Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Specjalizacje - odblokowanie, rodzaje, rozwój w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Mimo faktu, iż Tom Clancy's The Division 2 nie daje dostępu do typowych klas postaci, oferuje w zamian za to coś innego - Specjalizacje. Specjalizacje pozwalają na dodatkową personalizację kierowanej postaci, poprzez udostępnienie unikalnej broni i umiejętności. W tym rozdziale dowiesz się, jak odblokować specjalizacje i jakie są ich rodzaje.

W momencie premiery udostępnione zostały 3 specjalizacje - Niszczyciel, Surwiwalista i Snajper. - Specjalizacje - odblokowanie, rodzaje, rozwój w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
W momencie premiery udostępnione zostały 3 specjalizacje - Niszczyciel, Surwiwalista i Snajper.

Odblokowanie specjalizacji

Specjalizacje, jak nietrudno się domyślić, nie są dostępne od samego początku rozgrywki -zarezerwowane są dla najbardziej wytrwałych graczy, którzy z The Division 2 spędzili kilkadziesiąt godzin. By odblokować specjalizacje, spełnić trzeba dwa warunki:

  1. Awansować do 30 poziomu doświadczenia - to uczynić można wykonując misje główne i poboczne i biorąc udział w aktywnościach dodatkowych na mapie, takich jak polowanie (Bounty) czy odbijanie stref kontrolnych (Control Zone).
  2. Ukończyć kampanię fabularną - trzeba ukończyć wszystkie misje główne, a także 3 dostępne w grze twierdze (Stronghold).

Gdy spełnione zostaną te dwa warunki, Kwatermistrz w Bazie Operacyjnej będzie miał dla gracza nowe, poboczne zadanie - wystarczy się do niego udać i wejść w interakcję ze stołem do specjalizacji zlokalizowanym na prawo od niego. To odblokuje specjalizacje i przedstawi podstawowe informacje na ich temat.

Dostępne specjalizacje

W grze na tą chwilę dostępne są 3 specjalizacje:

  1. Surwiwalista (Survivalist) - Surwiwalista wyposażony jest w kuszę strzelającą wybuchowymi bełtami, granaty zapalające, może aktywować minę podążającą za sojusznikami i przywracającą utracony pancerz, a jego zdolności specjalne sprawiają, iż świetnie nadaje się on do kontroli tłumu i walki przy pomocy Karabinów Szturmowych (Assault Rifle) i Strzelb (Shotgun). Jest to dobra specjalizacja dla postaci wsparcia.
  2. Niszczyciel (Demolitionist) - Niszczyciel z kolei wyposażony jest w wyrzutnię granatów, której pociski razić mogą wiele celów na raz. Dodatkowo, na swoim wyposażeniu ma granaty odłamkowe (powodują krwawienie), specjalne ulepszenie do wieżyczki (Turret) zmieniające ją w moździerz, a jego zdolności pasywne zwiększają obrażenia zadawane przez eksplozje i skuteczność walki przy pomocy lekkich karabinów maszynowych (LMG) i pistoletów maszynowych (SMG). Jest to dobra klasa do zadawania obrażeń i rozgrywki solo.
  3. Snajper (Sharpshooter) - Snajper wyposażony jest w potężną snajperkę, którą jest w stanie położyć większość wrogów przy pomocy jednego trafienia i której pociski przebijają cel, przez co jest w stanie trafić nawet kilku wrogów jednocześnie. Snajper może korzystać z granatów błyskowych (oślepiają wrogów), specjalnego ulepszenia do Drona, który skanuje otoczenie i zaznacza wrogów w taki sam sposób jak zdolność Skan (Pulse), a jego zdolności specjalne skupiają się wokół zwiększenia jego skuteczności w walce z dużego dystansu i wzmacniają karabiny (Rifle) i snajperki (Sniper Rifle). Idealna specjalizacja dla postaci skupionej na zadawaniu obrażeń.

Kolejne specjalizacje mają pojawiać się wraz z rozwojem gry.

Rozwój specjalizacji

Prócz samego odblokowania specjalizacji, dostępny jest też jej rozwój, poprzez inwestowanie punktów w jedną z kilkunastu zdolności pasywnych dostępnych dla każdej specjalizacji z osobna. Rozwój odbywa się poprzez inwestowanie punktów zdobywanych za wykonywanie misji głównych, a także awansowanie postaci na wyższe poziomy - za wykonanie misji otrzymasz 5 punktów, za awans z kolei 3 punkty. Co więcej, dla każdego drzewka punkty zdobywa się osobno, gdy aktywna jest dana specjalizacja. Warto też wspomnieć, że zainwestowane punkty można w dowolnej chwili zresetować i ponownie rozdysponować.