Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak levelować solo w The Division 2? The Division 2 poradnik, wskazówki

Mimo faktu, iż Tom Clancy's The Division 2 to produkcja nastawiona na rozgrywkę wieloosobową, można w niej bez problemu bawić się również solo (o czym piszemy w oddzielnym rozdziale tego poradnika). Kluczową sprawą pozostaje jednak zdobywanie doświadczenia w pojedynkę - o czym poczytasz w tym rozdziale.

Czy da się levelować solo?

Levelowanie solo jest jak najbardziej możliwe - wymagać będzie więcej pracy, gdyż walka z wrogami jest znacznie niebezpieczniejsza i trwa po prostu dłużej, a same nagrody za wykonywanie zadań są mniej wartościowe, niż podczas rozgrywki w 4-osobowych grupach.

Co robić, by skutecznie zdobywać doświadczenie w pojedynkę?

By zdobywać punkty doświadczenia podczas samotnej rozgrywki, warto:

  1. Wykonywać misje główne. Wykonywać trzeba je tak czy inaczej, gdyż warunkują rozwój postaci i odblokowywanie nowych terenów, mechanik i po prostu popychają fabułę do przodu. Warto wykonywać je możliwie szybko (w granicach rozsądku - poziomu doświadczenia) - wykonanie jednej misji głównej potrafi zapełnić cały pasek doświadczenia.
  2. Wykonywać misji pobocznych. Te są znacznie krótsze niż misje główne, jednakże wciąż pozwalają zdobywać spore ilości punktów doświadczenia, wartościowe przedmioty, a część z nich odblokowuje także nowe mechaniki.
  3. Zabijać wrogów. Bez tego się, rzecz jasna, nie obędzie, gdyż Division 2 jest przede wszystkim grą akcji, nastawioną na walkę. Warto jednak regularnie wdawać się w wymianę ognia z napotykanymi grupkami wrogów - przyrost doświadczenia może wydawać się mizerny, jednak bardzo szybko się on kumuluje i pozwala zdobywać duże ilości "ikspeków".
  4. Zbierać przedmioty kolekcjonerskie. W grze są setki przedmiotów kolekcjonerskich (oznaczone są także w tym poradniku). Zebranie każdego z nich pozwala uzyskać trochę cennych punktów doświadczenia i poznać dodatkowe, ciekawe informacje na temat fabuły The Division 2. Warto się nimi zainteresować.

Porady związane z levelowaniem solo

Na koniec warto wspomnieć sobie o kilku kluczowych sprawach, które znacząco ułatwiają levelowanie solo. Są to:

  1. Odpowiedni dobór umiejętności. Podczas rozgrywki solo warto mieć ze sobą działko (Turret), które pomoże odciągnąć wrogów od Twojej postaci, a na drugą zdolność wybrać sobie umiejętność leczącą - np. Drona czy Rój (Hive) z odpowiednim ulepszeniem. Pozwoli to znacząco zwiększyć szansę na udane starcie.
  2. Monitorowanie pola walki. Podczas gry solo trzeba mieć oczy dookoła głowy - wrogowie będą cały czas próbować Cię oflankować, bądź zasypać granatami. Badaj teren dookoła siebie i w miarę potrzeby przeskakuj między osłonami.
  3. Dbanie o pancerz. Gdy wróg rozbije Twój Pancerz, zregeneruj go. Postać na ogół posiada znacznie więcej punktów pancerza, niż zdrowia, przez co po przebiciu go wystarczą 2-3 trafienia, by posłać ją do piachu. Zregeneruj pancerz "apteczkami", bądź przy pomocy zdolności specjalnych.
  4. Odpowiednio dobrane uzbrojenie. Warto wyposażyć się w broń do walki na duży dystans (snajperka), która pozwoli z bezpiecznej odległości uszczuplić szeregi wroga, nim ten rozpocznie atak. Na drugą broń warto wybrać sobie broń na średni dystans, jak karabin szturmowy czy pistolet maszynowy. Jeśli walczysz w ciasnych pomieszczeniach, warto zainteresować się strzelbą.