Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka VRChat (PC)

VRChat PC

Darmowa produkcja pozwalająca graczom na wspólną zabawę, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Towarzyskie | zagraj za darmo | sandbox | MMO | społecznościowe | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka VRChat (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2017

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

VRChat jest produkcją pozwalającą graczom na multiplayerową zabawę w rzeczywistości wirtualnej. Tytuł został opracowany przez studio VRChat Inc., a trafił na platformę PC, gdzie jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Mechanika

W VRChat akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy kontrolujemy bohatera wybranego z puli predefiniowanych awatarów bądź stworzonego przy pomocy narzędzi udostępnionych przez deweloperów. Podstawową funkcjonalnością tej produkcji jest prowadzenie rozmów z innymi graczami, co uatrakcyjnia przede wszystkim możliwość poruszania się po otoczeniu i wykonywania gestów oraz synchronizacja ruchu warg naszego wirtualnego alter ego z wypowiadanymi przez nas kwestiami. Na uwagę zasługuje również możliwość robienia zdjęć – mowa zarówno o klasycznych fotografiach, jak i trójwymiarowych panoramach.

Na tym jednak się nie kończy, gdyż autorzy pozwalają nie tylko na zwiedzanie stworzonych przez siebie światów, lecz także na własnoręczne projektowanie lokacji i prezentowanie ich wszystkim chętnym do wspólnej zabawy. Twórcy umożliwiają też organizację wydarzeń, jak choćby talk show Gunter's Universe, muzyczny performance lub lekcje gry aktorskiej. Oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie tworzyć minigry albo przetestować jedną z udostępnionych przez deweloperów – do naszej dyspozycji autorzy oddają między innymi kręgle, futurystyczne Battle Discs oraz strzelaninę opartą na zasadach Capture the Flag. Ponadto tytuł pozwala na sprawdzenie swoich zdolności wokalnych w VR Karaoke lub danie upustu swej kreatywności w Sculpt Studio; lista dostępnych aktywności obejmuje również wspólne oglądanie filmów w serwisie YouTube.

Kwestie techniczne

Wydane na platformie PC VRChat posiada kolorową, trójwymiarową grafikę. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej – wykorzystuje również dedykowane kontrolery ruchowe, choć można się bawić także przy użyciu pada lub myszy i klawiatury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do VRChat

Wymagania wiekowe VRChat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe VRChat

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 8.1/10 64-bit
Darmowe Among Us w 3D - zobacz fanowski projekt
Darmowe Among Us w 3D - zobacz fanowski projekt

wiadomość26 października 2020

Osoba o pseudonimie Jar odtworzyła w aplikacji VRChat mapę The Skeld z gry Among Us. Nie pełni ona jedynie funkcji estetycznej – można na niej rozegrać pełną partię w stylu tej znanej z produkcji studia InnerSloth.