Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Biały Dom | Baza operacyjna i osady w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Baza Operacyjna w The Division 2 to jedno z najważniejszych miejsc w grze. To tutaj odblokowywane są nowe zdolności i atuty postaci (przy pomocy Kwatermistrza opisanego w kolejnym rozdziale), tu znajdziesz też najważniejsze postacie z gry, stację do tworzenia przedmiotów, jak i szybki dostęp do dodatkowych trybów gry. W tym rozdziale dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Jak trafić do Bazy Operacyjnej?

Baza Operacyjna w The Division 2, wzorem części pierwszej, odblokowywana jest tuż po rozpoczęciu rozgrywki, podczas pierwszej misji, którą otrzymuje gracz - podczas niej trzeba dotrzeć do Białego Domu. Etapu tego nie da się przegapić, gdyż jest on powiązany z główną linią fabularną, a bez odblokowania dostępu do Bazy Operacyjnej nie da się pchnąć historii do przodu.

Co znaleźć można wewnątrz Bazy Operacyjnej

Kwatermistrz to jedna z najważniejszych postaci wewnątrz Bazy Operacyjnej. - Biały Dom | Baza operacyjna i osady w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Kwatermistrz to jedna z najważniejszych postaci wewnątrz Bazy Operacyjnej.

Początkowo Baza Operacyjna świecić będzie pustkami, lecz wraz z postępami w fabule i odbijaniem kolejnych placówek, jej funkcjonalność będzie systematycznie się zwiększać. Znajdziesz tutaj, między innymi:

  1. Kwatermistrza - osobę, dzięki której będziesz w stanie odblokowywać i ulepszać zdolności, atuty (Perk) i dowiesz się co nieco o dostępnej załodze Białego Domu. Szczegółowy opis tej postaci niezależnej znajdziesz w kolejnym rozdziale.
  2. Licznych kupców. U nich będziesz w stanie nabyć nowe przedmioty i przede wszystkim spieniężyć łup, który udało Ci się zebrać podczas rozgrywki.
  3. Stację do tworzenia przedmiotów (Crafting Station). Dzięki niej będziesz w stanie tworzyć nowe przedmioty i elementy służące do modyfikacji broni. Więcej na ten temat poczytasz w rozdziale "Crafting".
  4. Terminal do rozpoczęcia starć w trybie PvP. Dzięki niemu będziesz w stanie w prosty sposób rozpocząć starcia przeciwko innym graczom.

Uwaga - rozdział ten powstał na bazie wersji Beta gry. Po premierze The Division 2 zostanie zaktualizowany.

Kupcy

Pierwszego kupca możesz znaleźć zaraz przy wejściu do bazy operacyjnej. - Biały Dom | Baza operacyjna i osady w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Pierwszego kupca możesz znaleźć zaraz przy wejściu do bazy operacyjnej.

Kupcy w są rozsiani po całym Białym Domu (White House), bardzo łatwo ich znaleźć. Na zdjęciu powyżej znajduje się ekran do kupowania - nad wszystkimi przedmiotami możesz zauważyć licznik czasowy. Oznacza to, że co jakiś czas kupcy zmieniają swój asortyment. Możesz sprzedać wszystkie zalegające w Twoim plecaku rzeczy (głównie bronie, pancerze, itd). Oprócz broni i pancerza, możesz również znaleźć u nich mody.

Postęp i rozbudowa

Podsumowanie znajdziesz przy wejściu do bazy operacyjnej. - Biały Dom | Baza operacyjna i osady w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Podsumowanie znajdziesz przy wejściu do bazy operacyjnej.

Podsumowanie przed wejściem do bazy operacyjnej pozwala na szybkie zorientowanie się, co do tej pory zostało odblokowane. Na zdjęciu powyżej możesz zauważyć, ile umiejętności zostało odblokowanych, ile ulepszeń dla bazy operacyjnej zostało do odblokowania, ile ludzi możesz zrekrutować do swojej bazy. Również tutaj możesz szybko zobaczyć progres w osadach.

Wytwarzanie

Stół do wytwarzania znajdziesz po lewej stronie od wejścia głównego. - Biały Dom | Baza operacyjna i osady w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Stół do wytwarzania znajdziesz po lewej stronie od wejścia głównego.

Stół do wytwarzania (Crafting station) odblokowujesz po pierwszej misji głównej dla Teatru (Theater Settlement). Znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego. Surowce do craftingu możesz zdobyć, przeszukując plecaki i skrzynie podczas gry lub rozbierając niepotrzebny ekwipunek na części. O ile w początkowej fazie nie posiadasz zbyt dużo planów (blueprints), o tyle później będziesz często dostawał w nagrodę za misje.