Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 17:22

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Apex Legends otrzyma nową mapę. Zobacz animację z okazji 7. sezonu

Twórcy gry battle royale Apex Legends zaprezentowali animację „Promise” z okazji nadchodzącego 7. sezonu (Ascension), który przyniesie nową mapę Olympus i postać Horizon.

Wraz z premierą gry Apex Legends na platformie Steam nadejdzie 7. sezon (Ascension), który wniesie do popularnego battle royale sporo nowości. Największą będzie bez wątpienia mapa Olympus (Olimp), przepiękne, rozległe miasto w chmurach, po którym będziemy mogli poruszać się za pomocą mieszczącego całą drużynę pojazdu Trident. Oprócz tego gracze otrzymają dostęp do kolejnej legendy – Horizon, genialnej astrofizyczki, której udało się w przeszłości uciec z czarnej dziury i od tamtego czasu jest mistrzynią we władaniu mocą grawitacji. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Studio Respawn Entertainment udostępniło z okazji ogłoszenia nowego sezonu klimatyczną, rozszerzającą fabułę gry Apex Legends animację „Promise” (Obietnica). Przedstawia ona postać dr Mary Somers (Horizon), która została zatrudniona niemal wiek temu w celu zażegnania kataklizmu energetycznego. Wyruszyła w poszukiwaniu odpowiedzi na kraniec wszechświata. Po opuszczeniu planety Olimp złożyła obietnicę swojemu synowi, którą zamierza dotrzymać. Więcej dowiecie się z powyższego materiału wideo.

Jak wspomnieliśmy, siódmy sezon Apex Legends będzie dostępny w dniu debiutu gry na Steamie, który nastąpi 4 listopada 2020 roku. Pojawi się także przepustka bitewna Ascension, która zapewni dostęp do ponad 100 unikatowych przedmiotów (legendarnych skórek, holosprayów czy paczek Apex).

Battle royale firmy Electronic Arts jest dostępne na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. W przyszłym roku trafi także na Nintendo Switch (premiera na tę konsolę miała odbyć się pod koniec bieżącego roku).