Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 sierpnia 2014, 11:25

Star Wars: Commander – zadebiutowała mobilna strategia w klimatach Gwiezdnych Wojen

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS mogą już pobrać Star Wars: Commander, czyli strategię free-to-play wzorowaną na Clash of Clans, której akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wersja na Androida pojawi się za kilka tygodni.

Clash of Clans wciąż generuje szalone przychody i nic nie wskazuje na to, aby miało się to wkrótce zmienić. Nic dziwnego zatem, że praktycznie nie ma tygodnia, aby jakaś firma nie próbowała powtórzyć tego sukcesu. Najnowszym pretendentem do tronu, który trafił właśnie na rynek, jest Star Wars: Commander, czyli strategia osadzona w realiach Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Commander na App Store

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obecnie dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS, ale za kilka tygodniu zadebiutować ma wydanie na Androida.

Akcja osadzona została w czasach pierwszych trylogii, czyli Epizodów IV-VI i opowiada o wojnie domowej między Imperium a Rebeliantami. Gra podąża ścieżkami wytyczonymi przez niezliczone wcześniejsze produkcje tego typu. Zajmujemy się więc gromadzeniem surowców, rozbudową bazy i prowadzeniem badań naukowych. Jednocześnie musimy przygotować także struktury obronne, w tym ściany i wieżyczki strażnicze, w sposób, który umożliwi odparcie ataku sił nieprzyjaciół. Ponadto szkolimy także własną armię, którą potem wykorzystujemy do przeprowadzania inwazji na centra dowodzenia należące do sztucznej inteligencji lub innych graczy.

Autorzy Star Wars: Commander wprowadzili kilka elementów, które mają odróżnić grę od Clash of Clans. Przede wszystkim do wyboru są dwie frakcje. Imperium i Rebelia posiadają własne unikalne budynki, jednostki, maszyny oraz oczywiście także bohaterów. Ponadto duży nacisk położony został na fabułę. Kampania nie jest jedynie serią niepowiązanych ze sobą bitew, a zamiast tego opowiada składną historię, zaś scenariusz ulega silnym zmianom zależnie od wybranej strony konfliktu.

Warto na koniec wspomnieć, że twórcy mają w planach regularne rozbudowywanie Star Wars: Commander o nową zawartość. W przyszłych aktualizacjach pojawią się nowe misje, jednostki i planety (w tym Hoth).