Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start | Podstawy gry w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Gra The Division 2 to, tak samo jak "jedynka" różni się od typowej gry akcji, gdyż jest to hybryda strzelanki i gry MMO, przez co rządzi się trochę innymi zasadami. Z tego powodu powstał ten rozdział, w którym znajdziesz garść porad, które przydadzą się początkującym, jak i bardziej wprawionym w boju graczom.

Zawsze korzystaj z osłon

The Division 2 to cover shooter i korzystanie z osłon jest niezbędne do wygrania większości wymian ognia - wybieganie na środek i prucie do wrogów najpewniej zakończy się twoją śmiercią. Cały czas przebywaj za osłoną i pamiętaj, by płynnie się pomiędzy nimi przemieszczać, szczególnie, jeśli z flanki atakuję cię wróg.

Zwracaj uwagę na to, co dzieje się dookoła ciebie

Zawsze będziesz mieć do dyspozycji mini-mapę, na której zaznaczone będą (za pomocą czerwonego pola) strony, z której nadciągać będą wrogowie, dając Ci czas na przygotowanie się. Na mini-mapie zaznaczone będą także wszelkie pobliskie przedmioty do zebrania - zarówno wyrzucone z wrogów, jak i wszelakie plecaki, torby i skrzynie ustawione na mapie.

Strzelaj celnie, krótkimi seriami

Jeśli tylko nie korzystasz z broni snajperskiej czy strzelby, strzelanie krótki, celnymi seriami jest obowiązkowym nawykiem, który przyswoić trzeba w The Division 2. Na wyższych poziomach trudności wrogowie wytrzymać będą w stanie sporo trafień, a odpowiednie celowanie może zmienić niemożliwe do wygrania starcie w prostą wymianę ognia - wystarczy tylko przycelować w głowę, bądź trafić słaby punkt wroga (zasobnik z amunicją, granat na pasku / wyrzucany przez wroga).

Regularnie korzystaj ze zdolności aktywnych

Przez pierwsze godziny rozgrywki czas odnowienia zdolności będzie długi i nie będziesz w stanie z nich często korzystać, jednak z biegiem czasu i pozyskiwaniem lepszych przedmiotów czas ten można znacząco skrócić. Z tego też powodu warto regularnie korzystać ze zdolności aktywnych, by ułatwiać sobie starcia.

Graj drużynowo

Jeśli jesteś w drużynie z innymi graczami, warto zadbać o współpracę. Dobór odpowiednich zdolności czy lekka modyfikacja uzbrojenia może znacząco zwiększyć waszą skuteczność w walce. Niezmiernie ważna jest także współpraca podczas starć - nie biegaj sam i nie atakuj wrogów w pojedynkę, szczególnie na wyższych poziomach trudności, tylko pomóż członkom drużyny i wspólnie rozprawiajcie się z zagrożeniami.

Podnoś powalonych sojuszników

Gdy punkty zdrowia postaci spadną do 0, postać zostanie powalona na ziemię. Przez kilkadziesiąt sekund będzie można udzielić jej pomocy i ją ocucić. Pamiętaj więc, by cały czas sprawdzać stan zdrowia twoich sojuszników i udzielać im pomocy w razie potrzeby.

Uwaga - po powaleniu i przywróceniu na nogi, postać przez kilkadziesiąt sekund będzie osłabiona. Ponowne powalenie podczas trwania tego efektu momentalnie pozbawi postać życia i nie będzie możliwy ratunek ze strony towarzysza.

Korzystaj z granatów z rozwagą

Granaty są cennym elementem uzbrojenia, szczególnie podczas długich i trudnych misji na wysokich poziomach trudności. Oprócz zadawania wysokich obrażeń, sieją zamęt w szeregach wroga i są w stanie odwrócić beznadziejną sytuację i dać Twojej drużynie cenne kilka sekund na przegrupowanie się. Staraj się trzymać granaty na specjalną okazję - walkę z groźniejszymi wrogami - jednak też nie kiś ich w ekwipunku.

Patrz pod nogi

Spora część wrogów lubi ciskać granatami na lewo i prawo. O ile zwykłe, odłamkowe granaty nie stanowią dużego zagrożenia, tak te nakładające rozmaite efekty potrafią zdezorientować bądź uziemić postać na kilka sekund, podczas których będzie ona kompletnie bezbronna. Staraj się cały czas monitorować pole walki i jak jakiś granat bądź obiekt związany z umiejętnością zbliża się w twoim kierunku, postaraj się uciec za inną osłonę, bądź ustrzelić go w locie.

Każdy wróg posiada słabe strony

Wydawać by się mogło, iż wrogowie na wysokich poziomach trudności są przegięci, nic jednak bardziej mylnego! Każdy przeciwnik ma swoje mocne i przede wszystkim słabe strony - snajpera ranić możesz pomiędzy jego strzałami, żołnierz korzystający z LKM potrzebuje kilku sekund na przeładowanie broni, a wrogowie walczący na bliskim dystansie szarżują na graczy, wystawiając się na zmasowany atak i działanie zdolności, jak wieżyczki.

Likwiduj najgroźniejszych wrogów

Warto w pierwszej kolejności wyelimonować wrogów szarżujących na graczy, gdyż Ci są w stanie załatwić całą drużynę w kilka sekund. Następnie uwagę skupić należy na snajperach - zadają oni olbrzymie obrażenia i stosunkowo łatwo jest się ich pozbyć. Snajperów można zabić, bądź po prostu przygwoździć ogniem, by uniemożliwić im atak. Krycie się za osłoną pozwoli Ci poradzić sobie z resztą wrogów, a ciężko opancerzonych wrogów można po prostu omijać, przeskakując pomiędzy osłonami i zwiększając do nich dystans.

Wypróbuj wszystkie specjalizacje

Specjalizacje odblokowują się, gdy postać wskoczy na 30 poziom doświadczenia i ukończy główny wątek fabularny (po szczegóły zajrzyj do rozdziału "Jak odblokować specjalizacje?"). Specjalizacje pozwalają na dodatkową personalizację postaci, dają też dostęp do unikatowych broni, granatów i zdolności. Z uwagi na fakt, iż trzy pierwsze specjalizacje - Niszczyciel (Demolitionist), Surwiwalista (Survivalist) i Snajper ( Sharpshooter) - odblokowują się automatycznie, warto je wypróbować.

Dobieraj specjalizację do stylu gry i/lub buildu postaci

Każda specjalizacja posiada swoje mocne i słabe strony (o każdej z nich poczytasz w poświęconych nim rozdziałom tego poradnika), żadna nie jest tak naprawdę "najlepsza". Surwiwalista świetnie sprawdza się do budowy tanka, Niszczyciel doskonale spisze się w rozgrywce solo, Snajper rozwinie pełnie możliwości w drużynie, gdzie otrzyma ochronę od pozostałych członków drużyny.

Pamiętaj, by korzystać z amunicji do broni charakterystycznej

Broń charakterystyczna (Signature Weapon) to broń unikalna dla specjalizacji - granatnik dla Niszczyciela, kusza dla Surwiwalisty i snajperka dla Snajpera. Każda z tych broni wymaga specjalnej amunicji, która nie jest uzupełniana automatycznie - wypada co jakiś czas z wrogów (szansę tą można zwiększyć przy pomocy zdolności pasywnych - więcej na ten temat znajdziesz w rozdziałach poświęconych poszczególnym specjalizacją). Amunicja jest więc na wagę złota i warto trzymać ją na specjalną okazję (np. bossa), pamiętaj jednak, by nie chomikować jej na siłę - po to jest, by z niej korzystać, a kolejne pociski będzie można szybko uzupełnić.