Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jakie umiejętności wybrać na początek w Division 2? The Division 2 poradnik, wskazówki

Gra Tom Clancy's The Division 2 posiada wyśmienity system strzelania, który dodatkowo wzbogacony jest dostępnością 8 unikalnych zdolności specjalnych, z których korzystać można w czasie walki. Dodatkowo, każda z tych zdolności posiada kilka modyfikacji, oddając do dyspozycji gracza dziesiątki zdolności, co z kolei przekłada się na całą masę kombinacji umiejętności. Które jednak najlepiej sprawdzą się na początku przygody z grą? Tego dowiesz się z tego rozdziału.

Pierwsza umiejętność

Po kilkunastu minutach gry, otrzymasz możliwość odblokowania swojej pierwszej zdolności specjalnej. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj zdolność Wieżyczki (Turret) - pozwala ona rozłożyć wieżyczkę obronną, która ostrzeliwać będzie automatycznie pobliskie cele, albo te wskazane przez gracza. Jest to bezapelacyjnie najlepsza zdolność na start - pozwala zadawać dodatkowe obrażenia i - przede wszystkim - odciągać uwagę wrogów od postaci gracza.

Druga umiejętność

Po wykonaniu pierwszej, pełnoprawnej misji głównej, otrzymasz możliwość odblokowania drugiej zdolności specjalnej. Tutaj warto zainteresować się wariantem leczniczym - zdolnościami, które pozwalają regenerować pancerz kierowanej postaci. Do wyboru będą trzy warianty:

  1. Dron z ulepszeniem Naprawiacz - ze wszystkich trzech zdolności naprawia najmniejszą ilość pancerza, jednak posiada najdłuższy czas trwania, sięgający aż 180 sekund. Świetnie nadaje się wtedy, gdy postać otrzymuje ciągłe, lecz niezbyt wysokie obrażenia.
  2. Ul z ulepszeniem Odnowiciel (domyślne) - zdolność oferująca średnią wartość leczenia, przy przyzwoitym czasie trwania. Co ciekawe, zdolność ma 25 ładunków, każdy pozwala wyleczyć konkretną ilość pancerza, a sama zdolność może leczyć jednocześnie 4 postacie. Świetna, gdy trzeba szybko zregenerować sporą ilość utraconego pancerza i/lub gdy potrzebne jest leczenie całej drużyny.
  3. Wyrzutnia chemiczna z ulepszeniem Wzmacniacz (domyślne) - zdolność oferująca najwyższą, jednorazową odnowę pancerza, jednak, właśnie, odnowienie jest jednorazowe. Sporym plusem jest także fakt, iż zdolność bardzo szybko się odnawia, można z niej więc korzystać często podczas jednego starcia. Idealnie sprawdza się tam, gdzie konieczne jest jednorazowe, szybkie leczenie postaci.

Wybór zdolności zależy tak naprawdę do stylu gry danej osoby - każda z tych zdolności świetnie sprawdzi się w odpowiednich rękach.

Uwaga - jest jeszcze czwarty wariant, Ul z ulepszeniem Ożywiacz. Zdolność nie pozwala regenerować pancerza, a ożywić powalonego kompana, bądź automatycznie podnieść postać gracza, gdy ta zostanie powalona. Świetnie sprawdza się podczas misji, w których śmierć nie wchodzi w grę - podczas Polowań (Bounty), konwojów, odbijania zakładników, bądź przebywania w Strefach Mroku (Dark Zone).

Dobór i wykorzystanie umiejętności - porady

W zależności od tego, czy będziesz grać solo, czy w 4-osobowej drużynie, dobór zdolności znacząco może się różnić. Jednakże, warto zastosować się do poniższych porad, które sprawdzą się w większości scenariuszy:

  1. Świetnym połączeniem na start (i przez kolejne godziny gry) jest Wieżyczka z ulepszeniem Szturm (domyślne) i Dron z ulepszeniem Naprawiacz. Taki zestaw pozwoli na zadawanie dodatkowych obrażeń i odciąganie uwagi wrogów od postaci (Wieżyczka) i jednoczesne utrzymywanie postaci gracza przy życiu (Dron). Świetnie sprawdza się również podczas rozgrywki w drużynie.
  2. ZAWSZE miej na wyposażeniu zdolność leczącą. O ile podczas pierwszych godzin gry nie ma problemu z wytrzymywaniem ognia wrogów, tak na wyższych poziomach przeciwnicy potrafią zadawać spore szkody, a ilość "apteczek" przenoszonych przez gracza jest jednak ograniczona. Warto więc wspomóc się zdolnością uzdrawiającą. Jeśli grasz w drużynie z dedykowaną postacią leczącą, możesz podmienić tą zdolność na inną.
  3. Nie marnuj nadmiernie punktów SHD na odblokowywanie ulepszeń do zdolności. Punkty te lepiej wykorzystać do odblokowywania Atutów (Perk), zajmując się odblokowywaniem nowych wariantów zdolności w dalszej kolejności.
  4. Przetestuj wszystkie zdolności by znaleźć takie, które odpowiadać będą twojemu stylowi gry.
  5. Pamiętaj, by w miarę możliwości podnosić parametr czasu odnowienia (Cooldown reduction) zdolności - skróci to ich czas odnowienia, czyli czas, po którym ponownie będzie można je wykorzystać.