Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDPCWWWWP
Okładka Transport Empire (iOS)
OkładkaTransport Empire (iOS)

Transport Empire

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której rozbudowujemy sieć kolejową, starając się podźwignąć podupadły rodzinny interes.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | zagraj za darmo | Facebook | społecznościowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transport Empire Premiera

9kwi2014

iOS

22lip2014

AND

26lis2014

WWW

19lut2015

PC

27lut2015

WP

producent: Road 404 wydawca: Game Insight Strona oficjalna

Transport Empire to społecznościowa strategia ekonomiczna, inspirowana przeglądarkowym MMO Rail Nation firmy Travian Games. Tytuł jest kolejnym efektem współpracy moskiewskiego studia Road 404 z doświadczonym na gruncie gier mobilnych wydawcą – firmą Game Insight. Po sukcesie odniesionym na innych platformach mobilnych oraz Facebooku, gra trafiła także w ręce użytkowników systemu Windows 8.1 i dostępna jest za pośrednictwem sklepu Windows Store.

Akcja gry przenosi nas w czasy łączące epokę wiktoriańską z elementami nurtu cyberpunk. W takich realiach przyjdzie nam rozbudowywać kolejową sieć transportową, starając się przywrócić do życia podupadły rodzinny interes i stworzyć prawdziwe transportowe imperium. Podobnie jak w wielu podobnych grach, poprzez wszystkie etapy rozgrywki prowadzą nas kolejno wyznaczane zadania, wynagradzane określoną ilością doświadczenia, dzięki któremu awansujemy na wyższe poziomy, odblokowując nowe możliwości w grze.

Przystępując do rozgrywki, dysponujemy jedynie dwoma skromnymi składami, które możemy wysyłać w trasy pomiędzy okolicznymi miastami a tartakami i kopalniami. W ten sposób uzyskujemy dwa najważniejsze w grze surowce, jakimi są drewno i węgiel. Dzięki nim, w miarę postępów rozgrywki, będziemy mogli wznosić miasta, farmy, mosty, tory i stacje kolejowe oraz wiele innych struktur, przydatnych w prowadzeniu biznesu. Z czasem powiększymy posiadaną flotę pociągów, zakupimy nowe tereny pod ekspansję i zbudujemy fabryki, które będą przetwarzać dostarczane przez nas surowce, jak np. stal. Elementem godnym odnotowania jest stosunkowo duży wybór wagonów i lokomotyw, różniących się nie tylko wyglądem, ale i wydajnością. Na dalszym etapie rozgrywki, oprócz pociągów, do transportu wykorzystamy też np. łodzie i maszyny latające.

Transport Empire odznacza się przejrzystą i kolorową oprawą graficzną, stojącą na poziomie typowym dla większości współczesnych gier przeglądarkowych. Tytuł rozpowszechniany jest w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami, dzięki którym nabędziemy nowe, ekskluzywne lokomotywy, czy przyspieszymy czas realizacji poszczególnych kontraktów. Nie bez znaczenia w grze jest także aspekt społecznościowy, a dzięki zaproszeniu do wspólnej zabawy znajomych, możemy uzyskać szereg ciekawych bonusów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Transport Empire: Odpowiednia dla każdego wieku.

Transport Empire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 250 MB HDD
  • Windows 8.1
iOS
AND
WWW
WP
PC