Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 02:25

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Rainbow Six: Siege - nowy zwiastun, rozgrywka co-op i start beta-testów

Podczas konferencji Ubisoftu na targach E3 zademonstrowano pierwszy fabularny zwiastun Rainbow Six: Siege, a także zaprezentowano gameplay z trybu kooperacyjnego. Wiadomo również, że zamknięte beta-testy ruszą 24 września.

Fani serii Rainbow Six nie mogą narzekać na nudę. W czasie konferencji firmy Ubisoft, która miała miejsce na tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles, zaprezentowano widoczny powyżej zapis rozgrywki z dotychczas enigmatycznego trybu kooperacyjnego Rainbow Six: Siege o nazwie TerroHunt (doskonale znany z poprzednich odsłon cyklu). Co więcej, nareszcie dowiedzieliśmy się czegoś o kampanii dla pojedynczego gracza. Łaknących akcji z pewnością zainteresuje również informacja, że zamknięte beta-testy R6: Siege ruszają 24 września na wszystkich platformach sprzętowych. Można się na nie zapisać pod tym adresem, choć liczba wolnych miejsc jest ograniczona. Jedynym pewnym sposobem na uzyskanie dostępu do nich jest złożenie przedpremierowego zamówienia na grę.

TerroHunt

TerroHunt to kooperacyjny tryb, w którym gracz sam lub z innymi grającymi staje naprzeciw terrorystom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję, mając konkretny cel do zrealizowania, np. uratowanie zakładnika. Początkowo mamy otrzymać 11 map do naszej dyspozycji. Grać można zarówno w drużynie szturmującej, jak i broniącej. Deweloperzy dokładają starań, aby komputerowi przeciwnicy jak najskuteczniej uprzykrzali nam życie, zmuszając do jeszcze większego wysiłku i lepszego planowania. Co ciekawe, okazuje się, że zapotrzebowanie owego SI na zasoby sprzętowe jest tak duże, że konsolowe wersje R6: Siege wyświetlą jedynie stałe 30 FPS-ów w trybie TerroHunt; w przypadku pecetów do wyciągnięcia 60 klatek potrzebny będzie sprzęt high-endowy (wydajność pozostałych trybów pozostaje niezmieniona).

Kampania fabularna

Fabuła Rainbow Six: Siege obraca się wokół tajemniczej i śmiertelnie niebezpiecznej grupy terrorystycznej zwanej Białe Maski. Oddział Rainbow Six, złożony z operatorów najlepszych jednostek antyterrorystycznych świata, musi stawić czoła wielkiemu zagrożeniu, jaki stanowi owa organizacja przestępcza, siejąca zniszczenie i śmierć bez względu na wszystko. Wiadomo także, że Ding Chavez – w przeszłości pełniący zarówno rolę protagonisty, jak i postaci drugoplanowej – nie wystąpi w Siege.

Rainbow Six: Siege zadebiutuje 13 października na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto przypomnieć, że posiadacze wersji xboksowej otrzymają gratisowy dostęp do gier R6: Vegas i R6: Vegas 2 w ramach kompatybilności wstecznej wprowadzanej do Xboksa One.