Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDWPiOS
Okładka Age of Cavemen (AND)
OkładkaAge of Cavemen (AND)

Age of Cavemen

Społecznościowa gra strategiczna, stworzona przez polskie, niezależne studio Fuero Games.

Strategiczne | zagraj za darmo | PvP | społecznościowe | prehistoria

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Cavemen Premiera

18sie2015

iOS

25sie2015

AND

30lip2016

WP

Gry podobne do Age of Cavemen

Call of Duty: Heroes

Boom Beach

DomiNations

Age of Cavemen to dostępna na platformie AND, WP i iOS społecznościowa gra strategiczna, rozgrywająca się w czasach prehistorycznych. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest rodzime, warszawskie studio Fuero Games mające na swoim koncie m.in. współpracę z CD Projekt RED przy grze The Witcher Battle Arena. Produkcja rozpowszechniana jest w typowym modelu free-to-play i umożliwia cross-platformową rozgrywkę posiadaczy urządzeń mobilnych z użytkownikami wersji przeglądarkowej, dostępnej zarówno na stronie gry, jak i w popularnych portalach społecznościowych: Facebook i nk.pl.

Fabuła

W rozgrywającej się miliony lat temu grze Age of Cavemen możemy zmierzyć się z szarą codziennością jaskiniowców, jaką była nieustanna walka o przetrwanie i zmaganie się z różnorodnymi zagrożeniami – zarówno ze strony wrogich plemion, jak i prehistorycznych bestii.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie odbiega w sposób znaczący od większości popularnych przedstawicieli gatunku, zapoczątkowanego przez kultowe Clash of Clans. Do zadań gracza należy więc przede wszystkim ustawiczna rozbudowa osady oraz stawianie i rozwijanie kolejnych budynków, a także wytrenowanie niezwyciężonej armii, której nie będzie w stanie sprostać żaden przeciwnik. W zasady rozgrywki wprowadza nas przejrzysty i zrozumiały samouczek, a dalsza zabawa toczy się w oparciu o kolejno wyznaczane zadania fabularne. Do naszej dyspozycji oddano całkiem spory wachlarz budynków i możliwości ich rozbudowy, a także kilka zróżnicowanych typów jednostek. Przewidziano także możliwość oswojenia i wykorzystania w boju potężnych dinozaurów. Podobnie jak w większości tego typy gier, wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia sukcesywnie odblokowujemy nowe budynki i możliwości. Wszystkie działania ogranicza zaś typowy dla gatunku model free-to-play, wymagający przy każdej najmniejszej czynności odczekania określonej ilości czasu – bądź sięgnięcia do portfela celem skorzystania z systemu mikropłatności.

Tryby gry

W Age of Cavemen bawić możemy się na dwa różne sposoby. Wielbiciele samotnej rozgrywki otrzymują bowiem do dyspozycji tradycyjną kampanię, w której eksplorują prehistoryczny świat i wykonują kolejne zadania. Jak na grę społecznościową przystało, rozgrywka nabiera jednak nowego wymiaru w trybie PvP, w którym możemy zawiązywać sojusze z innymi uczestnikami zabawy, a następnie plądrować wioski pozostałych graczy lub wspierać się w obliczu zagrożenia z ich strony.

Kwestie techniczne

Dostępny na platformie AND, WP i iOS Age of Cavemen reprezentuje typowy dla gatunku poziom oprawy, przypominający choćby wspomniane wcześniej Clash of Clans. Barwna, rysunkowa grafika gry została jednocześnie przystosowana do prehistorycznych realiów epoki i okraszona wieloma zabawnymi animacjami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Age of Cavemen: 12+

Age of Cavemen Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND
WP