Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 15:40

Darmowe Among Us w 3D - zobacz fanowski projekt

Osoba o pseudonimie Jar odtworzyła w aplikacji VRChat mapę The Skeld z gry Among Us. Nie pełni ona jedynie funkcji estetycznej – można na niej rozegrać pełną partię w stylu tej znanej z produkcji studia InnerSloth.

Chcielibyście spróbować swoich sił w Among Us, lecz szkoda Wam pieniędzy na wersję PC, a na urządzeniach mobilnych nie lubicie się bawić? Bądź też jesteście fanami gry i chcielibyście sprawdzić, jak sprawowałyby się jej zasady w nico innej oprawie? Jeśli tak, to jak zwykle z pomocą przychodzą fani. Jeden z nich, noszący pseudonim Jar, postanowił wykorzystać aplikację VRChat dostępną za darmo na platformie Steam i odtworzyć w niej mapę The Skeld z produkcji studia InnerSloth.

Na mapie The Skeld przygotowanej przez Jara można się bawić za pośrednictwem wspomnianej aplikacji VRChat. Wbrew nazwie, do korzystania z niej nie są wymagane gogle VR (choć poprawiają one doświadczenie). Gdy już ją ściągniecie i ukończycie samouczek, wciśnijcie klawisz Escape, a następnie wybierzcie opcję Worlds. Skorzystajcie z zawartej tam wyszukiwarki. Wpiszcie w niej frazę „Among Us” i kliknijcie na pozycję „Among Us” Game. Wystarczy chwilę poczekać i można zaczynać zabawę.

Oto jak prezentuje się mapa z Among Us autorstwa Jara w wynikach wyszukiwania w aplikacji VRChat (oznaczona czerwoną ramką).

W rywalizacji na mapie Jara udział bierze dziesięć osób, które wcielają się w kosmonautów. Muszą oni wykonywać różne zadania rozrzucone po całym statku. Sprawę utrudniają jednak tzw. impostorzy – sabotażyści, których zadaniem jest zabicie wszystkich na okręcie. Jeśli tego dokonają, wówczas odnoszą zwycięstwo. Natomiast jeśli załodze uda się prawidłowo wytypować i wyeliminować oszustów podczas głosowania bądź wykonają wszystkie zlecone misje, wówczas to oni wygrywają. Wszystko brzmi zatem tak samo jak w oryginalnym Among Us. Rozgrywka na planszy w VRChat nieco się jednak różni od tej, do której wielu zdążyło się już przyzwyczaić. Sporo zmienia chociażby pierwszoosobowa perspektywa, która zwiększa poczucie zagrożenia. Ponadto awatary 3D, którymi można gestykulować, potrafią ubarwić spotkania i głosowania w kantynie. Możecie to zobaczyć na poniższym gameplayu nagranym przez youtubera Rossa O'Donovana.

Obecna wersja mapy The Skeld odtworzona w VRChat ma kilka błędów, choć nie pokroju takich, które byłyby w stanie całkowicie uniemożliwić rozgrywkę. Pytanie tylko, czy Jar zdąży je wyeliminować, czy też studio InnerSloth powoła się na prawa autorskie i zażąda usunięcia planszy? I czy gracze zainteresują się nią na dłużej, czy też jednak szybko zatęsknią do specyficznego, kreskówkowego stylu oryginalnego Among Us? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać wkrótce.

  1. Oficjalna strona mapy The Skeld z Among Us w VRChat
  1. Oficjalna strona studia InnerSloth
  2. Poradnik do gry Among Us

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej