Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDWPiOS
Okładka March of Empires (PC)
OkładkaMarch of Empires (PC)

March of Empires

Mobilna gra strategiczna firmy Gameloft. Stając na czele jednej z trzech frakcji, musimy rozwinąć swe królestwo do rangi potężnego imperium.

Strategiczne | zagraj za darmo | średniowiecze | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

March of Empires Premiera

11sie2015

AND

13sie2015

iOS WP

11gru2017

PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

March of Empires to sieciowa strategia MMO, w której stajemy na czele jednej z trzech frakcji i musimy rozwinąć swe królestwo do rozmiarów potężnego imperium. Powstała ona m.in. z myślą o platformie PC, AND itd.. Za stworzenie tytułu odpowiada jeden z najbardziej uznanych i doświadczonych twórców gier mobilnych – francuska firma Gameloft.

Mechanika

Przystępując do rozgrywki, wcielamy się w postać króla, cara lub sułtana, co ma dość istotny wpływ na jej przebieg oraz parametry startowe. W ogólnych założeniach gra nie odbiega znacząco od konkurencyjnych strategii MMO, projektowanych głównie z myślą o rynku mobilnym, a rola gracza sprowadza się do ustawicznej rozbudowy infrastruktury, prowadzenia badań, stworzenia silnej armii oraz podbijania terytoriów należących do innych graczy. March of Empires oferuje przy tym sporej wielkości świat, który możemy swobodnie eksplorować według własnego upodobania.

Produkcja Gameloftu charakteryzuje się jednak znacznie bardziej rozbudowaną warstwą fabularną oraz głębią rozgrywki, na którą wpływ ma cała masa zróżnicowanych czynników (takich jak pogoda czy pory roku). Przykładowo, w miesiącach zimowych, gdy nasi osadnicy nie pracują na roli, zyskujemy bonus do prowadzonych badań naukowych. Znacznie bardziej rozbudowana jest też warstwa taktyczna, a podczas bitew z innymi graczami stosować możemy jedną z kilku formacji bojowych, z których każda posiada swoje mocne i słabe strony w konfrontacji z formacjami przeciwnika.

Jak na grę MMO przystało, March of Empires w wersji na platformę PC, AND itd. oferuje szereg rozbudowanych opcji społecznościowych. Uczestnicy zabawy mogą łączyć się w sojusze, a dzięki funkcjonalnym metodom komunikacji, stosunkowo łatwo jest zapanować nawet nad bardzo dużymi grupami. W ramach każdego z aliansów gracze mogą też wybierać dowódców, którzy mają decydujące zdanie w kwestiach dotyczących całej społeczności. Niewątpliwym atutem gry jest także barwna i atrakcyjna wizualnie oprawa graficzna, nie ustępująca w znaczącym stopniu podobnym produkcjom z pecetów.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe March of Empires: Odpowiednia dla każdego wieku.

March of Empires Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
AND
iOS
WP
PC