Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 02:40

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Zapowiedziano Ghost Recon: Wildlands – strzelankę z otwartym światem

Ubisoft zapowiedział Ghost Recon: Wildlands, pierwszą odsłonę tytułowej serii, która będzie mogła pochwalić się w pełni otwartym światem. Gra znajduje się w produkcji od ponad trzech lat i w momencie premiery ma pozwolić na zabawę w pojedynkę bądź w czteroosobowym co-opie.

Wisienką na torcie niedawno zakończonej konferencji Ubisoftu była prezentacja Ghost Recon: Wildlands, pierwszej odsłony tytułowego cyklu, w której gracze znajdą w pełni otwarty świat. Sami deweloperzy przyznali, że jest to jak dotąd największe środowisko, nad którym pracowali. Gracze będą mogli przemierzać je drogą morską, powietrzną bądź lądową, wykorzystując do tego celu zaimplementowane pojazdy, takie jak helikoptery, motocykle czy samochody. Akcja w omawianej strzelance rozgrywa się na terenie Boliwii, gdzie kartel narkotykowy Santa Blanca przyczynia się do wzrostu bezprawia i przemocy. Elitarny oddział amerykańskich sił specjalnych zostaje wysłany za linię wroga, aby inicjować działania dywersyjne w celu wyeliminowania zagrożenia.

Data premiery Ghost Recon: Wildlands jest jeszcze nieznana. - Zapowiedziano Ghost Recon: Wildlands – strzelankę z otwartym światem - wiadomość - 2015-06-16
Data premiery Ghost Recon: Wildlands jest jeszcze nieznana.

Ghost Recon: Wildlands pozwolić ma zarówno na zabawę w pojedynkę, jak również na grę w czteroosobowym trybie kooperacji. Rozgrywka ma być całkowicie nieliniowa, stąd brak jakichkolwiek skryptów. Każdy wybór gracza ma nieść ze sobą trwałe, realne konsekwencje odbijające się na świecie gry. Szczegóły dotyczące wątku fabularnego nie są znane, chociaż umieszczony u góry newsa fragment rozgrywki może w jakimś stopniu zasugerować konstrukcję przynajmniej części z przygotowanych misji.

Tytuł tworzony jest z myślą o pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.