Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 02:05

autor: Patryk Greniuk

Konferencja Electronic Arts na E3 2015 – podsumowanie (Mass Effect: Andromeda, Need for Speed, Star Wars: Battlefront)

Trzecią konferencję targow E3 2015 poprowadziła firma Electronic Arts. W artykule znajdziecie jej podsumowanie. Zobaczyliśmy gameplaye ze Star Wars: Battlefront, Need for Speed oraz Mirror's Edge Catalyst. Najjaśniejszym punktem programu była jednak zapowiedź gry Mass Effect: Andromeda.

Za nami półtoragodzinna konferencja prasowa firmy Electronic Arts na targach E3 w Los Angeles. Był to już trzeci zorganizowany pokaz. Po bardzo udanej prezentacji Bethesdy oraz dobrej Microsoftu, EA wypada średnio. Zdecydowanie najjaśniejszym punktem programu była zapowiedź gry Mass Effect: Andromeda. Obroniły się także gry Need for Speed, Mirror's Edge Catalyst oraz Star Wars: Battlefront, pokazano bowiem interesujące filmiki oraz podzielono się nowymi informacjami na temat tych produkcji. Niestety, w przypadku reszty tytułów było zdecydowanie gorzej. Najmniej emocji towarzyszyło prezentacji najnowszych gier sportowych ze stajni EA Sports.

Dla tych, którzy nie chcieli lub nie mogli oglądać konferencji przygotowaliśmy podsumowanie z wszystkimi najważniejszymi informacjami oraz materiałami. Po więcej szczegółów zapraszamy do poniższej relacji.

Mass Effect: Andromeda

Konferencja firmy Electronic Arts rozpoczęła się od potężnego uderzenia. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, oficjalnej zapowiedzi doczekała się nową część serii Mass Effect. Produkcja nie będzie opatrzona numerem 4, a podtytułem Andromeda. Opublikowany został zwiastun gry, który możecie obejrzeć poniżej. Dowiedzieliśmy się z niego, że premiera zaplanowana została na okres świąteczny w roku 2016. Na oficjalnym blogu studia BioWare zdradzono kilka informacji na temat najnowszej produkcji. Opowiadana historia nie będzie powiązana z oryginalną trylogią, a pokierować będziemy mogli w zależności od naszego wyboru kobietą lub mężczyzną. Gra powstaje w oparciu o silnik Frostbite, który został opracowany przez firmę DICE i używany jest m.in. w Star Wars: Battlefront.

Need for Speed

Otrzymaliśmy nowe informacje na temat gry Need for Speed. Jest to już dziewiętnasta odsłona tej słynnej serii wyścigów. Tym razem postanowiono wrócić do rozwiązań znanych z najlepszych odsłon gry – Need for Speed: Underground oraz Need for Speed: Most Wanted. W wielkiej chwale powracają więc wyścigi uliczne. W opublikowanych zwiastunie, na początku zobaczyć możemy szczegółowy proces tuningu samochodu. Zaprezentowano także model jazdy, który zapowiada się typowo zręcznościowo. Wszystkie wyścigi będą odbywać się w otwartym świecie, który obejmuje nie tylko miasto, ale także okoliczne tereny. Powracają znane z wielu poprzednich części pościgi policyjne. Jest to kolejna gra, która korzysta z silnika Frostbite.

Star Wars: The Old Republic

Oficjalnie zapowiedziany został dodatek do gry Star Wars: The Old Republic zatytułowany Knights of the Fallen Empire. Rozszerzenie ma stawiać na znak firmowy studia BioWare – rozbudowaną i wciągającą historię. Do naszej dyspozycji oddany zostanie nowy świat oraz nowi towarzysze. Podczas dążenia do celu staniemy przed ważnymi wyborami, które nie tylko wpłyną na sposób rozgrywki, ale także na otaczający nas świat. Światowa premiera zaplanowana została na 27 października tego roku. Dodatek ma być dostępny za darmo, co według twórców jest wyrazem ich uznania dla fanów gry.

Unravel

Niewielkie, kilkunastoosobowe studio ze Szwecji zaprezentowało nową platformówkę 2,5D – Unravel. Gra dostępna będzie na konsole Xbox One, Playstation 4 oraz komputery osobiste. Pokierujemy poczynaniami małej lalki o imieniu Yarny. Nasz główny bohater zrobiony będzie przede wszystkim z włóczki i to właśnie jej używać będzie do pokonywania przeszkód. W ogólnym zarysie gra nie różni się szczególnie od innych platformówek, na uwagę zasługuje jednak styl graficzny oraz ciekawe rozwiązania związane z wykorzystaniem na różne sposoby włóczki. Nie poznaliśmy planowanej daty premiery.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2

Pomimo, że gra Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 wydawana jest przez firmę Electronic Arts, jej oficjalna zapowiedź miała miejsce podczas konferencji Microsoftu, kilka godzin wcześniej. Na pokazie EA pokazano jednak zdecydowanie dłuższy fragment rozgrywki. Tym razem to rośliny będą stroną ofensywną, a zombiaki będą musiały stawić im opór. Zapowiedziano 6 nowych bohaterów, z których każdy dysponować będzie unikalnymi atakami, zdolnościami oraz stylem walki. Gracze otrzymają tryb jednoosobowy, w którym zmierzą się z komputerem bądź też ze znajomym na podzielonym ekranie. Jak zwykle, całość przedstawiona została w sposób humorystyczny, a podczas walki nie brakuje nagłych zwrotów akcji. Twórcy zapowiedzieli jednocześnie, że możliwy będzie transfer postaci zdobytych w pierwszej części do drugiej osłony gry. Aby utrzymać grę przy życiu, deweloper zapowiedział częste, i co najważniejsze, darmowe aktualizacje. Tytuł zadebiutuje na konsolach PlayStation4 i Xbox One oraz komputerach osobistych wiosną roku 2016.

EA Sports

Konferencja firmy Electronic Arts nie mogła obyć się bez prezentacji najnowszych odsłon gier sportowych. Niestety, trzeba przyznać, że zmiany we wszystkich prezentowanych seriach są jedynie kosmetyczne.

Największym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się seria FIFA. Najnowsza odsłona, opatrzona numerem 16, wprowadza ulepszony system przechwytywania piłek oraz podań. Poprawiona ma zostać sztuczna inteligencja, a także zwiększona liczba ruchów. W sesji nagraniowej motion capture uczestniczył sam Messi. Największą zmianą jakiej się doczekaliśmy jest wprowadzenie do gry drużyn kobiecych. Data premiery ustalona została na 24 września.

Kolejną prezentowaną grą było NHL 16. Także i w tym wypadku najnowsza odsłona serii ma usprawniać przede wszystkich sterowanie. Poprawione zostały także tryby EA SPORTS Hockey League oraz Be a Pro. Premiera gry zaplanowana jest na 15 września.

Sporo czasu zajęła prezentacja gry NBA Live 16. Skupiono się podczas niej na dwóch rzeczach: wprowadzonych ulepszeniach oraz dodatkowej aplikacji. Podczas rozgrywki zawodnicy dysponować będą większą ilością ruchów, zarówno jeśli chodzi o zbiórki jak i podania. Gracze otrzymają większą kontrolę nad oddawaniem rzutów. Dużo ciekawsza jest natomiast aplikacja, którą będziemy mogli pobrać na naszego smartfona, a następnie z jej pomocą zeskanować swoją twarz. Tak otrzymany skan wyeksportujemy do gry, dzięki czemu bez problemów stworzymy nowego zawodnika, z którym będziemy mogli się utożsamić. Światowa premiera NBA Live 16 zaplanowana jest na 29 września, jednak zapowiedziano, że sama aplikacja ukaże się wcześniej.

Ostatnią dużą grą sportową zaprezentowaną przez firmę przez Electronic Arts był Madden NFL 16 – gra prezentująca rozgrywki futbolu amerykańskiego. Jak możemy domyślić się z poprzednich serii, także i tutaj ulepszona została ilość ruchów, przede wszystkim podań oraz rzutów.

Wspomniana została także najnowsza gra golfowa – Rory McIlroy PGA TOUR. Pomimo, że nie zaprezentowano nowego zapisu z rozgrywki ani nawet zwiastuna, to dowiedzieliśmy się, że pomiędzy dołkami nie będzie ekranów ładowania. W nasze ręce oddane zostaną jednak tylko 4 pola golfowe. Premiera gry zaplanowana jest na 14 lipca tego roku (PlayStation 4 oraz Xbox One).

Star Wars: Galaxy Heroes

Podczas krótkiego fragmentu konferencji poświęconemu rynkowi gier mobilnych zapowiedziany został nowy tytuł z cyklu Gwiezdnych WojenStar Wars: Galaxy Heroes. Produkcja ta ma być grą RPG opartą na kolekcjonowaniu kart. Postaci, budynki oraz przedmioty znane z wszystkich sześciu filmów serii posłużą nam do zbudowania talii, za pomocą której zmierzymy się z innymi graczami.

Minions Paradise

Kolejnym tytułem zaprezentowanym podczas konferencji Electronic Arts była gra Minions Paradise. W opublikowanym filmiku możemy zauważyć jak główny bohater Phil, przez zbieg okoliczności, rozbija statek pełen minionków o bezludną wyspę. Naszym zadaniem będzie przekształcenie tego bezwartościowego kawałka lądu w prawdziwy raj na ziemi. Aby osiągnąć ten cel musimy stawiać odpowiednie budynki oraz dbać o naszych podopiecznych. Rozgrywka niestety bardzo przypomina darmowe gry przeglądarkowe pokroju FarmVille czy CityVille. Niestety, możliwe, że także i tutaj wprowadzone zostaną dodatkowe opłaty w zamian za przyśpieszenie niektórych czynności. Świadczyć o tym mogą dwie różne waluty widoczne w górnym, prawym rogu ekranu. Zarówno tematyka, jak i pomysły zastosowane przez twórców sprawiają, że jest to zdecydowanie gra skierowana do młodszych użytkowników.

Mirror's Edge Catalyst

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, podczas konferencji otrzymaliśmy kolejne materiały na temat gry Mirror's Edge Catalyst. Akcja zaprowadzi nas do miasta Glass, rządzonego przez wielką korporację i niejakiego Krugera. Wolność i prywatność już praktycznie nie istnieją. Produkcja skupia się na postaci Faith, młodej dziewczyny, której ewolucję z dziewczyny skrzywdzonej przez system w wojowniczkę o wolność przyjdzie nam obserwować. Do naszej dyspozycji oddane zostanie duże, otwarte miasto, w którym poruszać się będziemy bez żadnych ekranów ładowania. Podczas gry czekać na nas będą zagadki przestrzenne, wyścigi z czasem oraz misje fabularne. Całość akcji obserwować będziemy z oczu głównej bohaterki.

Star Wars: Battlefront

Grą, której prezentacja zakończyła konferencję firmy Electronic Arts była oczywiście Star Wars: Battlefront. Sporo informacji na temat gry otrzymywaliśmy w przeciągu ostatnich miesięcy. Dzisiaj natomiast opublikowany został pierwszy gameplay, w którym przedstawiono dynamiczny tryb rozgrywki o nazwie „Walker Assault”, w którym do walki może stanąć w sumie 40 graczy. Zobaczyliśmy jak wygląda walka nie tylko za pomocą broni palnej, ale także pokładu pojazdu bojowego, a nawet dwóch różnych myśliwców. Gra oferować będzie także specjalne misje, które rozegramy w trybie przygody, razem z maksymalnie 8 innymi graczami. Polska data premiery Star Wars: Battlefront to 19 listopada tego roku.

Pełen zapis konferencji