Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko zdobyć najlepszy sprzęt w The Division 2? The Division 2 poradnik, wskazówki

Gra Tom Clancy's The Division 2 to looter shooter, a istotą tego typu gier jest zdobywanie coraz to lepszego ekwipunku. Twórcy jednak odrobili zadanie domowe i w drugiej odsłonie cyklu obsypują graczy taką ilością sprzętu, iż każdy dosłownie się o niego potyka. Pozostaje jednak jeden problem - jak zdobyć ten wymarzony, najlepszy sprzęt, by poradzić sobie z każdym wrogiem? Tego dowiesz się z niniejszego rozdziału!

Wykonywanie misji głównych i pobocznych

Misje główne można powtarzać na wyższych poziomach trudności. - Jak szybko zdobyć najlepszy sprzęt w The Division 2? - The Division 2 - poradnik do gry
Misje główne można powtarzać na wyższych poziomach trudności.

Ten aspekt tyczy się wykonywania misji zarówno do momentu dotarcia do 30 poziomu doświadczenia i pojawienia się Czarnego Kła (Black Tusk), jak i po tym, gdy na mapie świata pojawia się nowa frakcja. Wykonywanie po raz pierwszy misji głównych i pobocznych w ogóle pozwala zdobyć potężne ilości punktów doświadczenia, jest też świetnym sposobem na pozyskanie wartościowego sprzętu. Po wykonaniu wszystkich misji, te główne można bez problemu powtarzać - wystarczy otworzyć mapę, wybrać interesującą Cię misję i przytrzymać przedstawiony na dole ekranu przycisk. Pozwoli to także dostosować poziom trudności - im wyższy, tym lepsze będą nagrody, jednak przeciwnicy też dadzą popalić.

Eliminacja przeciwników w trybie Polowania

Pokonanie niektórych wrogów w ramach Polowania jest trudne, jednak daje spore profity. - Jak szybko zdobyć najlepszy sprzęt w The Division 2? - The Division 2 - poradnik do gry
Pokonanie niektórych wrogów w ramach Polowania jest trudne, jednak daje spore profity.

Tryb Polowania (Bounty) to mechanika która pozwala zapolować na unikalnego przeciwnika ustawionego gdzieś na mapie. Polowania dostępne są jako nagroda za część projektów (opisane odpowiednio w rozdziałach "Projekty" jak i "Polowania" w tym poradniku), w dalszej części gry odblokowuje się także specjalny terminal, który pozwala zapolować tych przeciwników.

Do polowań udostępnionych przez terminal konieczne będą jednak punkty wywiadu (Intel) - aktywacja każdego polowania kosztuje ich określoną ilość. Punkty te zdobywa się poprzez eliminacje przeciwników, głównie bossów, a postać może przenosić ich jednocześnie maksymalnie 50.

Uwaga - część polowań może być zbyt trudna do ukończenia w pojedynkę (szczególnie te rangi Challenge), możesz jednak skorzystać z pomocy innych graczy. Jeśli nie wiesz jak, zajrzyj do rozdziału "Czy gra ma system matchmaking?".

Rozgrywka w trybach PvP

Za udział w trybach PvP otrzymasz skrzynki z zaopatrzeniem. - Jak szybko zdobyć najlepszy sprzęt w The Division 2? - The Division 2 - poradnik do gry
Za udział w trybach PvP otrzymasz skrzynki z zaopatrzeniem.

Na ten moment w grze dostępne są dwa tryby PvP - Dominacja (Domination) i Potyczka (Skirmish). Opisane zostały one w oddzielnym rozdziale tego poradnika ("Konflikt - tryby PvP"). Za branie udziału w tych starciach otrzymać możesz skrzynie z zaopatrzeniem - ilość uzależniona jest od wyniku meczu oraz własnych osiągnięć. Za każdy taki mecz otrzymać możesz od 1 do maksymalnie 3 skrzynek, a wewnątrz nich znajdziesz przedmioty dostosowane poziomem do kierowanej przez Ciebie postaci. Jest to szybka i przyjemna metoda pozyskiwania przedmiotów - nawet porażka w tym trybie nagrodzi Cię skrzynką.

Eksploracja mapy i zdobywanie przedmiotów w punktach kontrolnych (Control Point)

Oczyszczanie punktów kontrolnych pozwala pozyskać cenne przedmioty. - Jak szybko zdobyć najlepszy sprzęt w The Division 2? - The Division 2 - poradnik do gry
Oczyszczanie punktów kontrolnych pozwala pozyskać cenne przedmioty.

Za oczyszczenie punktu kontrolnego (cały mechanizm opisany został w oddzielnym rozdziale tego poradnika), otrzymasz dostęp do pomieszczenia z zaopatrzeniem (Supply Room). Wewnątrz owego pomieszczenia trafisz na kilka skrzynek i plecaków, wewnątrz których znajdziesz wysokopoziomowe przedmioty, a także materiały rzemieślnicze. Co ciekawe, większość tych pojemników - za wyjątkiem największej skrzynki - odnawia się co jakiś czas, przez co można do tych miejsc powracać praktycznie raz dziennie i zbierać darmowe przedmioty.

Warto także dokładnie rozglądać się podczas eksplorowania mapy - skrzynie z przedmiotami czy materiałami rzemieślniczymi porozrzucane są dosłownie co krok. Jeśli widzisz alejkę idącą pomiędzy budynki, możesz mieć pewność, że trafisz tam na jakiś przedmiot.

Awansowanie na wyższy poziom doświadczenia

Za każdy awans na wyższy poziom doświadczenia otrzymasz specjalną skrzynię z zaopatrzeniem (Field Proficiency Cache). Po jej otwarciu do ekwipunku wpadną 2 (3 z odpowiednim atutem zakupionym u Kwatermistrza) przedmioty, które poziomem dostosowane będą do Twojej postaci. Co ciekawe, po wskoczeniu na maksymalny poziom doświadczenia (30), postać dalej będzie zdobywać "ikspeki" - z tą różnicą, iż po zapełnieniu paska otrzymasz wspomnianą skrzynkę, a pasek postępu zostanie zresetowany.

Uwaga - by szybko zdobywać skrzynki z zaopatrzeniem wykonuj aktywności opisane w poprzednich akapitach tego rozdziału.

Strefy Mroku

Strefy Mroku także pozwalają pozyskać wartościowy sprzęt. - Jak szybko zdobyć najlepszy sprzęt w The Division 2? - The Division 2 - poradnik do gry
Strefy Mroku także pozwalają pozyskać wartościowy sprzęt.

Strefy Mroku (Dark Zones) pozwalają na pozyskiwanie bardzo wartościowych przedmiotów, jednak wizyta w tych miejscach wiąże się z ryzykiem - możesz po prostu zostać zabity przez innego gracza, który zgarnie pozyskane przez Ciebie łupy. Warto wybrać się tutaj zgraną paczką, by zwiększyć szansę na przeżycie. Szczegółowy opis każdej ze Stref Mroku znajdziesz w oddzielnej sekcji tego poradnika.