Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka VRChat (PC)

VRChat PC

Darmowa produkcja pozwalająca graczom na wspólną zabawę, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Towarzyskie | zagraj za darmo | sandbox | MMO | społecznościowe | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka VRChat (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2017

wczesny dostęp

data nieogłoszona

VRChat jest produkcją pozwalającą graczom na multiplayerową zabawę w rzeczywistości wirtualnej. Tytuł został opracowany przez studio VRChat Inc., a trafił na platformę PC, gdzie jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Mechanika

W VRChat akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy kontrolujemy bohatera wybranego z puli predefiniowanych awatarów bądź stworzonego przy pomocy narzędzi udostępnionych przez deweloperów. Podstawową funkcjonalnością tej produkcji jest prowadzenie rozmów z innymi graczami, co uatrakcyjnia przede wszystkim możliwość poruszania się po otoczeniu i wykonywania gestów oraz synchronizacja ruchu warg naszego wirtualnego alter ego z wypowiadanymi przez nas kwestiami. Na uwagę zasługuje również możliwość robienia zdjęć – mowa zarówno o klasycznych fotografiach, jak i trójwymiarowych panoramach.

Na tym jednak się nie kończy, gdyż autorzy pozwalają nie tylko na zwiedzanie stworzonych przez siebie światów, lecz także na własnoręczne projektowanie lokacji i prezentowanie ich wszystkim chętnym do wspólnej zabawy. Twórcy umożliwiają też organizację wydarzeń, jak choćby talk show Gunter's Universe, muzyczny performance lub lekcje gry aktorskiej. Oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie tworzyć minigry albo przetestować jedną z udostępnionych przez deweloperów – do naszej dyspozycji autorzy oddają między innymi kręgle, futurystyczne Battle Discs oraz strzelaninę opartą na zasadach Capture the Flag. Ponadto tytuł pozwala na sprawdzenie swoich zdolności wokalnych w VR Karaoke lub danie upustu swej kreatywności w Sculpt Studio; lista dostępnych aktywności obejmuje również wspólne oglądanie filmów w serwisie YouTube.

Kwestie techniczne

Wydane na platformie PC VRChat posiada kolorową, trójwymiarową grafikę. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej – wykorzystuje również dedykowane kontrolery ruchowe, choć można się bawić także przy użyciu pada lub myszy i klawiatury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Gry podobne do VRChat

Wymagania wiekowe VRChat

odpowiednia dla każdego wieku