Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy Division 2 ma system matchmaking? The Division 2 poradnik, wskazówki

Z uwagi na to, iż Tom Clancy's The Division 2 jest grą nastawioną na rozgrywkę wieloosobową i wspólną zabawę 4- i 8-osobowych grup graczy, znalezienie sobie kompanów do wspólnej zabawy jest sprawą dość kluczową, nie każdy jednak ma zgraną paczkę, z którą wspólnie może brać udział w grze. Z pomocą przychodzi tutaj system matchmaking, opisany w tym rozdziale.

System łączenia losowych graczy we wspólne grupy (Matchmaking) to mechanizm znany z każdej liczącej się na rynku gry MMORPG, coraz częściej pojawia się także w innych tytułach nastawionych na wspólną rozgrywkę i eksplorację. Nie inaczej jest w The Division 2 - tutaj ten system również jest i w prosty sposób można z niego skorzystać.

By aktywować system matchmakingu, wykorzystać możesz dwa sposoby:

  • Otworzyć mapę świata, wybrać interesującą cię zakładkę z konkretną aktywnością i aktywować system matchmakingu, by znalazł Ci odpowiednich i chętnych na rozgrywkę kompanów.
  • Udać się do dowolnej kryjówki, bazy operacyjnej czy osady i odnaleźć specjalny, odpowiedzialny za matchmaking komputer - łatwo zlokalizować go na mapie. Po aktywacji wyświetli się to samo menu, co dostępne z poziomu mapy świata i pozwoli dołączyć do innych graczy.

System matchmakingu w Division 2 działa sprawnie i dobiera graczy ze względu na poziom doświadczenia - nigdy nie dobierze Ci do drużyny kogoś, kto jest 5 poziomów niżej, niż twoja postać. Sam system działa też bardzo sprawnie - na ogół wystarczy kilkanaście sekund, by znaleźć chętnych do zabawy.

Uwaga - gdy znajdziesz drużynę do wspólnej zabawy, na ekranie pojawi się przycisk, by udać się do ich lokalizacji. Przydaje się to podczas wykonywania misji, do których jeszcze samemu nie udało Ci się dojść - w ten sposób można znacząco skrócić sobie drogę.