Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Surwiwalista - specjalizacje w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Pierwsza z trzech dostępnych grze specjalizacji to Surwiwalista. Specjalizacja ta jest świetnym wyborem dla postaci zbudowanych jako wsparcie i graczy lubiących kontrolę tłumu, kosztem zadawanych obrażeń. W tym rozdziale poznasz wszystkie informacje dotyczące tej specjalizacji - uzbrojenie, cechy szczególne i zdolności pasywne, a także przydatne porady.

Uzbrojenie

Unikalnym uzbrojeniem dla Surwiwalisty jest jego kusza. Przy jej pomocy wystrzeliwane są wybuchowe bełty, które, po kilku sekundach od dotarcia do celu, eksplodują, zadając dodatkowe, obszarowe obrażenia. Co ważne, wróg trafiony przez bełt jest na kilka sekund (do momentu eksplozji) ogłuszony i nie będzie w stanie nic robić - jest to więc doskonały sposób na ogłuszenie problematycznych przeciwników, takich jak bossowie szarżujący na drużynę.

Korzystanie z kuszy nie jest jednak najprostsze. Największą wadą tej broni jest brak magazynka - w broni załadowany może być tylko jeden bełt, po czym konieczne jest przeładowanie. Znacząco zmniejsza to ilość zadawanych przez broń obrażeń, gdyż strzela ona po prostu bardzo wolno. Z tym wiąże się także problem małej ilości amunicji, którą można przenosić - temu da się jednak zaradzić wykupując odpowiednie ulepszenie, które daje dodatkową broń do amunicji za zabicia wrogów pod wpływem efektów ograniczających kontrolę (oślepieni, podpaleni, porażeni prądem, zdezorientowani), więc generalnie łatwo jest Surwiwalistą zdobyć dodatkowe bełty. Dodatkowo, bełty nie dolatują do celu tak szybko, jak zwykły pocisk - trafienie wroga w ruchu może być więc problematyczne. Broń ta też generalnie zadaje najmniejsze obrażenia ze wszystkich specjalizacji - jednakże, jej przeznaczenie to kontrola tłumu i walka z pojedynczymi, niebezpiecznymi przeciwnikami, a nie zadawane obrażeń.

Na wyposażeniu Surwiwalisty są także unikalne granaty zapalające - nie zadają one tak dużych obrażeń jak zwykłe granaty, jednak pozwalają podpalić wszystkie cele objęte w zasięgu eksplozji. Podpaleni wrogowie otrzymywać będą obrażenia rozłożone w czasie i generalnie nie będą w stanie wykonywać żadnych akcji - jest to więc świetne narzędzie do kontroli tłumu i doskonale współgra ze wspominaną wyżej zdolnością pozwalają Surwiwaliście zdobywać dodatkowe bełty do kuszy.

Zdolności pasywne i cechy

Surwiwalista ma dostęp do drzewka umiejętności, na którym znaleźć można łącznie 20 pozycji do odblokowania. Wszystkie dostępne zdolności opisane zostały w poniższej tabeli.

Nazwa

Koszt odblokowania + wymagania

Efekt

Granat zapalający

3 punkty

Odblokowuje granaty zapalające, podpalające cele w obszarze działania.

Sanitariusz

3 punkty

Leczenie postaci zostaje zwiększone o 5%. Zdolność posiada 3 poziomy.

Elitarna obrona

3 punkty, wymagana zdolność Sanitariusz

Obrona postaci przed przeciwnikami elitarnymi zostaje zwiększona o 5%.

Dystrybucja napraw

3 punkty, wymagana zdolność Sanitariusz

Wzmocnienia pancerza naprawiają teraz przez 5 sekund, a nie natychmiast, ale działają też na członków grupy w promieniu 10 metrów.

Naprawiacz

3 punkty

Mina poszukująca typu Naprawiacz porusza się za sojusznikami i naprawia ich pancerz.

Uwaga - by leczenie odniosło efekt, postać musi być w bezruchu, gdyż mina tworzy pole naprawcze na ziemi.

Dysk magnetyczny

3 punkty, wymaga zdolności Naprawiacz

Modyfikacja, która skraca czas odnowienia zdolności mina poszukująca (Seeker Mine).

Zastrzyk chaparralu

3 punkty, wymaga umiejętności Naprawiacz

Modyfikacja, która zwiększa regenerację min poszukujących typu Naprawiacz.

Mundur Surwiwalisty

Domyślnie odblokowane

Odblokowuje unikalny strój Surwiwalisty.

Łącze taktyczne Surwiwalisty

10 punktów

Członkowie grupy dostają premię +10% do obrażeń zadawanych celom z efektami statusów - podpalenie, porażenie, dezorientacja, oślepienie.

Poszukiwacz

5 punktów, wymagana zdolność Łącze taktyczne Surwiwalisty

Zdobywasz 5 sztuk amunicji na sekundę do swojej aktualnie używanej broni, gdy wykonujesz manewr przemieszczania się między osłonami podczas walki.

Kluczowa ochrona

5 punktów, wymagana zdolność Łącze taktyczne Surwiwalisty

Zmniejsza o 20% szansę na otrzymanie trafienia krytycznego w trakcie gry w trybie Konflict (Conflict).

Czas przyspieszyć

5 punktów, wymagana zdolność Łącze taktyczne Surwiwalisty

Gdy postać znajduje się za osłoną terenową, jej umiejętności odnawiają się 10% szybciej.

Surwiwalista D50

10 punktów

Potężny i celny pistolet D50 na amunicję .44 Magnum, wyposażony dodatkowo w mocowanie na celownik optyczny.

Rewolwerowiec

5 punktów, wymagana zdolność Surwiwalista D50

+5% do obrażeń do broni podręcznej. Zdolność posiada 3 poziomy.

E.M.I. - poziom 1

5 punktów

+5% do obrażeń od karabinków szturmowych (Assault Rifle). Zdolność posiada 3 poziomy.

Magazynek 5.56 - piechoty

5 punktów, wymagana zdolność E.M.I. - poziom 1

Przebudowany magazynek do broni szturmowych kalibru 5.56.

Strzelba w garści

5 punktów

+5% do obrażeń od strzelb (Shotgun). Zdolność posiada 3 poziomy.

Zdobywanie wybuchowych bełtów

Domyślnie odblokowane

Wrogowie, którzy w momencie śmierci byli pod wpływem efektów statusu (oślepienie, porażenie, podpalenie, dezorientacja) mogą upuszczać bełty do kuszy.

Zaopatrzenie grupy w amunicję do broni charakterystycznych

5 punktów

Gdy cel z nałożonym efektem statusu zostaje zabity, grupa ma szansę na zdobycie 1 sztuki amunicji do broni charakterystycznej.

Obrażenia od broni charakterystycznej

10 punktów

Broń charakterystyczna zadaje +25% obrażeń. Zdolność posiada 3 poziomy.

Zdolności warte uwagi

Na szczególną uwagę zasługują tutaj następujące zdolności:

 1. Granat zapalający - koszt 3 punktów jest niewielki, a granat zapalający świetnie współgra z resztą zdolności Surwiwalisty i pozwala tej postaci w skuteczny sposób kontrolować przeciwnika.
 2. Dystrybucja napraw - zdolność sprawia, iż efekt odnawiania powodowany przez zestawy opancerzenia (Armor Kit) Surwiwalisty są rozłożone w czasie, zamiast natychmiastowych, jednak odnawiają pancerz wszystkich sojuszników w promieniu 10 metrów. Jest to świetny sposób na pasywne wspomaganie drużyny.
 3. Łącze taktyczne Surwiwalisty - premia do obrażeń dla całej drużyny, aktywująca się przeciwko wrogom, którzy są pod wpływem efektów ograniczających kontrolę (ogłuszenie, oślepienie, dezorientacja, podpalenie). Bardzo przydatna zdolność, szczególnie, jeśli w Twojej drużynie jest więcej Surwiwalistów bądź Snajperów, którzy mogą nakładać wspomniane efekty.
 4. Naprawiacz - unikalny typ miny poszukującej (Seeker Mine), dostępny tylko dla Surwiwalisty. Mina podąża za sojusznikami i regularnie ich leczy. Jest to jedno z najskuteczniejszych uzdrowień w grze, warto więc z niego korzystać, szczególnie, gdy budujesz postać do roli wsparcia.
 5. Zaopatrzenie grupy w amunicję do broni charakterystycznych - kolejna zdolność, którą warto odblokować, gdyż pozwala członkom drużyny zyskać dodatkową broń do ich broni charakterystycznych.
 6. Obrażenia od broni klasycznej - kosztowne ulepszenie, jednak oferujące potężną premię do obrażeń zadawanych przez broń klasyczną. Warto się nim zainteresować, jednak dopiero po odblokowaniu pozostałych zdolności z tej listy.
 7. E.M.I. i/lub Strzelba w garści - w zależności od tego, z jakich broni będziesz korzystać, warto zaopatrzyć się w te ulepszenia, które w znaczącym stopniu zwiększą zadawane obrażenia.

Porady

Na koniec kilka porad dotyczących gry tą specjalizacją:

 1. Surwiwalista świetnie sprawdzi się w roli wsparcia. Dzięki granatom zapalającym, kuszy i zdolnościom specjalnym jest w stanie bardzo skutecznie kontrolować ruch wrogich jednostek, odciągając bądź uniemożliwiając dotarcie do innych graczy.
 2. Surwiwalista również świetnie poradzi sobie jako tank, korzystający ze zdolności Tarczy Balistycznej (Ballistic Shield). Można korzystać z niej bez dodatkowych modyfikacji, walcząc przy pomocy pistoletów, bądź wykorzystać wariant Krzyżowiec (Crusader), by móc korzystać z broni głównej, kosztem braku ochrony nóg.
 3. Gra Surwiwalista powinna być zorientowana wokół kontroli tłumu. Specjalizacja ta nie jest w stanie zadawać tak wysokich obrażeń, jak Niszczyciel czy Snajper, może jednak skutecznie uprzykrzać życie przeciwnikom.
 4. By zmaksymalizować wpływ zdolności pasywnych - pozyskiwania amunicji specjalnej za wrogów zabitych pod wpływem efektów - warto wykorzystać warianty zdolności aktywnych. Wieżyczka z modyfikacją Podpalacz podpali wrogów, podobnie Wyrzutnia chemiczna z modyfikacją Odpalacz.
 5. Kusza Surwiwalisty działa jak połączenie snajperki z wyrzutnią granatów. Warto wycelować przy jej pomocy w słaby punkt (przebity pancerz, głowa, zbiornik z amunicją czy sakwa z granatami), by zadać możliwie największe obrażenia, które zostaną dodatkowo zwiększone po eksplozji bełta.
 6. Kusza Surwiwalisty ogłusza trafionego wroga - przez kilka sekund (do momentu eksplozji) nie będzie on w stanie wykonywać większości czynności. Świetnie nadaje się więc do kontrolowania groźnych wrogów - jak szarżujący na drużynę boss.
 7. Surwiwalista korzystać może ze wszystkich broni, warto jednak skupić się na karabinach szturmowych (Assault Rifle) i strzelbach (Shotgun). Specjalizacja ta pozwala zyskać dodatkowe obrażenia do tych broni, a przy ich pomocy można z łatwością spełniać główne założenie tej klasy - kontrola tłumów.