Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. społecznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce społecznościowe.

PC
PC Windows24 WWW26
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 44
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE3
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android65 Apple iOS65 Windows Phone13
Nintendo
Nintendo Switch3
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

społecznościowe
Toro's Friend Network
Toro's Friend Network

Akcji 17 grudnia 2011

Gra społecznościowa, w której pomagamy kotu Toro, maskotce firmy Sony, w znalezieniu 100 przyjaciół. W trakcie rozgrywki łączymy się z innymi graczami, dodając ich do listy znajomych. Możemy wraz z nimi, między innymi, rozbudowywać ogród czy walczyć z przeciwnikami w podziemiach. Tytuł funkcjonuje w modelu free-to-play.

PSV

Megapolis
Megapolis

Strategiczne 14 stycznia 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w rolę burmistrza wirtualnego miasteczka, a naszym celem jest uczynienie zeń tytułowej metropolii. Podczas zabawy wznosimy budynki mieszkalne, produkcyjne, obiekty użyteczności publicznej i dekoracje, dbając o zadowolenie mieszkańców oraz stały wpływ do miejskiej kasy.

ANDiOSWPWWW

CityVille
CityVille

Strategiczne 2 grudnia 2010

Przeznaczona dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook przeglądarkowa strategii ekonomiczna, pozwalająca wcielić się w rolę zarządcy wirtualnego miasta. Zabawa polega na wznoszeniu nowych budynków, inwestowaniu środków i gospodarowaniu zasobami. Dobry burmistrz musi zadbać zarówno o gospodarkę, jak i tworzenie więzi społecznych.

ANDiOSWWW

Paradise Bay
Paradise Bay

Strategiczne 20 sierpnia 2015

Strategia społecznościowa opracowana przez studio King.com, w której zadaniem gracza jest rozbudowa rajskiej wyspy i wymiana handlowa z pozostałymi kurortami. Eksploracja świata gry owocuje odkrywaniem kolejnych lokacji, jakie wypełniono rozmaitymi sekretami i cennymi surowcami.

ANDiOS

Maritime Kingdom
Maritime Kingdom

Strategiczne 4 grudnia 2014

Społecznościowa strategia ekonomiczna studia Game Insight, stanowiąca kontynuację modelu zapoczątkowanego w grach z cyklu The Tribez. W grze obejmujemy posadę burmistrza niewielkiego portowego miasteczka, a naszym zadaniem jest jego rozbudowa oraz pomoc księżniczce w odzyskaniu klejnotów koronnych i uwolnieniu króla. Tytuł należy do gatunku klasycznych city builderów, wzbogaconych o możliwość handlu z zamorskimi królestwami.

PCANDiOS

Star Trek Timelines
Star Trek Timelines

Strategiczne 14 stycznia 2016

Opracowana przez studio Disruptor Beam kosmiczna strategia MMO z elementami RPG, osadzona w kultowym uniwersum serialu Star Trek. Fabuła gry obraca się wokół niezwykłych anomalii, powodujących przenikanie się alternatywnych rzeczywistości oraz stref czasowych, dzięki czemu podczas rozgrywki spotkać możemy postacie pochodzące ze wszystkich filmów kinowych i różnych sezonów serialu.

PCANDiOS

Age of Cavemen
Age of Cavemen

Strategiczne 18 sierpnia 2015

Społecznościowa gra strategiczna, stworzona przez polskie, niezależne studio Fuero Games. Gracze stają przed koniecznością rozbudowy osady, zadbania o odpowiednie zaplecze technologiczne i wytrenowania potężnej armii – z uwagi na fakt, że akcja omawianej produkcji toczy się w fantastycznej wersji czasów prehistorycznych, obok standardowych jednostek występują choćby oswojone dinozaury.

ANDiOSWP

My Country
My Country

Strategiczne 15 grudnia 2010

Strategia ekonomiczna, należąca do popularnego gatunku city-builderów. W grze przejmujemy kontrolę nad nowo powstającym miastem, a naszym zadaniem jest doprowadzenie do jego rozkwitu i sprawnego funkcjonowania we wszystkich aspektach. Realizując kolejne wyznaczane nam zadania, zdobywamy punkty doświadczenia, dzięki którym możliwy będzie awans na wyższe poziomy i odblokowanie coraz to nowszych budynków i ulepszeń.

PCANDiOSWPWWW

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile
RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

Strategiczne 10 kwietnia 2014

Stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych społecznościowa strategia ekonomiczna. W grze wcielamy się w rolę zarządcy parku rozrywki, a naszym zadaniem jest stawianie kolejnych atrakcji oraz punktów gastronomicznych. W miarę realizacji kolejnych zadań i awansu na wyższe poziomy, odblokowujemy coraz to nowsze atrakcje, włącznie z tytułowymi kolejkami górskimi.

ANDiOS

Sunshine Bay
Sunshine Bay

Strategiczne 9 sierpnia 2013

Społecznościowa gra ekonomiczna, stanowiąca swoistą kontynuację gry Airport City duetu Road 404 i Game Insight. Tym razem akcja przenosi nas do niewielkiego nadmorskiego miasteczka, gdzie naszym zadaniem będzie rozbudowa przystani i przekształcenie tytułowej zatoki w atrakcyjny kurort turystyczny.

ANDiOSWWW

Big Business
Big Business

Strategiczne 7 października 2010

Społecznościowa strategia ekonomiczna, skupiająca się w szczególności na aspekcie przedsiębiorczości. Jako początkujący biznesmen, dbamy o rozwój naszego miasta wytwarzając surowce i produkując towary. Równocześnie troszczymy się o odpowiedni poziom zaludnienia i szczęścia mieszkańców, budując domy mieszkalne i obiekty użytkowe.

PCANDiOSWPWWW

City of the Shroud
City of the Shroud

RPG 9 sierpnia 2018

Taktyczna gra RPG, której cechą charakterystyczną jest nieliniowa fabuła tworzona przez całą społeczność oraz oryginalny system walki. Starcia w City of the Shroud toczą się bowiem w czasie rzeczywistym, a oparto je na umiejętnym wykorzystywaniu zdolności bojowych bohatera i łączeniu ich w widowiskowe kombinacje.

PCPS4XONE

Velvet Sundown
Velvet Sundown

Przygodowe 22 lipca 2014

Darmowa, społecznościowa gra sieciowa z elementami przygodowymi. Akcja toczy się na pokładzie luksusowego jachtu, zaś gracze wcielają się losowo w członków 11-osobowej załogi. Każda z postaci odgrywa istotną rolę dla rozwoju wydarzeń, wykonując szereg mniej lub bardziej skomplikowanych questów.

PC

My Clinic
My Clinic

Symulacje 15 października 2010

Nieskomplikowana gra ekonomiczna, w której jako szef niewielkiej kliniki staramy się przekształcić ją w ogromne centrum medyczne. Zabawa polega na rozbudowie i wyposażaniu kliniki, zatrudnianiu lekarzy oraz diagnozowaniu i leczeniu pacjentów, cierpiących na fikcyjne, mocno absurdalne schorzenia.

ANDiOSWWW

SongPop
SongPop

Logiczne 25 kwietnia 2012

Casualowa gra społecznościowa zaliczana do gatunku quizów muzycznych. Istotą rozgrywki są pojedynki, podczas których naszym zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie pięciu kolejnych utworów lub wykonawców. Wyzwania generowane są na podstawie playlist, nabywanych przez graczy sukcesywnie za zdobywaną podczas gry walutę.

ANDiOSWWW

Solidarność: Menedżer Konspiracji
Solidarność: Menedżer Konspiracji

Logiczne prace wstrzymane

Społecznościowa gra edukacyjna, będąca efektem współpracy studia One2Tribe, firmy Gudejko Studio oraz Narodowego Instytutu Sztuk Audiowizualnych. Akcja osadzona została w realiach ostatniej dekady PRL, a gracze mogą wcielić się w role działaczy opozycji antykomunistycznej odpowiedzialnych za tworzenie siatki konspiratorów i organizowanie akcji protestacyjnych.

WWW

Pyramid Solitaire Saga
Pyramid Solitaire Saga

Logiczne 1 maja 2012

Kolejna produkcja w dorobku firmy King, tym razem będąca wariacją na temat Pasjansa. Gracze podróżują po świecie razem z niejaką Heleną, poznając starożytną kulturę i odnajdując antyczne skarby.

ANDiOSWWW

Monopoly: Millionaires
Monopoly: Millionaires

Towarzyskie 16 lutego 2011

Towarzyska gra planszowa udostępniona w serwisie społecznościowym Facebook. Całość bazuje na zasadach przebojowej planszówki i łączy elementy strategiczne z ekonomicznymi. Zabawa podzielona jest na dwa etapy – najpierw mozolnie budujemy infrastrukturę na własnej planszy, a następnie odwiedzamy plansze przeciwników i próbujemy przejąć ich majątek.

WWW

Miitomo
Miitomo

Towarzyskie 16 marca 2016

Mobilna aplikacja społecznościowa od firmy Nintendo, dzięki której można podzielić się z przyjaciółmi interesującymi ciekawostkami o sobie i dowiedzieć się czegoś nowego o nich. Dzięki bogatym opcjom personalizacji, Miitomo pozwala użytkownikom stworzyć unikalnego, trójwymiarowego awatara – da się opisać nie tylko wygląd postaci, ale też barwę głosu i osobowość – a następnie nauczyć go czegoś o sobie, odpowiadając na zadane przez niego pytania.

ANDiOS

BQM: BlockQuest Maker
BQM: BlockQuest Maker

RPG 16 stycznia 2018

Nietypowa dwuwymiarowa produkcja z gatunku RPG, która łączy rozgrywkę w stylu klasycznego dungeon crawlera z rozbudowanym edytorem poziomów, umożliwiającym łatwe tworzenie skomplikowanych, pełnych wyzwań i potworów map.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Rock the Vegas
Rock the Vegas

Strategiczne 13 października 2011

Kolejny przedstawiciel popularnego gatunku city builderów, w którym wznosimy od podstaw legendarne siedlisko hazardu Las Vegas. Zabawa polega na ustawicznej rozbudowie miasta i wznoszeniu kolejnych budynków, które zapewnią nam regularny dochód. Prócz prostych domów mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej, budujemy także typowe dla krajobrazu Vegas ekskluzywne kasyna i hotele.

ANDiOS

Enchanted Realm
Enchanted Realm

Strategiczne 22 grudnia 2011

Utrzymana w bajkowych klimatach gra ekonomiczna, w której stajemy na czele własnego królestwa fantasy, a naszym celem jest doprowadzenie go do świetności i dobrobytu. Do naszej dyspozycji oddano całą masę budynków mieszkalnych, produkcyjnych i dekoracyjnych oraz szereg upraw, które zapewniają rzemieślnikom odpowiedni zapas pożywienia.

ANDiOS

The Simpsons: Tapped Out
The Simpsons: Tapped Out

Strategiczne 29 lutego 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna w modelu freemium, osadzona w realiach popularnego serialu animowanego o przygodach sympatycznej rodzinki Simpsonów. Na skutek zaniedbania Homera w lokalnej elektrowni dochodzi do wybuchu, który zdmuchuje z powierzchni Ziemi jego rodzinne miasteczko Springfield. Zadaniem gracza jest odbudowanie mieściny i przywrócenie w niej dawnego porządku.

ANDiOS

Empires and Allies
Empires and Allies

Strategiczne 8 kwietnia 2015

Mobilna gra strategiczna z elementami społecznościowymi. Empires and Allies jest tytułem free-to-play stworzonym przez firmę Zynga, znaną z rozmaitych casualowych produkcji, w tym FarmVille, Mafia Wars 2 czy Hidden Shadows. Podczas zabawy w Empires and Allies wcielamy się w dowódcę zjednoczonych sił wojskowych i musimy przeciwstawić się potężnej organizacji terrorystycznej, której udało się przejąć władzę praktycznie nad całym globem. Pierwszym celem gracza jest założenie bazy.

ANDiOS