Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy Division 2 wymaga PS+ lub Xbox Live Gold? The Division 2 poradnik, wskazówki

Wiele osób planujących rozgrywkę w Tom Clancy's The Division 2 z pewnością zastanawia się, czy będzie w stanie w ogóle uruchomić grę na konsoli Playstation 4 bądź Xbox One bez posiadania abonamentu pozwalającego na rozgrywkę wieloosobową (odpowiednio Playstation Plus i Xbox Live Gold). W tym rozdziale rozwiewamy wątpliwości na ten temat.

Subskrypcja w Playstation Plus (dla konsoli firmy Sony) jak i Xbox Live Gold (sprzęt konkurencji, Microsoftu) wymagana jest na konsolach do rozgrywki w większości tytułów nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. W przypadku The Division 2 (jak i części pierwszej), sytuacja wygląda jednak trochę inaczej, gdyż i bez subskrypcji będzie można pograć. Działa to tak:

  • Rozgrywka solo możliwa jest bez posiadania aktywnej subskrypcji. Gracz będzie więc w stanie spokojnie zwiedzać świat gry, wykonując misje główne, poboczne i biorąc udział w aktywnościach na mapie.
  • Dostęp do Stref Mroku (Dark Zone) będzie znacząco ograniczony dla graczy nieopłacających abonamentu. Wejść będzie można do każdej strefy tylko po raz pierwszy, w ramach wykonywania tam stosownego zadania - po jego ukończeniu, gracz nie będzie miał wstępu do strefy do momentu aktywowania abonamentu.
  • Tryby PvP (gracz kontra gracz), rozgrywka w grupach i dobieranie innych graczy do drużyny (matchmaking) z oczywistych powodów nie będą działać.
  • Aspekt socjalny gry, czyli klany, również będzie po za zasięgiem niepłacących graczy.

Jak widać, da się w The Division 2 bawić bez płacenia abonamentu. Jednakże, warto zainteresować się subskrypcją - o ile większość mechanik i opcji rozgrywki będzie dostępna dla niepłacących, gra znacznie zyskuje, gdy można wspólnie bawić się z innymi graczami czy znajomymi.