Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOSWP
Okładka Star Wars: Commander (AND)

Star Wars: Commander

Osadzona w realiach Gwiezdnych wojen mobilna gra strategiczna, wykorzystująca mechanikę popularnego Clash of Clans.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | Star Wars | społecznościowe

Okładka Star Wars: Commander (AND)

data premiery gry:

23sie2014

iOS

18wrz2014

AND WP PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Commander to wydana na platformie PC, AND itd. gra strategiczna, będąca kolejnym klonem popularnego Clash of Clans – tym razem jednak osadzonym w kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Disney Mobile, będące częścią koncernu Disneya, który w 2012 roku kupił firmę Lucasfilm oraz wszystkie posiadane przez nią marki, w tym także słynną gwiezdną sagę George’a Lucasa. Opisywana produkcja pojawiła się na najpopularniejszych urządzeniach mobilnych, a także komputerach i tabletach z systemem Windows 8/10.

Fabuła

Fabuła gry Star Wars: Commander osadzona została w realiach klasycznej trylogii Gwiezdnych wojen. Tytuł nie zawiera jednak rozbudowanej warstwy fabularnej, koncentrując się głównie na potyczkach pomiędzy jasną a ciemną stroną Mocy. Podczas zabawy możemy opowiedzieć się po stronie Rebeliantów, dowodzonych przez Hana Solo, lub Imperium, z samym Lordem Vaderem na czele. Wybór ten jest jednak kwestią czysto estetyczną, gdyż obie strony konfliktu zostały dobrze zbalansowane i nie mają istotnych przewag nad swoimi konkurentami.

Mechanika

Pod względem mechaniki tytuł nie odbiega w sposób znaczący od większości mobilnych gier strategicznych i koncentruje się na tych samych mechanizmach, co wspomniane Clash of Clans. Podczas zabawy zajmujemy się rozbudową bazy, prowadzeniem badań nad nowymi technologiami, a także szkoleniem żołnierzy i wysyłaniem ich do boju. Kampania fabularna składa się z dziewięciu rozdziałów, podzielonych na szereg pomniejszych misji, w których nasze główne cele to budowa lub ulepszenie określonej konstrukcji, obrona przed natarciem wroga bądź przeprowadzenie ataku. Niestety jak w większości podobnych produkcji, podczas walki nie mamy żadnego wpływu na poczynania naszych jednostek, a bitwy odbywają się w sposób automatyczny.

Szybkość rozwoju w grze zależy w dużej mierze od posiadanych surowców, których w Star Wars: Commander pojawiają się dwa rodzaje – oba zdobywamy za wykonywanie kolejnych zadań fabularnych. Za tzw. kredyty możemy kupować kolejne jednostki i ulepszać posiadane budynki wojskowe. Metal służy nam zaś do wznoszenia nowych konstrukcji oraz podnoszenia poziomu tych już istniejących. Jak na grę free-to-play przystało, większość czynności możemy przyspieszyć za pomocą waluty premium, czyli specjalnych kryształów, nabywanych za realną gotówkę.

Tryby gry

Star Wars: Commander oferuje dość typowy dla gatunku model zabawy, łączący rozgrywkę single player z trybem wieloosobowym. Podczas gry możemy więc skupić się na kampanii fabularnej i wykonywaniu kolejnych zadań, nie zapominając jednocześnie o tym, że w każdej chwili nasza baza może stać się celem ataku innego gracza (co oczywiście działa również w drugą stronę). Produkcja studia Disney Mobile oferuje jednak opcję, dzięki której za odpowiednią sumę waluty premium możemy wykupić czasową ochronę przed atakami, co zapewnia nam bezpieczeństwo oraz komfort rozwoju.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, AND itd. gra Star Wars: Commander ukazuje akcję w klasycznym widoku izometrycznym i pod względem oprawy nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle większości mobilnych gier strategicznych. Warto jednak zauważyć, że twórcy położyli spory nacisk na dość szczegółowe odwzorowanie pojawiających się w grze jednostek. Z równie dużą pieczołowitością wykonane zostały budynki, a każde ulepszenie niemal zawsze ilustrowane jest widoczną zmianą w ich wyglądzie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Star Wars: Commander

12+

Wymagania sprzętowe Star Wars: Commander

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 65 MB HDD
  • Windows 8/8.1/10
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, King of Thieves i Star Wars: Commander)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, King of Thieves i Star Wars: Commander)

wiadomość22 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Heroes of Order & Chaos, Asphalt 8: Airborne, King of Thieves, Star Wars: Commander oraz World of Tanks Blitz.

Star Wars: Commander rozpoczęło podbój Androida
Star Wars: Commander rozpoczęło podbój Androida

wiadomość20 września 2014

Doczekaliśmy się premiery androidowej wersji Star Wars: Commander, czyli osadzonej w realiach Gwiezdnych Wojen strategii wzorowanej na Clash of Clans.

Star Wars: Commander – zadebiutowała mobilna strategia w klimatach Gwiezdnych Wojen
Star Wars: Commander – zadebiutowała mobilna strategia w klimatach Gwiezdnych Wojen

wiadomość23 sierpnia 2014

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS mogą już pobrać Star Wars: Commander, czyli strategię free-to-play wzorowaną na Clash of Clans, której akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wersja na Androida pojawi się za kilka tygodni.

Star Wars: Commander – LucasArts rzuca wyzwanie Clash of Clans
Star Wars: Commander – LucasArts rzuca wyzwanie Clash of Clans

wiadomość29 czerwca 2014

Studio LucasArts zapowiedziało Star Wars: Commander, czyli mobilną strategię wzorowaną na rozwiązaniach znanych z popularnego Clash of Clans.

iOS
AND
WP
PC