Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rekalibracja w Division 2 - porady The Division 2 poradnik, wskazówki

Rekalibracja dostępna była już w pierwszej części serii, wraca ona także w Tom Clancy's The Division 2. Mimo, że działanie mechaniki uległo dość znaczącym zmianom, wciąż jednak pozwalają na delikatną ingerencję w sprzęt, który udało się pozyskać, a którego jedna statystyka może przekreślić jego skuteczność. W tym rozdziale dowiesz się, jak odblokować tą mechanikę i jak ona działa.

Odblokowanie rekalibracji

Rekalibracja niestety nie jest dostępna od początku rozgrywki - trzeba ją wpierw odblokować, by móc korzystać z tej bardzo pożytecznej mechaniki. By tego dokonać, trzeba rekrutować jedną z osób z załogi, Emmę Richards, 8 w kolejności osobę, którą ściągniesz do Białego Domu. Zadanie to jest wbrew pozorom proste - musisz po prostu wykonać wszystkie podstawowe (nie licząc Twierdz) misje główne kampanii. Gdy to uczynisz, należy udać się do osady Kampus (Campus), znaleźć wspominaną Emmę Richards i poprosić, by ta przeniosła się do bazy operacyjnej w Białym Domu.

Stół do rekalibracji i stojąca za nim Emma Richards. - Rekalibracja w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
Stół do rekalibracji i stojąca za nim Emma Richards.

Gdy tego dokonasz, Emma pojawi się tuż obok stołu do rzemiosła. By aktywować rekalibrację, wystarczy zbliżyć się do stołu do rekalibracji i wejść z nim w interakcję.

Działanie rekalibracji

Ekran przedstawiający mechanizm przenoszenia statystyk. - Rekalibracja w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
Ekran przedstawiający mechanizm przenoszenia statystyk.

Rekalibracja w gruncie rzeczy to proces dość prosty - pozwala przenieść jedną, wybraną statystykę, z jednego przedmiotu na drugi. Dla przykładu, jeśli posiadasz pancerz, który daje dodatkową Moc Umiejętności (Skill Power), jednak zależy Ci na szansie na trafienie krytyczne (Critical Hit Chance), musisz udać się do stacji rekalibracji, wybrać przedmiot, który ma otrzymać nową statystykę (tam gdzie jest moc umiejętności), zaznaczyć interesujący cię atrybut, który chcesz zmienić, a następnie z listy dostępnych w plecaku przedmiotów wybrać taki, który będzie posiadał interesujący cię atrybut (wspomniana szansa na trafienie krytyczne). Po wszystkim wystarczy tylko potwierdzić cały proces - nowa statystka pojawi się na przedmiocie, stary przedmiot ulegnie jednak przy tym zniszczeniu.

Rekalibracja - porady

Na koniec garść porad związanych z tą mechaniką:

  1. Rekalibracja pozwala w prosty, acz skuteczny sposób dostosować przedmioty pod konkretną rolę - przedmiot, który na pozór wygląda na bezużyteczny, po odpowiednim "tuningu" może stać się bardzo wartościowy.
  2. Przenieść możesz tylko jedną statystykę. Gdy to uczynisz, system zapamiętuje, który parametr został przeniesiony i nie będzie można przenieść już kolejnego - możesz za to bez problemu rekalibrować ponownie ten sam atrybut, który pojawił się w poprzednim procesie.
  3. Rekalibracja nie jest darmowa. Proces ten pochłania dość sporo materiałów rzemieślniczych, warto jest wiec zastanowić się dwa razy, czy jest sens wydawać cenne surowce.
  4. Pamiętaj, iż podczas rekalibracji, przedmiot, z którego statystyki ściągasz zostanie zniszczony. Zanim zaakceptujesz wybór, sprawdź dwa razy, czy na pewno zostały wybrane odpowiednie przedmioty!