Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2008, 12:12

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 lipca 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demo Tales of Vesperia, zapowiedź Dragon Age na konsole, strona internetowa Multiwinii, data premiery Geometry Wars 2, statystyki w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demo Tales of Vesperia, zapowiedź Dragon Age na konsole, strona internetowa Multiwinii, data premiery Geometry Wars 2, statystyki w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

Tales of Vesperia

Wczoraj oprócz zapowiadanego przez nas dema Too Human w usłudze Xbox Live Marketplace pojawiła się wersja demonstracyjna gry Tales of Vesperia. Wyjątkowo mało obszerna, bo ważąca jedynie 278 megabajtów. Warto więc samemu sprawdzić, jak wyglądają współczesne erpegi wprost z Japonii.

Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins najprawdopodobniej pojawi się również na konsolach. Jakich? Nie wiadomo. Kiedy? Też nic o tym nie wiemy. Czy będzie to dokładnie ta sama gra, która w pierwszym kwartale przyszłego roku zawita na pecety? Nie mamy pojęcia. Bioware dyplomatycznie milczy na ten temat.

Multiwinia

W Sieci zadebiutowała strona internetowa gry Multiwinia, czyli multiplayerowej wersji popularnej Darwinii. Póki co znajdziemy tam na razie jedynie garść newsów i screenshotów oraz dostęp do forum Introversion. Do sprawdzenia tutaj.

Geometry Wars 2

Na konferencji Microsoftu zasygnalizowano jedynie, że w sierpniu na Xbox Live Arcade znajdzie się druga część Geometry Wars. Dzisiaj wiemy już, że datą premiery jest 6 dzień tego miesiąca. Niestety tajemnicą wciąż pozostaje cena programu.

Spore

W trakcie konferencji prasowej Electronic Arts na E3 padło stwierdzenie, że za pomocą Spore Creature Creatora gracze stworzyli już ponad 1,8 miliona stworów. To większa ilość niż liczba wszystkich znanych nam gatunków występujących na naszej planecie. W trakcie prezentacji Will Wright podzielił się z widzami informacją, że firma do września spodziewała się jedynie około stu tysięcy projektów. Okazało się, że wynik ten osiągnięto już w czasie pierwszych dwudziestu dwóch godzin po udostępnieniu edytora.

Club Penguin

Disney Interactive Studios zapowiedziało grę Club Penguin: Elite Penguin Force, która w okresie świątecznym tego roku trafi do posiadaczy Nintendo DS. Program pozwoli wcielić się graczowi w agenta tytułowych sił specjalnych i wzięcie udziału w różnego rodzaju misjach szpiegowskich z wykorzystaniem niezbędnych akcesoriów i gadżetów. Producentem gry jest firma 1st Pleyable Productions.

Disney Interactive Studios

I jeszcze raz Disney. Tym razem jednak nie tylko o nowej grze, a o podjęciu przez to studio współpracy z organizacją non-profit o nazwie Music for Relief, której założycielami są muzycy zespołu Linkin Park. Dzięki umowie gra Ultimate Band (Fall Line Studio) wzbogaci się o zawartość oferowaną przez MfR, które dodatkowo będzie promować program podczas trasy koncertowej Projekt Revolution 2008.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Tecmo Bowl: Kickoff

Fable II

Resident Evil 5

Dead Space

Soul Calibur IV

Dungeon Hero

Star Wars: The Force Unleashed

Mirror's Edge

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Way of the Sword

Mortal Kombat vs DC Universe

Saints Row 2

Spore

Gears of War 2

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Project Origin - E3 2008

Prince of Persia - Łowca

Killzone 2 - E3 2008 - nowe zadania

Zoo Hospital - E3 2008 - weterynarz

Fallout 3 - E3 2008 - przeglądanie kanałów

LEGO Batman: The Videogame - E3 2008

Hydrophobia - E3 2008 - HydroEngine

Viva Pinata: Trouble in Paradise - E3 2008 - fragmenty rozgrywki

Too Human - E3 2008 - laser

Halo Wars - E3 2008 - Cinematic Trailer

Mirror's Edge - E3 2008 - Leap of Faith

Gears of War 2 - E3 2008 - #1

gry