Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tryby Potyczka i Dominacja | Tryby gry w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Konflict (Conflict) to grupa trybów gry w Tom Clancy's The Division 2, nastawiona na rozgrywki PvP, w których naprzeciw siebie stają gracze. W momencie premiery, w grze znaleźć można dwa tryby rozgrywki należące do tej grupy - Potyczka (Skirmish) i Dominacja (Domination). W tym rozdziale dowiesz się więcej na temat tych aktywności.

Jak rozpocząć

Starcie w tym trybie rozpocząć można z poziomu mapy. - Tryby Potyczka i Dominacja | Tryby gry w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Starcie w tym trybie rozpocząć można z poziomu mapy.

By rozpocząć starcia w tym trybie, możesz wykorzystać:

 1. Postać niezależną ulokowaną w obrębie Białego Domu. Znajdziesz ją na zewnątrz, przy głównym wejściu do budynku.
 2. Otworzyć mapę świata i wybrać jedną z zakładek widocznych w lewym górnym rogu ekranu.

Rozpocznie to wyszukiwanie innych graczy do wspólnej zabawy. Po zakończeniu wyszukiwania, gracze trafią na ekran głosowania, gdzie do wyboru będą 3 losowo wybrane mapy, w dwóch dostępnych w grze trybach - Dominacja i Potyczka. Od ilości głosów zależy, która mapa zostanie wybrana.

Zasady rozgrywki

W trybie Potyczki naprzeciw siebie stają dwie, 4-osobowe drużyny graczy. Każda z drużyn otrzymuje na starcie 16 punktów odrodzeń - po każdej śmierci członka drużyny, z puli odejmowany jest jeden punkt. Jak nietrudno się domyślić, celem obu drużyn jest zbicie puli punktów odrodzeń drużyny przeciwnej do zera. Gracze rzuceni zostają na niewielką mapę-arenę, która jednak pełna jest różnorakich skrytek, przejść i tuneli umożliwiających taktyczne podejście do rozgrywki.

Porady

Celem w trybie Conflict jest eliminacja wrogów. - Tryby Potyczka i Dominacja | Tryby gry w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Celem w trybie Conflict jest eliminacja wrogów.

Na koniec kilka porad, które z pewnością przydadzą się podczas rozgrywki w tym trybie. Mianowicie:

 1. Graj drużynowo. Jest to absolutnie konieczne do zwycięstwa - w pojedynkę można co prawda załatwić jednego wroga, jednak już walka z dwójką przeciwników zakończy się Twoją szybką śmiercią.
 2. Zadaniem obu drużyn jest jak najszybsze zbicie punktów odrodzeń przeciwnej drużyny do 0. Zabójstwo liczone jest wtedy, gdy powalony wróg zostanie dobity - jeśli ktoś go "ożywi", zabójstwo nie zostanie zaliczone.
 3. Potyczka to tryb, w którym ekwipunek i odblokowane zdolności mają olbrzymi wpływ na wynik starć. Jeśli nie posiadasz jeszcze odpowiednio dobrego sprzętu, wygranie starcia w tym trybie może okazać się bardzo trudne.
 4. Jeśli tylko masz taką możliwość, dołącz do tego trybu z graczami, których znasz. Rozgrywka w tym trybie wymaga ścisłej współpracy, a wyszukiwarka graczy lubi łączyć w jednym meczu ludzi będących w grupie z tymi, którzy grają solo. Może więc (i zapewne tak się stanie) dojść do sytuacji, w której twoja drużyna składa się z 4 graczy, którzy dołączyli samotnie, a przeciwna to zgrany zespół 4 znajomych - wygranie takiego starcia jest bardzo trudne.
 5. Pamiętaj, by otwierać skrzynki otrzymywane za udział w tym trybie. Te pojawiać będą się po ukończeniu każdego starcia, a ich ilość uzależniona będzie od wyników czy faktu zdobycia wyższego poziomu w tym trybie.

Zasady rozgrywki - Dominacja

W trybie Dominacji gracze walczą o kontrolę nad 3 punktami na mapie. - Tryby Potyczka i Dominacja | Tryby gry w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
W trybie Dominacji gracze walczą o kontrolę nad 3 punktami na mapie.

Dominacja to tryb gry, w którym naprzeciw siebie stają dwie 4-osobowe drużyny graczy, a ich celem jest walka o 3 rozrzucone po mapie punkty kontrolne. Celem każdego z graczy jest dotarcie do wspomnianych punktów i przejęcie nad nimi kontroli. Za każdy przejęty w ten sposób punkty kontrolny, drużyna otrzymuje 1 punkt na sekundę. Zwycięża ta drużyna, która pierwsza zapełni widoczny u góry ekranu pasek postępu, bądź która będzie mieć więcej punktów w momencie, gdy czas meczu dobiegnie końca.

Porady - Dominacja

Przejęcie punktu kontrolnego to jedno, trzeba go jednak jeszcze utrzymać. - Tryby Potyczka i Dominacja | Tryby gry w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Przejęcie punktu kontrolnego to jedno, trzeba go jednak jeszcze utrzymać.

Kilka porad związanych z trybem Dominacja, które z pewnością przydadzą się podczas rozgrywki w tym trybie. Mianowicie:

 1. Tak jak w przypadku Potyczki, gra drużynowa to podstawa. Tutaj jednak znaczyć może to coś innego - z uwagi na to, iż na mapie są 3 punkty kontrolne i tylko 4 graczy w drużynie, naturalnym jest, iż gracze będą musieli działać w mniejszych grupach, bądź w pojedynkę, by osiągnąć cele. Pamiętaj jednak, iż na polu walki masz ze sobą jeszcze 3 sojuszników i wspomagaj ich w ich działaniach.
 2. Monitoruj pole walki. Punkty kontrolne ciągle będą zmieniać ręce, przez co konieczna będzie natychmiastowa reakcja na działanie nieprzyjacielskiej drużyny. Jeśli widzisz, iż wrogowie próbują przejąć punkt, udaj się w jego pobliże i spróbuj im w tym przeszkodzić - rzucając granat, bądź rozstawiając wieżyczkę. Dzięki temu możesz zyskać kilka cennych sekund, które pozwolą reszcie drużyny dotrzeć na miejsce i pokonać wrogów.
 3. Broń punktów kontrolnych. Do zwycięstwa w tym trybie wystarczą 2 punkty kontrolne zajęte przez drużynę. Warto więc je zająć i się tam okopać, pilnując, by punkty nie zostały odbite przez wroga. Pamiętaj jednak, by nie stać blisko centrum punktu, bądź na otwartym terenie - wróg może wykorzystać granaty, by cię wykurzyć.
 4. Jeśli masz taką możliwość, rozpocznij grę w trybie Dominacja wraz ze znajomymi Ci osobami. Tak jak w przypadku Potyczki, tak w Dominacji ważna jest komunikacja z innymi i bez niej ciężko jest odnieść sukces, szczególnie, jeśli po drugiej stronie trafisz na zgraną paczkę.
 5. Pamiętaj, by otwierać skrzynki otrzymywane za udział w tym trybie. Te pojawiać będą się po ukończeniu każdego starcia, a ich ilość uzależniona będzie od wyników - otrzymasz od 1 do nawet 3 skrzynek, z przedmiotem dostosowanym do poziomu twojej postaci.