Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Crafting | Podstawy gry w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Tworzenie sprzętu gra w The Division 2 ważną rolę - pozwala na własną rękę tworzyć przedmioty, bez konieczności mozolnego grindu i poszukiwania upragnionego oręża. W tym rozdziale dowiesz się, w jaki sposób tworzyć przedmioty i gdzie pozyskiwać surowce do tego potrzebne.

Jak odblokować crafting?

By odblokować crafting, trzeba zrekrutować Inayę al-Khaliq. - Crafting | Podstawy gry w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
By odblokować crafting, trzeba zrekrutować Inayę al-Khaliq.

Na początku gry nie będziesz mieć dostępu do stołu służącego do tworzenia przedmiotów (Crafting Station). By go odblokować, trzeba będzie wykonać drugą misję główną, Grand Washington Hotel i udać się do osady Teatr (Theatre), w ramach wątku fabularnego. Tam będziesz w stanie nająć osobę odpowiedzialną za rzemiosło - Inaya al-Khaliq. Znajdziesz ją na głównym piętrze osady - na mapie znajdziesz znacznik, po kliknięciu na który gra poprowadzi Cię do postaci. Jest to też powiązane fabularnie, nie da się tego pominąć.

Zbliż się do kobiety i wejdź z nią w interakcję. Po krótkiej rozmowie zostanie ona zrekrutowana i przy kolejnej twojej wizycie w Białym Domu tam właśnie ją znajdziesz.

Jak tworzyć przedmioty?

Ekran tworzenia przedmiotów. - Crafting | Podstawy gry w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Ekran tworzenia przedmiotów.

By rozpocząć tworzenie przedmiotów, udaj się do Bazy Operacyjnej w Białym Domu. Gdy znajdziesz się na miejscu, otwórz mapę i znajdź znacznik odpowiadający za crafting i wyznacz do niego trasę. Stację znajdziesz na niższym poziomie Białego Domu. Wejdź z nią w interakcję, by aktywować system tworzenia przedmiotów.

Twoim oczom ukaże się nowe okno, na którym znajdziesz poziom stacji do rzemiosła (odpowiadający poziomowi Twojej postaci) i 8 kategorii przedmiotów:

 1. Weapon - okienko tworzenia broni palnej.
 2. Mods / Misc - okienko tworzenia przedmiotów służących do modyfikacji przedmiotów.
 3. Mask - okienko tworzenia masek, czyli przedmiotów na głowę postaci.
 4. Chest - okienko tworzenia pancerza na klatkę piersiową.
 5. Backpack - okienko tworzenia plecaków.
 6. Gloves - okienko tworzenia rękawic.
 7. Holster - okienko tworzenia kabur na broń.
 8. Kneepads - okienko tworzenia ochraniaczy na kolana.

By stworzyć przedmiot, wystarczy wejść do jednej z 8 wspomnianych kategorii, wybrać interesujący Cię przedmiot i zaakceptować wybór, by po kilku sekundach przedmiot pojawił się w ekwipunku. Pamiętać należy jednak o tym, iż musisz mieć odpowiednią ilość materiałów, by stworzyć upragniony przedmiot.

Jak zdobywać materiały rzemieślnicze?

Pozyskanie odpowiednich materiałów rzemieślniczych jest niezbędne, by wytwarzać ekwipunek, z tego też powodu warto wiedzieć, skąd je pozyskać. Można zrobić to dzięki:

 1. Wykonywaniu zadań. Tyczy się to szczególnie zadań pobocznych i wydarzeń pojawiających się losowo na mapie. Za każde tego typu zadanie otrzymasz punkty doświadczenia, gotówkę i bardzo często przedmiot, bądź rzadki materiał rzemieślniczy.
 2. Rozkładaniu przedmiotów na materiały. Jest to najprostszy i w gruncie rzeczy najwydajniejszy sposób pozyskiwania materiałów rzemieślniczych. Każdy rozłożony przedmiot zawsze da określoną ilość materiałów - ich ilość oraz jakość zależy od rangi przedmiotu. Przedmioty wpadają do plecaka bardzo szybko, a rozkładać je możesz w dowolnym miejscu - warto więc to robić, jeśli akurat nie brakuje Ci Kredytów.
 3. Zbieraniu ich ze skrzyń rozrzuconych na mapie. W The Division 2 twórcy postawili jeszcze większy nacisk na eksplorację świata, umieszczając na mapie tysiące pojemników, skrzynek i walizek zawierających materiały rzemieślnicze. Warto jest więc czasami zboczyć z kursu i przejść przez boczną uliczkę, gdzie kryć się mogą ciekawe przedmioty.
 4. Zbieraniu ich ze specjalnych stref na mapie. Strefy te to nic innego jak opuszczone warsztaty czy sklepy - wewnątrz tego typu budowli znajdziesz do kilku pojemników zawierających dany typ materiałów. Co więcej, jeśli oczyścisz takie miejsce, jego lokalizacja pojawi się na mapie i będzie można odwiedzić je ponownie za jakiś czas, by znów zebrać surowce.
 5. Zbieraniu materiałów ze skrzynek w punktach kontrolnych. Punkty kontrolne (Control Point) to miejsca, które w trakcie rozgrywki można odbić z rąk wrogich frakcji. Gdy to uczynisz, w każdym tego typu miejscu pojawi się pomieszczenie z zapasami (Supply Room), wewnątrz którego znajdziesz skrzynie z przedmiotami, jak i materiałami rzemieślniczymi. Miejsca te warto odwiedzać co kilka godzin, gdyż regularnie się "regenerują" i na nowo zebrać można z nich surowce.

Ulepszanie stołu do rzemiosła

Początkowo stół do rzemiosła "rośnie w siłę" wraz z graczem - będzie on równy poziomowi sterowanej postaci. Na koniec wątku fabularnego, w okolicy 30 poziomu, dostaniesz jednak możliwość rozbudowy stołu - na ekranie rzemiosła, w jego lewym dolnym rogu, pokaże się informacja, iż taka opcja jest możliwa, wraz z potrzebnymi do tego celu materiałami. Gdy wykonasz ulepszenie, będziesz w stanie tworzyć lepsze jakościowo przedmioty.

Stół ulepszać można wielokrotnie - dwa razy zanim dojdziesz do 30 poziomu trudności i na mapie pojawi się Czarny Kieł (Black Tusk), potem wraz z awansem do wyższych poziomów świata (World Tier). Należy to regularnie robić, jeśli chcesz móc tworzyć przedmioty na odpowiednio wysokim poziomie.

Porady związane z rzemiosłem

Na koniec warto zapoznać się z kilkoma poradami, które ułatwić mogą proces samodzielnego tworzenia przedmiotów:

 1. Jeśli tylko masz okazję, przeczesuj boczne uliczki i podziemne przejścia. W tego typu miejscach często trafić można na skrzynie z ekwipunkiem, bądź zbiorniki z materiałami rzemieślniczymi.
 2. Jeśli nie masz problemów z ilością Kredytów, zawsze rozkładaj przedmioty na materiały rzemieślnicze. W ten sposób w krótkim czasie będziesz w stanie pozyskać olbrzymie ilości tych materiałów.
 3. Nie twórz byle czego. Tyczy się to szczególnie rozgrywki na niższych poziomach doświadczenia. Nie ma sensu tworzyć przedmiotu na poziom 10 i wypluwać na to wszystkich materiałów, jeśli za godzinę gry wskoczysz o kilka poziomów i zbierzesz znacznie lepszy ekwipunek.
 4. Stworzoną modyfikację do broni aplikować można wielokrotnie. Nie trzeba tworzyć już kilku takich samych przedmiotów, warto jednak mieć na uwadze to, iż przedmioty do modyfikacji mają ograniczenia co do przedmiotu, na którym można je zainstalować, a prócz bonusów nakładają na broń także kary.