Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 02:01

autor: Góral

Castle Crashers Remastered zapowiedziane. Produkcja ukaże się latem na XOne, a w późniejszym czasie na PC-tach

Studio The Behemoth wyjawiło, ze latem bieżącego roku na konsoli Xbox One ukaże się gra Castle Crashers Remastered, czyli ulepszona wersja Castle Crashers z 2008 roku. Jednocześnie zapowiedziano, że w późniejszym czasie dopisku Remastered doczeka się także wersja PC-towa.

Studio The Behemoth zapowiedziało Castle Crashers Remastered – ulepszoną edycję słynnego Castle Crashers, które oryginalnie ukazało się na Xboksie 360 w 2008 roku. Zabawny „indyk”, który razem z kilkoma innymi grami niezależnymi zapoczątkował modę na produkcje tworzone przez niewielkie zespoły deweloperskie, doczeka się przede wszystkim usprawnień graficznych. Twórcy pochwalili się, że w nowym wydaniu zwiększono jakość tekstur pięciokrotnie i że gra działa w 60 klatkach na sekundę. Jednocześnie zdradzono, że tytuł zaoferuje usprawnienia w kwestii rozgrywki oraz sieciowym multiplayerze. Wszystko to uzupełniać ma nowa mini gierka nazwana Back Off Barbarian, w której naszym zadaniem będzie unikanie przeciwników.

Premiera Castle Crashers Remastered odbędzie się prawdopodobnie latem bieżącego roku, czyli już niedługo. Zapewniono jednocześnie, że w późniejszym czasie deweloperzy wezmą się za aktualizację PC-towej wersji gry, która również doczeka się dopisku Remastered, niemniej jednak nie nastąpi to raczej w tym roku.

Castle Crashers Remastered zapowiedziane. Produkcja ukaże się latem na XOne, a w późniejszym czasie na PC-tach - ilustracja #1

W Castle Crashers przejmujemy kontrolę nad jednym z kilku rycerzy i ruszamy w zwariowaną przygodę, w poszukiwaniu pewnego złodzieja. Podczas zabawy musimy zmierzyć się z rozmaitymi przeciwnikami – od barbarzyńców, przez kosmitów, po wielkiego kota. Tytuł charakteryzuje się ogromną dawką poczucia humoru oraz zręcznościową rozgrywką, świetnie sprawdzającą się w ramach współpracy.