Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Witajcie w Dystrykcie Kolumbii! W poradniku do gry The Division 2 znajdziesz porady na start oraz solucję. Opisaliśmy tu wszystkie Strefy Mroku, buildy, sekrety i znajdźki, a także zawarliśmy szczegółowe mapy. Przyda się także poradnik szybkiego levelowania oraz zarabiania.

Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2020

Niniejszy poradnik do gry The Division 2 to rozbudowane kompendium wiedzy, zawierające opis wszystkich elementów rozgrywki. Poradnik otwierają porady na start i opis podstawowych mechanizmów rozgrywki, gdzie każdy gracz rozpoczynający przygodę z tą produkcją znajdzie najpotrzebniejsze informacje. Znajdziesz tutaj, między innymi, wyjaśnienie mechaniki walki, rozwoju postaci, tworzenia, pozyskiwania i modyfikowania ekwipunku, a także informacje dotyczące dostępnych w grze statystyk, umiejętności i talentów postaci, wraz z poradami dotyczącymi możliwie szybkiego rozwoju i dobierania odpowiednich zdolności.

W tekście znalazł się też oczywiście rozbudowany dział FAQ, gdzie każdy znajdzie odpowiedzi i rozwiązania najtrudniejszych problemów, które czekają zarówno na początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy - sposoby pozyskiwania materiałów rzemieślniczych, odblokowywania i ulepszania zdolności i talentów, odblokowania dostępu do Stref Mroku czy poprawianie wydajności samej gry. Nie zabrakło tutaj także porad dotyczących rozgrywki z innymi graczami, jak w trybie kooperacji, jak i rywalizacji (PvP), zarówno na mapie świata, w Strefach Mroku, jak i poprzez dostępne w grze dodatkowe tryby rozgrywki. Poradnik zamyka sekcja Aneks, w której znalazły się rozdziały opisujące sterowanie na poszczególnych platformach, jak i wymagania sprzętowe produkcji.

The Division 2 to druga odsłona popularnej serii gier akcji, okraszona elementami RPG, która koncentruje się na zmaganiach w trybie wieloosobowym. Akcja gry tym razem toczy się w Waszyngtonie, w którym zapanowało bezprawie, a życie ocalałym cywilom utrudniają zorganizowane grupy bojowników, szabrowników i najemników. Gracz ponownie wciela się w rolę agenta Division, elitarnej jednostki, która na co dzień wtapia się w tłum szarych obywateli, w obliczu zagrożenia wyjść z ukrycia i stawić czoło nowemu zagrożeniu. Tak jak w pierwszej części, gracze obserwują akcję z perspektywy trzeciej osoby, a do ich dyspozycji oddano pieczołowicie zaprojektowany wirtualny Waszyngton. Za produkcję ponownie odpowiedzialne jest studio Ubisoft Massive, a produkcja docelowo trafić ma na PC, PS4 i XONE.

Porady na start

Przed rozpoczęciem rozgrywki w The Division 2, zalecamy zaznajomić się z poradami na start. Pozwolą one w miarę bezboleśnie wejść w świat tej rozbudowanej produkcji i przydadzą się zarówno początkującym graczom, jak i tym bardziej obytym z najnowszą odsłoną tej serii.

Porady na start:

 1. Korzystaj z osłon. The Division 2 to cover shooter i korzystanie z osłon terenowych jest tutaj niezbędne. Cały czas staraj się przebywać za osłoną i pamiętaj, by płynnie się pomiędzy nimi przemieszczać, szczególnie, jeśli z flanki atakuję cię wróg.
 2. Zwracaj uwagę na otoczenie. W grze cały czas (nie licząc przebywania w Strefie Mroku) dostępna jest mini-mapa, na której zaznaczone będą (za pomocą czerwonego pola) strony, z której nadciągać będą wrogowie, dając Ci czas na przygotowanie się. Na mini-mapie zaznaczone będą także wszelkie pobliskie przedmioty do zebrania - te wyrzucone z wrogów, jak i wszelakie plecaki, torby i skrzynie ustawione na mapie.
 3. Strzelaj celnie, krótkimi seriami. Na wyższych poziomach trudności wrogowie będą w stanie pochłonąć sporo obrażeń nim padną na ziemie, a odpowiednie celowanie może zmienić niemożliwe do wygrania starcie w prostą wymianę ognia - wystarczy tylko przycelować w głowę, bądź trafić słaby punkt wroga (zasobnik z amunicją, granat na pasku / wyrzucany przez wroga).
 4. Korzystaj regularnie ze zdolności aktywnych. Wraz z rozwojem postaci i coraz lepszym ekwipunkiem, czas odnawiania zdolności będzie się skracał, z tego też powodu warto regularnie korzystać ze zdolności aktywnych, by ułatwiać sobie starcia.
 5. Graj drużynowo. Niezmiernie ważna jest współpraca podczas starć - nie biegaj sam i nie atakuj wrogów w pojedynkę, szczególnie na wyższych poziomach trudności, tylko pomóż członkom drużyny i wspólnie rozprawiajcie się z zagrożeniami. Dodatkowo, dobór odpowiednich zdolności czy lekka modyfikacja uzbrojenia może znacząco zwiększyć waszą skuteczność w walce.
 6. Podnoś powalonych na ziemię sojuszników. W momencie gdy punkty zdrowia postaci spadną do 0, postać zostanie powalona na ziemię. Przez kilkadziesiąt sekund będzie można udzielić jej pomocy i ją ocucić. Pamiętaj więc, by cały czas sprawdzać stan zdrowia twoich sojuszników i udzielać im pomocy w razie potrzeby.
 7. Korzystaj z granatów z rozwagą. Staraj się trzymać granaty na specjalną okazję - walkę z groźniejszymi wrogami - jednak też nie kiś ich w ekwipunku. Oprócz zadawania wysokich obrażeń, sieją zamęt w szeregach wroga i są w stanie odwrócić beznadziejną sytuację i dać Twojej drużynie cenne kilka sekund na przegrupowanie się.
 8. Miej oczy dookoła głowy. Wrogowie w The Division 2 kochają zasypywać graczy granatami. O ile zwykłe, odłamkowe granaty nie stanowią dużego zagrożenia, tak te nakładające rozmaite efekty potrafią zdezorientować bądź uziemić postać na kilka sekund, podczas których będzie ona kompletnie bezbronna. Staraj się cały czas monitorować pole walki i jak jakiś granat bądź obiekt związany z umiejętnością zbliża się w twoim kierunku, postaraj się uciec za inną osłonę, bądź ustrzelić go w locie.
 9. Każdy wróg ma jakiś słaby punkt. Snajpera ranić możesz pomiędzy jego strzałami, żołnierz korzystający z LKM potrzebuje kilku sekund na przeładowanie broni, a wrogowie walczący na bliskim dystansie szarżują na graczy, wystawiając się na zmasowany atak i działanie zdolności, jak wieżyczki. Wykorzystuj słabości wroga, by lepiej radzić sobie w walce.
 10. W pierwszej kolejności likwiduj najgroźniejsze cele. Największym, bezpośrednim zagrożeniem są wrogowie szarżujący na graczy - niepilnowani, są w stanie ubić całą drużynę gracza w kilka sekund. Potem warto zdjąć snajperów - zadają olbrzymie obrażenia, łatwo jest ich jednak zneutralizować, zabijając, bądź przygwożdżając ogniem. Krycie się za osłoną pozwoli Ci poradzić sobie z resztą wrogów, a ciężko opancerzonych wrogów można po prostu omijać, przeskakując pomiędzy osłonami i zwiększając do nich dystans.
 11. Jak najszybciej odblokuj atuty Weapon Slot i Perk Slot. Pierwsza pozwala przenosić dodatkową broń główną (2 zamiast 1), druga odblokowuje możliwość korzystania z dwóch zdolności aktywnych. Umiejętności warto odblokować zaraz na początku rozgrywki, gdy po raz pierwszy spotkasz kwatermistrza - znacząco ułatwi to dalszą rozgrywkę.

Podstawy rozgrywki

Tutaj znajdują się rozdziały opisujące podstawowe mechanizmy rządzące rozgrywką. Znajdziesz tutaj, między innymi, wyjaśnienie mechaniki polowania, działania ekwipunku i udźwigu postaci, a także informacje dotyczące dostępnych w grze statystyk i umiejętności postaci, wraz z rekomendowaną ścieżką rozwoju.

Rozwój postaci

Tutaj znajdują się rozdziały opisujące rozwój postaci. Znajdziesz tutaj wyjaśnienie mechaniki zdobywania poziomów doświadczenia, odblokowywania i ulepszania kolejnych zdolności i talentów, a także dostosowywania zdolności pod konkretne role, takie jak postać zadająca obrażenia, wsparcie czy tank.

Wyposażenie

W tej części poradnika znajdują się rozdziały wyjaśniające wszelkie zagadnienia związane z wyposażeniem. Znajdziesz tutaj opis parametrów i talentów dostępnych broni i pancerzy, a także pełną rozpiskę zestawów przedmiotów, wraz z bonusami które oferują. Nie zabrakło tutaj także informacji dotyczących uzbrojenia rekomendowanego pod konkretne role w drużynie.

Strefa Mroku

Z kolei w tej części poradnika znajdziesz rozdziały szczegółowo opisujące całą mechanikę Strefy Mroku, począwszy od sposobu na dostanie się do jej wnętrza i odblokowania wszystkich Stref Mroku, kończąc na opisie samej rozgrywki na tych trudnych terenach, dostępnych talentach, statusach, które przyjąć można postać gracza i poradach, które przydadzą się podczas przemierzania SM.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Dział FAQ poradnika, w którym odpowiadamy na wszelkie pytania, które pojawić mogą się podczas obcowania z grą The Division 2. To tutaj dowiesz się, między innymi, w jaki sposób szybko rozwinąć postać, jak i które zdolności warto odblokować w pierwszej kolejności, w jaki sposób zdobywać materiały rzemieślnicze i jak szybko pozyskać wysokopoziomowy ekwipunek.

Aneks

Część zamykająca poradnik, w której znajdziesz przede wszystkim opis sterowania w wersji na PC, jak i konsole Xbox One i PS4, a także wymagania sprzętowe dla wszystkich platform.

Czy w Division 2 można grać offline?

Gra Tom Clancy's The Division 2 to produkcja sieciowa, która z założenia koncentruje się na rozgrywce kooperacyjnej, 4-osobowych (i 8-osobowych w trybie PvP) grupach. Pozwala co prawda bawić się w niej samotnym wilkom, którzy nie szukają towarzyszy do wspólnej zabawy, jednak w dalszym ciągu do gry wymagane będzie połączenie z Internetem - nie da się uruchomić gry w trybie offline i bawić się w trybie dla pojedynczego gracza, gdyż takowego tutaj nie ma.

Informacje o The Division 2 - poradnik do gry

Autor : Jakub Bugielski

Ostatnia aktualizacja : 28 lutego 2019

Poradnik zawiera : strony: 90, ilustracje: 127 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 8.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Division 2 - poradnik do gry