Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Solidarity: Conspiracy Manager (WWW)

Solidarność: Menedżer Konspiracji WWW

Solidarity: Conspiracy Manager

Społecznościowa gra edukacyjna, będąca efektem współpracy studia One2Tribe, firmy Gudejko Studio oraz Narodowego Instytutu Sztuk Audiowizualnych.

Logiczne | manager | edukacyjne | społecznościowe

WWW
Okładka Solidarity: Conspiracy Manager (WWW)

producent: one2tribe

wydawca: one2tribe

wydawca PL: one2tribe

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

anulowana

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Solidarność: Menedżer Konspiracji to wspólne przedsięwzięcie Narodowego Instytutu Sztuk Audiowizualnych, firmy Gudejko Studio oraz studia deweloperskiego One2Tribe. Ambicją twórców było przybliżenie graczom wiedzy historycznej związanej z działalnością polskiego podziemia antykomunistycznego w latach 80. ubiegłego wieku.

Akcja gry osadzona została w fikcyjnym polskim mieście z okresu ostatniej dekady PRL. Jego obszar podzielony został na dzielnice, przy czym każda z nich posiada jeden dominujący zakład pracy (np. kopalnia, stocznia, fabryka, redakcja gazety, uniwersytet). Gracz wciela się w rolę działacza opozycji antykomunistycznej. Jego zadaniem jest werbowanie pracowników do siatki konspiracyjnej i organizowanie z ich pomocą akcji protestacyjnych, które mają na celu zjednanie sympatii społeczeństwa oraz skłonienie władz do negocjacji w sprawie zmian ustrojowych.

Twórcy gry przygotowali szereg misji fabularnych, które mają przybliżyć graczom realia schyłku epoki PRL. Poza historycznymi faktami związanymi m.in. ze stanem wojennym w Polsce, Solidarność: Menedżer Konspiracji zawiera również sporo akcentów humorystycznych zaczerpniętych z kultowych komedii i seriali telewizyjnych z tamtego czasu.

W warstwie technicznej, gra wykorzystuje możliwości popularnego silnika Unity 3D. Modele postaci z nieproporcjonalnie dużymi głowami to wyraźne nawiązanie do popularnych produkcji casualowych (np. FarmVille), a także konsolowych awatarów.

Uwaga: gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. Oznacza to, że w Solidarność: Menedżer Konspiracji można zagrać za darmo. Niektóre opcje i udogodnienia mogą jednak wymagać uiszczenia niewielkiej opłaty.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Solidarity: Conspiracy Manager

odpowiednia dla każdego wieku

„Patriotyczne” gry – czyli jak zbić kasę na mrzonkach o wielkiej Polsce
„Patriotyczne” gry – czyli jak zbić kasę na mrzonkach o wielkiej Polsce

wiadomość10 stycznia 2014

Twórcy gier już dawno zauważyli, że wydawanie produkcji nawiązujących do polskiej historii to znakomity interes. Przez to patriotyzm został sprowadzony do roli wabika przyciągającego graczy. Jakie są najbardziej spektakularne przykłady tego procederu?

Solidarność: Menedżer Konspiracji – poczuj się jak Lech Wałęsa
Solidarność: Menedżer Konspiracji – poczuj się jak Lech Wałęsa

wiadomość22 października 2013

Podczas trwającego w Warszawie XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla po raz pierwszy zaprezentowana została publicznie edukacyjna gra społecznościowa o tytule Solidarność: Menedżer Konspiracji.