Przebywają tam trudne do pokonania potwory, wśród których są między innymi silniejsze odmiany nekkerów czy bazyliszek.

M6 - Wolne Miasto Novigrad (Free City of Novigrad) - To największe miasto dostępne w Wiedźminie 3 i z oczywistych względów jego dokładne zbadanie może zająć Geraltowi sporo czasu. Novigrad odwiedza się początkowo w celu spotkania z Triss powiązaną z jednym z głównych questów gry, ale w miejscu tym na głównego bohatera czeka też cała masa innych atrakcji. Geralt może odwiedzać handlarzy i rzemieślników, podejmować się wielu nowych zleceń, udawać się do lokalnych zamtuzów czy nawet zamówić sobie zmianę fryzury. Oprócz samego miasta warto też zbadać obszar na wschód od niego - są tam między innymi karczma, mała wioska oraz siedziba handlarza skupującego trofea wiedźmińskie.

M7 - Rezydencja Vegelbudów (Vegelbud Residence) - Jest to jedna z największych lokacji, które masz okazję zbadać w Velen - sąsiaduje ona z Wolnym Miastem Novigrad (mapa M6) oraz z Oxenfurtem (mapa M8). W przeciwieństwie jednak do wymienionych wyżej miast nie odnajdziesz w tej części świata gry żadnych dużych wiosek czy miast. Zamiast tego najwięcej czasu spędza się na przemierzaniu pustych łąk i lasów. Warto mimo wszystko zawitać do tego miejsca, bo główny bohater może podjąć się szeregu opcjonalnych zleceń. Dobrze jest jednak odnotować, że wielu dobrych skarbów strzegą potwory znajdujące się na wysokich poziomach doświadczenia.

M8 - Oxenfurt - Miasto to nie może równać się pod względem wielkości z Novigradem, ale pomimo tego na Geralta i tak czeka w nim całkiem sporo atrakcji. Główny bohater oprócz spotykania się z handlarzami, kowalami czy fryzjerami może podjąć się wielu nowych zadań. Badanie samego Oxenfurtu nie wiąże się z żadnymi zagrożeniami, bo Geralt podczas pobytu w mieście nie zostanie przez nikogo zaatakowany. Nie można tego jednak powiedzieć o terenach otaczających miasto - w tych lokacjach warto się już pilnować i przed wkroczeniem do nowego obszaru upewniać się, że nie ma tam bardzo silnych wrogów.