Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pancerz i punkty zdrowia w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Tom Clancy's The Division 2 ma wiele cech wspólnych z pierwszą odsłoną cyklu, jednakże wprowadza też sporo zmian. Jedną z nich jest działanie systemu zdrowia - tutaj został on rozbity na pancerz i punkty zdrowia, które omówione zostaną szczegółowo w tym rozdziale.

Pancerz i punkty zdrowia - różnice

Dwa paski reprezentujące pancerz i punkty zdrowia - odpowiednio linia przerywana i ciągła. - Pancerz i punkty zdrowia w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Dwa paski reprezentujące pancerz i punkty zdrowia - odpowiednio linia przerywana i ciągła.

Jak zostało wspomniane we wstępie, postać gracza dysponuje teraz punktami zdrowia i jest dodatkowo wyposażona w pancerz. Jest to reprezentowane przez dwa odrębne paski znajdujące się na środku ekranu - linia przerywana przedstawia poziom pancerza, linia ciągła punkty zdrowia. Podczas otrzymywania obrażeń, postać w pierwszej kolejności traci punkty pancerza - gdy ten zostanie rozbity (pasek zostanie wyzerowany), otrzymywane obrażenia zaczną uszczuplać pasek zdrowia. Gdy pasek zdrowia zostanie opróżniony, postać zostanie powalona na ziemie i konieczna będzie reanimacja przez sojusznika.

Pancerz i punkty zdrowia - regeneracja

Jako iż utrata punktów pancerza i zdrowia bezpośrednio przekłada się na rozgrywkę (śmierć), konieczne jest ich regenerowanie. To uczynić można na kilka sposobów:

  1. Punkty zdrowia regenerują się automatycznie, gdy postać posiada jeszcze pancerz i nie jest zatruta. Dodatkowo, niektóre przedmioty posiadają atrybut pozwalający przywrócić daną wartość procentową punktów zdrowia za zabicie przeciwnika.
  2. Pancerz nie regeneruje się samoczynnie - trzeba mu w tym "pomóc" przy pomocy zdolności leczniczych (opisane w rozdziale w FAQ), bądź przy pomocy przedmiotów przywracających punkty pancerza - Zestaw Opancerzenia (Armor Kit).
  3. Pancerz regenerować można także, wzorem punktów zdrowia, przy pomocy atrybutów oferowanych przez niektóre przedmioty. Liczyć można tutaj na regenerację pancerza podczas przebywania za osłoną bądź za zabicie przeciwnika.
  4. Pancerz regeneruje się automatycznie po zakończeniu walki.

Porady

Dbanie o odpowiedni poziom punktów pancerza i zdrowia to sprawa kluczowa, stąd też warto zerknąć na przedstawione poniżej porady. Mianowicie:

  1. Nie dopuszczaj do sytuacji, w której pancerz zostanie rozbity. Gdy postać wciąż posiada punkty pancerza, będzie w stanie regenerować zdrowie. Dodatkowo, większość postaci posiadać będzie znacznie wyższy parametr pancerza niż zdrowia - po przebiciu pancerza, na ogół wystarczy kilka ataków, by posłać postać do piachu.
  2. Warto zawsze mieć na wyposażeniu zdolność leczącą, dzięki czemu bez problemu utrzymasz postać przy życiu, jeśli tylko nie będziesz popełniać karygodnych błędów. Dokładny opis zdolności i tego, które warto wybrać, znajdziesz w jednym z rozdziałów FAQ.
  3. Warto, w miarę możliwości, wyposażyć się w komplet przedmiotów Badger Tuff. Chodzi tutaj o atrybut oferowany za 2 przedmioty z tego kompletu - regenerację 15% punktów pancerza za zabicie wroga. Znacząco ułatwia to rozgrywkę, szczególnie solo. Nie warto jednak skupiać się na tym komplecie kosztem jakości przedmiotów.
  4. Pamiętaj, by w miarę możliwości wykupić dwa atuty w Bazie Operacyjnej. Są to Uzupełnienie 1: Zestawy opancerzenia i Wzmocnienie Pancerza, najlepiej 3 poziomu. Pierwszy sprawi, iż postać automatycznie odnowi zestawy opancerzenia po wejściu do strefy bezpieczeństwa, drugi z kolei podniesie limit przenoszonych zestawów opancerzenia do maksymalnie 6 (z 3 domyślnych).
  5. Staraj się nie korzystać z zestawów opancerzenia do przywracania pancerza, jeśli nie jest to konieczne. Czasami lepiej jest trochę zaryzykować i odłożyć w czasie moment wykorzystania tego przedmiotu, by zakończyć walkę i automatycznie zregenerować pancerz, bądź gdy do odnowienia zdolności leczniczej zostało kilka sekund.