Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Minions Paradise (AND)
OkładkaMinions Paradise (AND)

Minions Paradise

Gra strategiczna typu city builder, stworzona przez należący do Electronic Arts zespół EA Salt Lake. Gracz trafia do znanego z serii filmów uniwersum, zapoczątkowanego w 2010 roku przez „Jak ukraść księżyc”.

Strategiczne | ekonomiczne | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Minions Paradise Premiera

13paź2015

AND iOS

producent: EA Salt Lake wydawca: Electronic Arts Inc.

Minions Paradise to wydana na Androida strategia ekonomiczna. Grę opracowała firma Electronic Arts i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja osadzona jest w uniwersum znanym z serii filmów animowanych zapoczątkowanej przez Jak ukraść księżyc z 2010 roku. Fabuła gry rozpoczyna się od wyprawy wakacyjnej Minionków, czyli małych pomagierów superłotra z produkcji kinowych, które postanawiają odpocząć w luksusowym kurorcie zlokalizowanym na tropikalnej wyspie. Niestety, w trakcie podróży statek zostaje poważnie uszkodzony, a bohaterowie wypadają za burtę. Morze wyrzuca ich na plażę bezludnej wyspy. Zamiast rozpaczać, Minionki podejmują decyzję o własnoręcznym przeobrażeniu swojego nowego domu w kurort wypoczynkowy.

Ten pomysł na fabułę został zrealizowany w formie zabawnej strategii ekonomicznej. Podczas rozgrywki dowodzimy Minionkami i za ich pomocą gromadzimy surowce, konstruujemy nowe budynki i tworzymy przedmioty w ramach systemu craftingu. Rozwój poszczególnych elementów kurortu oczywiście odblokuje nam dostęp do nowych struktur i aktywności. Autorzy zadbali o to, abyśmy zawsze mieli coś ciekawego do zrobienia. Nasi podopieczni mogą m.in. bawić się na nartach wodnych, polować na elektryczne węgorze czy latać balonami i zrzucać z nich owoce mango na ziemię. Jak widać, produkcja opracowana została z dużym przymrużeniem oka i zamiast na skomplikowane mechanizmy ekonomiczne stawia przede wszystkim na dostarczanie zabawnych sytuacji.

Dla fanów marki ważną informacją jest fakt, że w pracach nad grą brały udział osoby, które tworzą filmowe odsłony cyklu. Udział oryginalnych scenarzystów i artystów sprawia, że Minions Paradise jest prawdziwą gratką dla miłośników serii. Dodatkową atrakcją jest pojawienie się nowego Minionka imieniem Phil, który wcześniej nie wystąpił w żadnym filmie.

Minirecenzja Minions Paradise – minionkowy city builder

PLUSY:
  1. Kolejny mobilny city builder, który warto mieć w swojej kolekcji;
  2. To gra free-to-play od Electronic Arts, a system mikropłatności nie jest wcale taki uciążliwy;
  3. Mini-gierki urozmaicające zabawę;
  4. Minionki!
MINUSY:
  1. Mała ilość miejsca na elementy uprzykrza życie po kilku godzinach zabawy.

Despicable Me (w Polsce film znany jest pod tytułem Jak ukraść księżyc) to hitowa bajka z 2010 roku, która zarobiła na całym świecie ponad 500 milionów dolarów. Twórcom tego obrazu udało się przy okazji wykreować jedną z maskotek światowej popkultury – minionki. Wesołe, żółte, głupkowate stworki od kilku lat nacierają na nas z każdej strony. Można kupić zeszyty z ich wizerunkami, obejrzeć kilka kolejnych filmów, w których się pojawiły, nabyć stylizowanego pendrive’a, ubrania, zabawki, książki oraz oczywiście gry.

Do tej ostatniej kategorii zalicza się m.in. Minions Paradise od firmy Electronic Arts. Produkcja nie jest oparta na żadnym z filmów, więc fabuła nie ma większego znaczenia. Ot, minionki w wyniku zatonięcia statku, którym podróżowały, trafiły na bezludną wyspę, którą postanowiły przemienić w kurort wypoczynkowy.

Jak już się pewnie domyśliliście, tytuł jest przedstawicielem tak zwanych city builderów, czyli strategii ekonomicznych, w których zbieramy surowce, dzięki nim wykonujemy rozmaite elementy i stawiamy budynki, zarabiając w ten sposób pieniądze, które przeznaczamy na dalszy rozwój naszego miasta / farmy / kurortu itd.

Minions Paradise nie jest grą odkrywczą i fani tego typu produkcji raczej nie będą niczym zaskoczeni, aczkolwiek z pewnością dużym plusem są same minionki, biegające i pracujące przy kilku budowlach naraz. Do tego deweloper zatroszczył się o ich zróżnicowany wygląd, więc nie mamy do czynienia z armią klonów. Ponadto ciekawie prezentuje się system łączenia poszczególnych surowców, dzięki którym stawiamy nie tylko budowle, ale także wytwarzamy rozmaite przedmioty, np. deskę do skateboardingu czy też… granaty.

Wiąże się z tym pewien problem. Na przechowywanie tego wszystkiego mamy ograniczoną ilość miejsca, a niepotrzebnych rzeczy nie da się ot tak wyrzucić, co po kilku godzinach rozgrywki może przeszkadzać, zwłaszcza, że dostępne miejsce nie jest łatwo powiększyć – no chyba, że wydacie trochę pieniędzy.

Całości pozytywnego obrazu dopełnia całkiem przyjemny model biznesowy (nie licząc wspomnianych wyżej problemów w przechowalni), niezła oprawa graficzna i mini-gierki. Koniec końców Minions Paradise to produkcja dobra z plusem.

Ostatnia modyfikacja 8 kwietnia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Minions Paradise: Odpowiednia dla każdego wieku.

Minions Paradise Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND