Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Rising Cities (WWW)
OkładkaRising Cities (WWW)

Rising Cities WWW

Kolejna gra z popularnego gatunku przeglądarkowych city-builderów, rozpowszechniana w formule free-to-play.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO | społecznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rising Cities Premiera WWW

7sierpnia2012

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rising Cities

CityVille

Big Business

My Country

Rising Cities to kolejny przedstawiciel popularnego gatunku darmowych przeglądarkowych city-builderów, wykorzystujących zmodyfikowaną mechanikę legendarnej serii SimCity. Tytuł został przygotowany przez niemiecką firmę Bigpoint, mającą na swoim koncie takie produkcje, jak Dark Orbit, Drakensang Online czy Battlestar Galactica Online.

W grze wcielamy się w burmistrza niewielkiego wirtualnego miasteczka, a naszym celem jest jego sprawna rozbudowa i zamienienie otaczających go nieużytków w tętniącą życiem metropolię. W tym celu musimy wykazać się nie tylko talentem planisty i urbanisty, ale również zmysłem strategicznym i ekonomicznym. Funkcjonowanie rozwijającego się miasta to szereg powiązanych ze sobą zależności, których poznanie i wykorzystanie jest kluczem do sukcesu oraz awansu na coraz to wyższe poziomy sławy.

W zasady gry wprowadzają nas kolejne, zlecane przez komputer zadania, które na początkowych etapach pełnią też rolę samouczka. W miarę ich realizacji zyskujemy doświadczenie, potrzebne do awansu na kolejny poziom gracza. Odblokowuje to dostęp do kolejnych struktur i budynków, które podzielone zostały na kilka głównych kategorii: budynki mieszkalne, zakłady produkcyjne i przemysłowe, elektrownie, dekoracje, ulice i place oraz budynki specjalne. Każda z powyższych grup wpływa na inny aspekt funkcjonowania miasta, taki jak ilość mieszkańców i miejsc pracy, produkcja przemysłowa, transport czy poziom zadowolenia obywateli. Jako burmistrz musimy czuwać nad systematycznym pobieraniem czynszów i podatków, odpowiednim zapasem surowców i sprawną produkcją dóbr oraz zapewnieniem swoim mieszkańcom oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa i rozrywki. Istotnym elementem ekonomii naszego miasta jest też handel z innymi graczami na specjalnie stworzonym rynku.

Mechanika rozgrywki stanowi połączenie sprawdzonych rozwiązań ze wspomnianego już SimCity i jemu podobnych tycoonów z mechanizmami typowymi dla produkcji free-to-play. Kluczowym elementem zarządzania jest czas rzeczywisty, zmuszający gracza do systematycznego odwiedzania gry, celem zaplanowania kolejnych inwestycji. Korzystając z systemu mikropłatności, możemy zakupić specjalną walutę, pozwalającą na skrócenie czasu oczekiwania lub nabycie szeregu ekskluzywnych budowli i dekoracji. Oprawa graficzna gry nie odbiega swym standardem od większości podobnych strategii przeglądarkowych. Dosyć ubogo prezentuje się za to warstwa dźwiękowa: jedynymi dźwiękami dobiegającymi naszych uszu są uspokajające świergoty ptaków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Rising Cities: 12+