Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Interfejs Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Ten rozdział pozwoli Ci się zapoznać z interfejsem w Division 2. Ułatwi Ci to pierwsze spotkanie z tytułem. Sekcja posiada opis interfejsu gry, ekwipunku oraz mapy.

Gra

Zdjęcie przedstawia standardowy widok gry. - Interfejs Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Zdjęcie przedstawia standardowy widok gry.

1. Notyfikacje

W tym miejscu będą pojawiać się wszystkie informacje o zebranych przedmiotach, wydarzeniach w pobliżu, możliwych przerwach technicznych, a także aktywności znajomych.

2. Radar

Głównie służy do nawigacji GPS, wykrywaniu aktywności, przedmiotów oraz oznaczaniu przeciwników - czerwone prostokąty wokół radaru wskazują obecność niezaalarmowanych wrogów.

3. Poziom postaci

W tym miejscu wyświetlany jest poziom Twojej postaci oraz aktualny progres.

4. Typ przeciwników

Nad głowami przeciwników pojawiają się różne kolory w zależności od typu przeciwnika. Przeciwnicy z żółtym zdrowiem są o wiele twardsi niż zwykli i fioletowi. Przeciwników możesz oznaczać, wystarczy przez krótką chwilę trzymać na nich celownik.

5. Celownik

Celownik, oprócz tego, że pokazuje miejsce, w które trafi pocisk, zawiera dodatkowe informacje - informuje o trafieniach i stanie magazynka.

6. Pancerz oraz liczba punktów życia

Górny pasek, złożony z białych prostokątów to pancerz. Uzupełnia się automatycznie poza walką, tak samo jak pasek życia pod nim. Podczas walki możesz uzupełnić pancerz, domyślnie pod klawiszem V.

7. Amunicja

Górna liczba informuje o stanie magazynka w broni, którą trzymasz aktualnie w rękach. Dolna liczba odpowiada za ogólną ilość amunicji do tej broni, jaką masz przy sobie.

8. Umiejętności

W tym miejscu wyświetlają się umiejętności - gdy zostaną użyte, pokaże się szary pasek, który będzie informował o czasie odnowienia Twoich umiejętności.

9. Liczba granatów i pancerzy

W tym miejscu, od lewej, gra informuje o ilości granatów, następna liczba odpowiada za pancerz jaki możesz wykorzystać do uzupełnienia podczas walki.

10. Amunicja broni w kaburach

Liczby te odpowiadają za ilość amunicji w magazynkach w Twoich schowanych broniach (od góry - druga broń główna, broń boczna w postaci pistoletu).

Ekwipunek

Zdjęcie przedstawia ekran ekwipunku w grze. - Interfejs Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Zdjęcie przedstawia ekran ekwipunku w grze.

1. Osiągnięcia

Tutaj będą wyświetlane naszywki z osiągnięciami - możesz sobie je wybrać na ekranie progresu gry.

2. Statystyki ogólne

W tym miejscu znajdziesz swoje ogólne statystyki - poziom, ulepszone atrybuty (pochodzące z założonych przedmiotów), ilość pancerza, życia, siła Twoich umiejętności oraz aktualna ilość gotówki. Kolory wokół poziomu postaci oznaczają różne bonusy pochodzące ze statystyk Twojego ekwipunku (czerwone wpływają na obrażenia, niebieskie na obronę, żółte na umiejętności - możesz sprawdzić w szczegółach ekwipunku, który przedmiot daje określone współczynniki),

3. Zakładki

Domyślnie za pomocą Q oraz E możesz zmieniać zakładki - na lewo znajdziesz ekran zmiany ubrania (elementy kosmetyczne), w prawo znajdziesz szczegółowe statystyki oraz ilość dostępnych surowców i przedmiotów do wytwarzania. Zaraz obok zakładek wyświetlana jest ilość miejsca w plecaku.

4. Bronie

W tym miejscu ustalasz, jakie bronie będziesz używał podczas walki. Możesz mieć maksymalnie 3 (2 główne i 1 pistolet). To również tutaj możesz instalować mody do broni (wybierając broń i klikając domyślnie F).

5. Ekwipunek

Znajdziesz tu resztę swojego wyposażenia - maskę, plecak, kamizelkę, rękawiczki, kabury oraz ochraniacze na kolana. Każdy przedmiot posiada statystyki wpływające na Twoją postać. W środkowym rzędzie po prawej stronie w tej sekcji znajdziesz również skrzynie, które dostajesz za każdy nowy poziom Twojej postaci (Field Proficiency Cache).

6. Umiejętności

Ta sekcja wyświetla Twoje umiejętności, możesz je zmienić poza walką. Umiejętności możesz również ulepszać i modować.

7. Podpowiedzi

W tym miejscu pojawiają się podpowiedzi, które pomagają w nawigacji po ekranie ekwipunku.

Mapa

Zdjęcie przedstawia ekran mapy w grze. - Interfejs Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Zdjęcie przedstawia ekran mapy w grze.

1. Szczegóły aktywności

Tutaj znajdziesz dokładne informacje o zaznaczonej aktywności - przynależność, rekomendowany poziom, jeśli jest to misja - nagrody w postaci przedmiotów i punktów doświadczenia.

2. Szczegóły dzielnicy

W tym miejscu znajdziesz ogólne informacje na temat dzielnicy - czy została wyzwolona, która frakcja tam przebywa, czy została odkryta kryjówka, poziom przeciwników.

3. Kryjówki

Kryjówki (safe house) wyzwolone są oznaczone kolorem pomarańczowym (niewyzwolone oznaczone są na biało). Dzięki kryjówkom zdobywasz możliwość wyzwolenia dzielnicy oraz zdobycia punktów SHD. Po wyzwoleniu dzielnicy, będziesz mógł wykonać misję Polowania (Bounty).

4. Baza operacyjna

To tutaj zaczynasz swoją przygodę - znajdziesz w tym miejscu wszystko, sklepy, kwatermistrza, składowany ekwipunek, narzędzia do wytwarzania przedmiotów oraz załogę, która będzie dołączać do Ciebie w miarę postępów w grze.

Po więcej informacji na temat aktywności, zajrzyj do rozdziału Biały dom.

5. Nieznana aktywność

Nieznane aktywności są oznaczone kolorem białym oraz znakiem zapytania. Aktywności w różnej formie (znane, bądź nieznane) pojawiają się losowo na mapie.

6. Punkt kontrolny

Punkty kontrolne (control point) to miejsca stacjonowania jednostek przeciwnika. Przejmowanie ich zapewnia przedmioty w postaci surowców oraz broni i ekwipunku. Czerwone punkty kontrolne są przejęte przez przeciwnika, zielone są sojusznicze.

7. Znane aktywności

Posiadają konkretną ikonę (w tym przypadku jest to sojuszniczy zrzut zaopatrzenia). Ukończenie aktywności zawsze zostaje nagradzane punktami doświadczenia oraz sprzętem.

Po więcej informacji na temat aktywności, zajrzyj do rozdziału Aktywności dodatkowe.

8. Osada

Osady (Settlement), funkcjonują na podobnej zasadzie co baza operacyjna. W pierwszej osadzie, w teatrze, znajdziesz przyszłych członków bazy operacyjnej, którzy będą poszerzali Twoje możliwości (dadzą np. opcję założenia klanu).

9. Twoja aktualna pozycja

Ikona oraz postać pokazują Twoją aktualną pozycję.

10. Misje główne

Oznaczone są turkusowym sześciokątem i mają wpływ na fabułę - to te misje popychają cały progres do przodu.

11. Misje poboczne

Misje poboczne są oznaczone turkusowym mniejszym pięciokątem. Możesz je dostać w Osadach (Settlement).

12. Strefa Mroku

Strefy Mroku (Dark Zone) to strefy bardzo niebezpieczne, jednak są świetnym źródłem nowych broni i ekwipunku.

13. Twierdza

Twierdzy (stronghold) - to miejsca, które są silnie strzeżone przez przeciwników, tylko wysokopoziomowe postacie mogą się tam zapuszczać.