Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWWW
Okładka Monopoly: Millionaires (WWW)
OkładkaMonopoly: Millionaires (WWW)

Monopoly: Millionaires WWW

Towarzyska gra planszowa udostępniona w serwisie społecznościowym Facebook. Całość bazuje na zasadach przebojowej planszówki i łączy elementy strategiczne z ekonomicznymi.

Towarzyskie | planszowe | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monopoly: Millionaires Premiera WWW

16lutego2011

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Monopoly: Millionaires

Farmerama

FarmVille

Catan Universe

Monopoly Millionaires to kolejna odsłona popularnej gry strategiczno-ekonomicznej przeznaczona dla użytkowników Facebooka, w której gracze mogą wcielić się w magnata hotelowego.

Dzięki współpracy jednego z największych producentów zabawek na świecie – Hasbro, oraz wydawcy gier komputerowych - Electronic Arts, każdy gracz z dostępem do Internetu może spróbować swoich sił w tworzeniu własnego imperium poprzez budowanie hoteli i ulepszanie nieruchomości. Specyfika rynku gier społecznościowych wymusiła pewne zmiany w mechanice gry, ale pomimo to, twórcy zachowali w Monopoly Millionaires klasyczne elementy znane z oryginalnego Monopoly.

Gra składa się z dwóch etapów i dopiero ich połączenie pozwala odkryć pełen jej potencjał. Pierwszy polega na samotnej rozbudowie infrastruktury na własnej planszy i nie wymaga żadnego kontaktu ze znajomymi z Facebooka. Gracz stawia kolejne budynki, gromadzi czynsz i znowu buduje. Jeśli jednak chce poczuć prawdziwy klimat Monopoly musi wejść w interakcję z innymi ludźmi. I tu zaczyna się drugi etap. Grający może odwiedzać plansze przyjaciół, poruszać się po nich, iść do więzienia, zdobywać środki pieniężne i tytuły własności niezbędne do ulepszania nieruchomości na własnej planszy. W porównaniu do oryginalnej gry nie uświadczymy tylko jednego elementu - bankructwa.

Wizualnie gra różni się niewiele od papierowego pierwowzoru - plansza nie została w żaden drastyczny sposób zmieniona. Elementy dekoracyjne nie wyróżniają się niczym szczególnym. Aspekty „społecznościowe” wzorowane są na innych grach z Facebooka, tzn. mamy pasek doświadczenia, pole pieniędzy, złota, drabinkę przyjaciół itd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Monopoly: Millionaires: Odpowiednia dla każdego wieku.