Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 15:28

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Gracze nabijają się z cheatera w CS:GO

Na forum Reddit popularność zyskał filmik, w którym oszust w grze Counter-Strike: Global Offensive mimo korzystania z cheatów nie mógł poradzić sobie z przeciwnikiem, aby koniec końców, robiąc jeden zły krok w tył, całkiem wylecieć poza mapę.

Wszyscy wiemy, jaką udręką potrafią być cheaterzy w grach sieciowych. Nie dziwi więc, że „normalni” gracze nie przepuszczają żadnej okazji, aby utrzeć oszustom nosa lub po prostu się z nich pośmiać. Na forum internetowym Reddit pojawił się wątek, w którym pewien użytkownik przedstawił innym fragment meczu cheatera w Counter-Strike’u: Global Offensive, który miał okazję obejrzeć w ramach tzw. systemu Nadzoru (z ang. Overwatch).

Przyłapał on jednego z graczy, gdy ten korzystał z tzw. wallhacka (pozwalającego widzieć przez ściany) w dość nieudolny sposób. Pozostali szybko zwrócili uwagę m.in. na jego mierne poruszanie się (widać tam próby wykonywania tzw. bunnyhopów, czyli zwiększenia prędkości ruchu poprzez skakanie) czy też brak wiedzy o tym, przez którą ścianę przechodzą pociski, ale nie to rozbawiło ich najbardziej. Cheater, kompletnie nie znając lokacji i otoczenia, chciał się cofnąć, aby móc zabić przeciwnika znajdującego się za ścianą. Skończyło się to tym, że, robiąc o jeden krok za dużo, po prostu wyleciał poza mapę.

Wallhacks can't fix stupid - An Overwatch Tale from r/GlobalOffensive

Nietrudno się domyślić reakcji społeczności – filmik szybko podbił Reddita (w tym momencie ma ponad 26 tys. polubień), a gracze nie szczędzili uszczypliwych komentarzy pod adresem cheatera. Wielu uznało materiał za satysfakcjonujący, użytkownicy podzielili się także historiami o poznanych cheaterach, którzy mimo spędzenia w grze setek czy też tysięcy godzin nadal są w niej słabi, a do tego sięgają po „wirtualne wspomagacze”.