Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tank - Tarcza Balistyczna | Build do Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Build postaci w grze Tom Clancy's The Division 2, który zakłada dużą wytrzymałość na ataki przeciwników dzięki wykorzystaniu zdolności specjalnej Tarcza Balistyczna z modyfikacją typu Odbijacz. Dzięki tej zdolności, postać świetnie radzić sobie będzie w rozgrywce solowej, z uwagi na absurdalną wręcz wytrzymałość, doskonale sprawdzi się także w PvP i Strefach Mroku dzięki wspomnianej modyfikacji do Tarczy Balistycznej. W tym rozdziale znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, by zbudować postać zorientowaną wokół zdolności specjalnej Tarcza Balistyczna.

Podstawowe informacje

Budując postać pod zdolność Tarcza Balistyczna trzeba będzie zadbać o kilka rzeczy, by wszystko sprawnie funkcjonowało. Do tego celu warto skupić się na:

 1. Współczynniku Siła Umiejętności (Skill Power) i Redukcja czasu odnowienia (Cooldown reduction). Oba te współczynniki są tutaj kluczowe - Siła Umiejętności pozwoli zainstalować najlepsze modyfikacje do Tarczy Balistycznej (i zdolności leczniczej, o czym za moment), a Redukcja czasu odnowienia pozwoli szybciej odnowić się zdolności, gdy tarcza ulegnie zniszczeniu.
 2. Odpowiednio dobranej broni podręcznej - w tym przypadku będzie to pistolet Liberty, o którym poczytasz w dalszej części rozdziału.
 3. Wykorzystaniu zdolności Tarcza Balistyczna z modyfikacją Odbijacz. Inne rodzaje tarcz nie są, rzecz jasna, złe, jednak Odbijacz nie ma sobie równych, jeśli chodzi o skuteczność obrony.
 4. Zwiększeniu czasu trwania zdolności. To osiągnąć można dzięki talentowi Naładowany (Recharged), który trafić może się na broni głównej, a także talentu Pojemnościowy (Capacitive). Zwiększenie czasu trwania zdolności pozwoli zwiększyć skuteczność zdolności leczącej.

Uwaga - pamiętaj, iż talenty przenieść można przy pomocy mechaniki rekalibracji, którą opisaliśmy w oddzielnym rozdziale tego poradnika.

Zdolności aktywne

Do rozgrywki tą postacią należy wybrać następujące zdolności:

 1. Tarcza Balistyczna (Ballistic Shield) z ulepszeniem Odbijacz (Deflector). Dzięki temu ulepszeniu, tarcza nie tyle pochłania obrażenia, co odbija je w stronę przeciwnika, na którego w danym momencie nakierowujesz kursor. Sprawia to, iż przeciwnik sam będzie ranił się swoim ogniem, ułatwiając Ci eliminację go. Dzięki ulepszeniom do tarczy, będzie ona w stanie pochłonąć nawet pół miliona obrażeń, zanim zostanie rozbita.
 2. Wyrzutnia Chemiczna (Chem Launcher) z ulepszeniem Wzmacniacz (Reinforcer). Wyrzutnia chemiczna ze wspomnianym ulepszeniem pozwala wytworzyć obłok gazu, który naprawiał będzie pancerz. Jeśli wejdziesz w niego z aktywną tarczą, naprawi pancerz postaci i przywróci punkty tarczy. Z odpowiednimi ulepszeniami do tej zdolności, tarcza będzie w stanie przetrzymać ogień nawet kilku wrogów jednocześnie.

Zdolności te są absolutnie konieczne, by ten build mógł działać, nie należy ich więc zmieniać. Możesz podmienić ulepszenie Tarczy Balistycznej na inne, jednak musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie zadać wrogom więcej obrażeń samemu, by ich położyć.

Ekwipunek

Odpowiedni dobór ekwipunku również jest tutaj kluczowy. Dobierając przedmioty, warto zainteresować się następującymi:

 1. Odpowiedni pistolet jako broń podręczna. Wykorzystując Tarczę Balistyczną z ulepszeniem Odbijacz, będziesz ograniczony do korzystania wyłącznie z broni podręcznych - tak długo, oczywiście, jak tarcza będzie aktywna. Najlepszym wyborem będzie tutaj egzotyczny pistolet Liberty, ze względu na swoje talenty - jeden sprawia, iż pociski z pistoletu zadają +100% obrażeń wrogiej elektronice (wieżyczkom, dronom, robotom, itp.), drugi z kolei znacząco podnosi zadawane obrażenia. Jeśli zniszczysz wrogi słaby punkt bądź elektronikę, kolejny wystrzelony z Liberty pocisk zada aż +500% obrażeń. Jeśli z kolei ten jeden pocisk zabije wroga, magazynek w pistolecie zostanie odnowiony, a wszystkie pociski w tym magazynku zadawać będą +100% obrażeń.
 2. Broń długa z talentem Naładowany (Recharged). Talent ten sprawia, iż wszystkie zdolności aktywowane z pełnym pancerzem postaci mają +25% czasu trwania, ładunków (tyczy się, chociażby, Wyrzutni Chemicznej) i amunicji. Jest to absolutne must-have, by ten build działał tak, jak powinien.
 3. Druga broń długa do walki na długi dystans. Pistolet sprawdzi się w przypadku wrogów na krótkim i średnim dystansie, nie pozwoli ci jednak skutecznie walczyć ze snajperami. Z tego też powodu warto wyposażyć się w mocną broń na daleki dystans - snajperkę (Marksman Rifle) bądź Karabin (Rifle).
 4. Najlepiej 3 elementy pancerza z talentem Pojemnościowy (Capacitive). Talent ten wydłuża o 20% czas trwania zdolności, przez co ładunki z Wyrzutni Chemicznej będą utrzymywać się o 20% dłużej za każdy tego typu przedmiot. Jeśli będziesz mieć 3 przedmioty z tym talentem i broń z talentem Naładowany, ładunki wystrzeliwane przez Wyrzutnię Chemiczną będą utrzymywać się aż o 85% dłużej, przywracając znacznie więcej pancerza i pozwalając Ci rzadziej z nich korzystać.
 5. Pełny zestaw Providence Defense. Dzięki niemu zyskasz moc umiejętności (Skill Power), punkty zdrowia (Health) i premię do zadawanych obrażeń (Weapon Damage). Jeśli zależy Ci na zwiększeniu skuteczności zdolności Tarcza Balistyczna i dodatkowym obrażeniom od pistoletów, możesz podmienić ten zestaw na Richter & Kraiser.
 6. Dwa elementy zestawu Alps Summit ARmament - dzięki niemu zyskasz aż 10% redukcji czasu odnowienia (Cooldown Reduction) i +5% mocy umiejętności.
 7. Elementy pancerza z atrybutem moc umiejętności (Skill Power) i, jeśli się uda, redukcją czasu odnowienia (Cooldown Reduction). Ważne są też obrażenia od pistoletów (Pistol Damage), jednak kluczowa jest tutaj moc umiejętności, która umożliwi Ci instalację najlepszych ulepszeń na zdolności.
 8. Odpowiednie ulepszenia nakładane na zdolności Wyrzutnia Chemiczna i Tarcza Balistyczna. W przypadku pierwszej zdolności warto rozejrzeć się za atrybutem zwiększającym leczenie czy ilości amunicji (+Ammo), w przypadku Tarczy Balistycznej wartościowe są te zwiększające punkty zdrowia (Health), jak i obrażenia (Damage), które zostaną odbite na wroga.

Jeśli nie masz jeszcze pistoletu egzotycznego Liberty, poszukaj takiego, który zadaje odpowiednio wysokie obrażenia i ma pojemny magazynek. Dobrym wyborem jest pistolet z talentem Salvage, który sprawia, iż zabicie wroga daje 50% szansy na odnowienie magazynku broni. Trzymaj się z dala od wszelkich obrzynów i pistoletów z 6-8 pociskami w magazynku.

Specjalizacja

Jeśli chodzi o dobór specjalizacji, do rozgrywki tego typu postacią najlepiej nadaje się Surwiwalista (Survivalist), którego zdolności specjalne pozwalają zmniejszyć obrażenia otrzymywane od elitarnych wrogów czy zwiększyć ilość obrażenia od pistoletów czy otrzymywanego leczenia, co z kolei zwiększy skuteczność Wyrzutni Chemicznej.

Sposób gry + porady

Na koniec garść informacji dotyczących sposobu gry przy wykorzystaniu tego właśnie buildu:

 1. Pamiętaj o tym, jak działa Tarcza Balistyczna. Pochłania obrażenia wyłącznie pochodzące od frontu, nie chroni pleców postaci, nie zapobiega też obrażeniom od eksplozji.
 2. Gdy aktywujesz Tarczę Balistyczną, nad paskiem pancerza postaci pokaże się wytrzymałość tarczy. Cały czas patrz na ten wskaźnik i odpowiednio reaguj.
 3. Gdy pasek wytrzymałości tarczy się zmniejszy, możesz ją dezaktywować. Sprawi to, iż tarczę będzie można ponownie wykorzystać za (dosłownie) sekundę. Jeśli zostanie ona rozbita zanim ją wyłączysz, trzeba będzie poczekać kilkadziesiąt sekund na jej odnowienie.
 4. Pamiętaj, by regularnie korzystać z Wyrzutni Chemicznej. Zdolność ta pozwali Ci utrzymywać tarczę praktycznie bez końca, pod warunkiem, iż będziesz z niej odpowiednio i regularnie korzystać. Pamiętaj, iż podwójne aktywowanie zdolności sprawi, iż ładunek wyląduje pod nogami postaci i że będzie ona leczona tylko wtedy, gdy będzie znajdować się w chmurze. Podczas leczenia warto więc po prostu wykonywać krótkie ruch w prawo i w lewo, by nie wyjść z leczniczej strefy.
 5. Jeśli korzystasz z pistoletu Liberty, pamiętaj o jego unikalnych talentach. Zniszcz wrogą elektroniczkę lub słaby punkt (sakwa na granaty czy amunicję, element pancerza), by zyskać 500% premię do obrażeń na kolejny wystrzelony pocisk. Wykorzystaj ten pocisk, by zabić wroga, co z kolei odnowi magazynek pistoletu i da +100% premię do obrażeń wszystkie pociski w tym magazynku. Dzięki umiejętnemu korzystaniu z tych premii, będziesz w stanie sprawnie eliminować wrogów.
 6. Pamiętaj, iż zdolność Wyrzutnia Chemiczna może leczyć Twoich sojuszników. Jeśli kompan z drużyny ma niski poziom zdrowia i nie ma możliwości wyleczenia się, poślij w jego stronę jeden ładunek z wyrzutni, by go wspomóc.
 7. Jeśli wróg rozbije Twoja tarczę, schowaj się za osłonę i poczekaj, aż się odnowi. Build ten skoncentrowany jest wokół Tarczy Balistycznej i lepiej nie walczyć bez jej wykorzystania.
 8. Jeśli wróg znajduje się po za skutecznym zasięgiem pistoletu, wykorzystaj broń długą. Schowaj się za osłoną terenową i wyeliminuj problematycznego wroga przy pomocy "normalnej" broni.