Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Dungeon Hero (2007) (PC)
OkładkaDungeon Hero (2007) (PC)

Dungeon Hero (2007)

Opracowana przez studio deweloperskie Firefly (twórcy m.in. serii Stronghold oraz strategii CivCity: Rome) gra Dungeon Hero to połączenie RPG-a i zręcznościówki, przywodzące na myśl słynne Diablo.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Hero (2007) Premiera

anulowana

PC X360

Gry podobne do Dungeon Hero (2007)

Diablo II

Sacred

Sacred 2: Fallen Angel

Opracowana przez studio deweloperskie Firefly (twórcy m.in. serii Stronghold oraz strategii CivCity: Rome) gra Dungeon Hero to połączenie RPG-a i zręcznościówki, przywodzące na myśl słynne Diablo. Pozycja ta ukazała się w wersjach na konsolę Xbox 360 oraz pecety.

Akcja gry toczy się pod powierzchnią ziemi, w ciemnych, brudnych lochach zamieszkiwanych przez przedziwne monstra. Wcielamy się w rolę tytułowego bohatera, by – po stoczeniu wielu zwycięskich bitew – zdobyć uznanie wśród mieszkańców podziemia. Właśnie potyczki stanowią tu esencję rozgrywki: walczymy zarówno z użyciem broni białej, jak i magii, nierzadko jesteśmy atakowani przez duże grupy przeciwników jednocześnie, a nasza postać rozwija umiejętności i staje się coraz potężniejsza.

Na potrzeby gry pracownicy Firefly stworzyli własny engine graficzny. Podziemna kraina została odwzorowana z dużą dbałością o szczegóły – jest mroczna, brudna i przerażająca, czyli dokładnie taka, jaka powinna być. Również projekty postaci robią wrażenie, mimo że są to w większości te same kreatury, które spotykamy w innych grach, filmach, czy książkach fantasy, czyli różnego rodzaju trolle, chochliki czy gobliny. Dungeon Hero posiada również tryb multiplayer, pozwalający na przemieszczanie się w lochach wspólnie z przyjacielem i wspólne wyżynanie przeciwników.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Hero (2007): 12+

PC
X360